Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Dylemat zestaw stałek 20mm f2,8 plus 35 f2 czy 20-30mm f2,8

    Wszystkie obiektywy nikona, na ta chwile pod d300 w planach d700
    naczytałem sie wiele dobrego na temat tego zooma ale zastanawia mnie czy jest tak dobry by zastąpić stałki ?

    pozdrawiam S

  2. #2

    Domyślnie

    przepraszam nie moge juz edytowac wczesniejszego posta zoom to 20 - 35mm f2,8 a nie 30

  3. #3

    Domyślnie

    Ponieważ jestem w podobnej sytuacji pozwolę sobie dołączyć do pytania....

  4. #4

    Domyślnie

    Wg mnie to nie jest proste pytanie dlatego też nie podam prostej odpowiedzi... ogólnie to ten zoom jest bardzo dobry - nie ma mu za bardzo co zarzucić jednak ja chyba wolałbym stałki bo z jednej strony takie 35 jest ciut jaśniejsze, ogólnie są malutkie i lekkie... do mnie jakoś nie przemawia tak krótki zakres zooma, ale z drugiej strony to on między innymi sprawia że szkło jest bardzo dobre z drugiej strony skoro jest bardzo dobry a nie trzeba się bawić w ciągłe zmienianie to może jednak zoom... a mówiłem...
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  5. #5

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę stronę finansową w połączeniu z uniwersalnością wybrałbym 20-35.
    Sam miałem stałki 20,24,35. Mam 14-24 i 35. Zmierzam w kierunku 17-35.
    D700, D90/ N14-24, N24-70, N70-200VRII, N20-35, N16, N50, N60, N105DC, N180, N300/ 3xSB900, SB800, SC-29, Lastolite, Lumiquest, Honl/ Gitzo 2541, Acratech GV2/ Eizo CG241W, Wacom Intuos 4, PS4, NX2

  6. #6
    Bladyrunner*
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sylvester Zobacz posta
    Wszystkie obiektywy nikona, na ta chwile pod d300 w planach d700
    naczytałem sie wiele dobrego na temat tego zooma ale zastanawia mnie czy jest tak dobry by zastąpić stałki ?

    pozdrawiam S
    Najpierw proponuję zamknąć sprawę body, potem martwić się o szkła. Mając już korpus będziesz mógł przetestować i sprawdzić, które obiektywy jak z nim współpracują i podjąć decyzję w oparciu o praktykę, a nie teorię.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •