Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Opinie na temat Corela

    Co myślicie o Corel Photo Paint do obróbki zdjęć? Czy ktoś z tego korzysta, bo ja tylko w niewielkim stopniu. Jak radzi sobie z rawami, czy ma jakąś wtyczkę odszumiającą, czy robi można łączyć panoramu itp. Jak oceniacie pracę na tym programie, czy jest szybki, czy trzeba się namęczyć przy prostej obróbce itp. Nie wiem, czy uczyć sie tego programu, czy łapać się za coś innego. Czekam na opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Zapytaj ALF`a z tego co czytałem to czasem robi coś w Corelu a nie jak większość w PS.
    ot pstrykam....

  3. #3

    Domyślnie

    Na pewno jest mniej zaawansowany od PS ale mi wystarcza. Jeśli nie ma w nim jakiejś funkcji, która jest w PS to najczęściej można to obejść stosując inną
    Co do szybkości to jak dla mnie jest świetny. (mam 2GHZ, 1GB RAM) Do prostej obróbki na pewno się nadaje, niestety RAWów nie obsługuje... no chyba, że nowy X3, ale nie wiem...
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  4. #4

    Domyślnie

    dla mnie to najbardziej intuicyjny program do obróbki zdjęć...oferuje dużo różnych funkcji i jest dostępny za niewielkie pieniądze, a czasem nawet za darmo (jako dodatek do skanerów)...jest też wersja dla belfrów, uczniów, studentów i takich tam różnych
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #5

    Domyślnie

    dla mnie lepszy od PSa - jak mam coś zrobić na szybko to w Corelu, bo zwykle mam to gotowe zanim PS wogóle ruszy swoje tłuste [... tu mody zabraniają używać takich słów... ], Odie niestety brak niestety obsługi RAWów nawet w X3, gdzie dołączany jest RAWShooter Essentials

    w każdym razie podstawowe funkcje są takie same w Phohoshopie i PhotoPaint'cie (podobno to jest prawidłowa odmiana anglojęzycznych), parę rzeczy działa troszkę inaczej, ale w sumie jak sie kupi wersję edu to kawał świetnego softu za małe pieniądze (ok 450 PLN) - polecam jak nic innego (chyba najlepiej wydane 450 PLN na obróbkę zdjęć - o niebo lepszy niz np. Photosop Elements 5 za podobene pieniądze)

    Pozdrawiam
    Erie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #6

    Domyślnie

    powiem tak... bylem wielkim zwolennikiem Corela do pewnego czasu... jak na zajeciach zaczalem sie bawic PS'em to juz koniec juz nie pamietam kiey ostatni raz korzystalem z Corela...

    PS DUZO wieksze mozliwosci, lepsza ergonomia pracy... szybszy... moze troche bardziej zasobozerny ale LEPSZY PS...

    powiem, ze jestem na kierunku grafika, fotografia wiec chyba wiem co mowie...
    Fuji S5 pro, NIKON F601, NIKON EM... I KILKA ZABYTKOW...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bacanski Zobacz posta
    powiem tak... bylem wielkim zwolennikiem Corela do pewnego czasu... jak na zajeciach zaczalem sie bawic PS'em to juz koniec juz nie pamietam kiey ostatni raz korzystalem z Corela...

    PS DUZO wieksze mozliwosci, lepsza ergonomia pracy... szybszy... moze troche bardziej zasobozerny ale LEPSZY PS...

    powiem, ze jestem na kierunku grafika, fotografia wiec chyba wiem co mowie...
    ergonomia jest kwestią względną - tak samo jak w przypadku aparatów, ja kiedyś kochałem (o ile można kochać program) Micrografx PicturePublisher (pamięta to jeszcze ktoś ?) - wlaśnie za ergonomię - to był genialny program - wszystko pod ręką (wszystkie skróty klawiszowe w głowie), wygodny i szybki, niestety potem przestał być rozwijany a na koniec stał się częścią Corela, zatem przerzuciłem się na Corel PhotoPaint, który niestety ma trochę inną filozofię pracy, ale udało mi się przestawić

    szybszy ?? w czym - w przetwarzaniu (niektóe funkcje) może i owszem, ale co z tego że funkcja np. wykonuje się o 20-30% szybciej skoro i tak czas jej wykonania jest np. mniejszy niz sekunda w obu przypadkach, większa strata jest na uruchamianiu PSa w ciągu 25-30 sekund (Corel ~5s z tymi samymi czcionkami itd) - zdążę skończyć obróbkę zdjęcia zanim PS sie uruchomi (no chyba że ktoś ma cały czas PSa w pamięci)

    w każdym razie za cenę za jaką można kupić wersję edukacyjną nie ma lepszego znanego mi programu (szczególnie że dostaje się również CorelDRAW i inne mniejsze acz przydatne programiki) - uczciwie polecam

    a ostatnie zdanie jest odrobinę dziwne , większość ludzi tutaj zajmuje się grafiką i fotografią i "wiedzą co mówią"
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  8. #8

    Domyślnie

    nie mam odwagi czepić sie PS. Od kilku lat magluje pakiet CORELa. W pewnej chwili mnie zaczał denerwowac i nadal denerwuje bo pozwoli mi otworzyc np 15 plikow na raz i po och obrobieniu musze go wyłaczyć i ponownie uruchomić poniewz pokazuje bład czegos tam . Robę w NEF wiec Photopait potrzebny mi jest tylko do pieczątek, czweronych oczek, kadrowania i cos tam z rozjasnianiem czy odwrotnie , szumki i wyostrzenia na koncu.

  9. #9

    Domyślnie

    No ja wciąż używam tego PhotoPainta (corelowski) i jakoś nie mogę zabrać się do przesiadki na PSa, ale chyba czas najwyższy, podzielam zdanie Alfa w kwestii tego programu, ale brak obsługi rawów to na prawdę lipa....

  10. #10

    Domyślnie

    Używam Photoshopa i ani mi się nie śni przesiadać się na Corela PhotoPaint`a. Przesiadka zajęła by mi parę lat.
    zanim przyzwyczaiłbym się do niego. A Photoshop to światowy standard.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •