Close

Strona 1434 z 1535 PierwszyPierwszy ... 43493413341384142414321433143414351436144414841534 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14 331 do 14 340 z 15346
  1. #14331

    Domyślnie

    Hi Hi mam na tych kolektorach wybite wielkie cyferki 3 , 2 , 1 tak jakby człowiek przy czyszczeniu mógł to zmontować odwrotnie albo same się poprzestawiały od ich polerowania

    Jakby ktoś z ciekawości i z przybytku czasu chciał wniknąć dlaczego 3 cylindry i do nich 3 tłoki są lepsze od 2 i nawet od czterech to w linku bardzo dobra realizacja na ten temat i ma to sens.

    działa automatyczne tłumaczenie napisów na polski, więc fajne

    pierwsze 2 minuty o samochodach 3 cylindrowych ale potem jest jazda

    https://youtu.be/vU7faKiQleM

    tak to ponumerowali, kolektor nr 3

    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 02-06-2023 o 17:30
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #14332

    Domyślnie

    Ekhm
    To z tego filmiku screen.

    Zrzut ekranu (334).png

    Sledze ten kanal od dawna i nawet dawalem kiedys podobny filmik "r3 vs r4".
    W zmienionej R3 od Triumpha czyli w T-plane z innym izaplonami tylk otroche zminiejszyli ten problem. Jeszcze dalej jest ze R3 zawsze potrzebuje walka wyrownowazajacego.

    Ale nierownomiernosc pracy w tereni jest bezdyskusyjna zaleta, ta pulsacja na tylnym kole. Juz lata temu pisal o tym Andrzej Kwiatkowski w ŚM (tylk ochyba zestawial singla z R2 z zaplonami co 180st, gdzie singiel dawal lepsza przyczepnosc na kole).
    No i w sumie dzwiek jest spoko, po to m.in to triump zrobil.

    Zreszta bez sensu byloby jakby po reaktywacji Triumph stosowal 4-cylindrowce gdzie sa juz japonczycy. Triump to byl twiny, przed upadkiem pojawily sie 3-cylindrowce.
    To po prostu kontynuowali temat, no i poszli oryginalnie, maja swoj znak rozpoznawczy.

    P.S
    A jak juz o silnikach i zaplonach. To z wygladu podoba mi sie bardzo Triumph Bonneville. I akurat niejako mam dostep, bo kolega z za plotu z ktorym za dzieciaka jezdzilismy na komarach i motorynkach, ma obecnie Triumpha Bonneville T120.
    Ale wracajac do silnikow to najbardziej brytyjskim motocyklem jest Kawasaki W800 bo ma zaplon co 360 stopni, czyli jakby dwa zespawane jednocylindrowce. Tak jak mialy dawno angielskie twiny i swiezo po reaktywacji. "Niestety" zmieniono to na zaplon co 270 st.
    Ofc brakuje mu pieknego maskowania wtrysku w ksztalcie wydmuszek udajacych gazniki Amal.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 02-06-2023 o 23:25
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #14333

    Domyślnie

    Dzisiejszy dzień, po drobnym serwisie dziś wsiadłem na NC aby się przejechać przed dłuższym wyjazdem (zawsze po robocie jakaś śrubka się może poluzować ), pierwsze dziesięć km OK, coś mnie pokusiło zjechać na stację mimo, że w baku powyżej połowy, przy tankowaniu zauważyłem plamkę pod motocyklem, ale kto nie widział plamek na stacji, zatankowane wyjazd i motocykl w mocnym uślizgu tylnego koła, od razy zjazd na pobocze , plama oleju pod silnikiem się powiększa, opona tylna zaolejona, sprawdzenie ilości oleju i powolne zjechanie na boczną drogę.
    Dalej już tylko pchanie, to TYLKO 7 kilometrów do domu, po drodze PIĘĆ mijających motocykli, nie w mieście a na bocznej drodze i żadnych reakcji z ich strony, zatrzymuje się pan na rozpadającym się skuterku, oferuje pomoc, następnie dwóch młodych ludzi w małym busie (za małym) i młode małżeństwo, nie byli w stanie pomóc, ale kilometr dalej ten pan szedł w moi kierunku z bidonem z wodą i chęcią pomocy, to obcokrajowiec, który założył rodzinę w Polsce.
    Usterka niewielka z możliwymi tragicznymi skutkami, uszczelka pod filtrem oleju prawdo podobnie źle ułożyła się przy zakładaniu filtra, i po pewnym czasie pod ciśnieniem puściła olej, sprawdzę w poniedziałek .
    Pięciu motocyklistów nic, a PAN na rozpadającym się skuterku chcący nieść pomoc, chłopcy z busa, czy obcokrajowiec z rodziną, szanujmy się wszyscy bez względu na czym siedzisz, ile ma mocy pod dupą i jak dużo dałeś za swoje dwa kółka, szanujmy się
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #14334
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Usterka niewielka z możliwymi tragicznymi skutkami, uszczelka pod filtrem oleju
    Mi tak kiedyś zrobiły łajzy niedouczone w ASO Suzuki we Wrocławiu podczas przeglądu. Wyciek tłumaczyli tym, że przegrzałem silnik...

    Dlatego serwisuję i sprawdzam motocykl samemu. Dla nich ta zębatka też nie była problemem, zaraz montuje nową.

    20230604_075943.jpg

    Dla porównania nowa

    20230604_075948.jpg

    Montaż na klej anareobowy do zebatek

    20230604_075931.jpg

    I bonusik za dobre sprawowanie

    20230604_080425.jpg
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #14335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Pięciu motocyklistów nic, a PAN na rozpadającym się skuterku chcący nieść pomoc, chłopcy z busa, czy obcokrajowiec z rodziną, szanujmy się wszyscy bez względu na czym siedzisz, ile ma mocy pod dupą i jak dużo dałeś za swoje dwa kółka, szanujmy się
    Taka wielka motocyklowa rodzina że jak jesteś w potrzebie to liczyć na siebie
    .
    A propos filtra oleju ten na H ? jeśli tak to napisz tak, a ja obiecuje, że nic nie napiszę o tych ujjjowych filtrach Hiflo czy Hilfo pies z nimi tańcował. U szwagra w Bandicie się rozszczelnił u mnie w Suzuki też uszczelkę wypchało mimo dokładnego montażu filtra, a Pan Bogdan z ASO suzuki wyganiał klientów co przyjeżdżali z tym filtrem na wymiany oleju.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 04-06-2023 o 10:50
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #14336

    Domyślnie

    Halo Halo Kochani Czy mamy jakąś opcję dodania filmiku, bez linkowania do jutuba, bo go nie posiadam tego jutuba, tylko mały filmik chce wrzucić taki wibrujący, bo przecież wibracje w motocyklu to nie ujma, a nawet plus dodatni i po to się kupuje motor
    Kiedyś jakiś mądry ( mądry na kiedyś ) pisarz motocyklowy co to pisał drzewniej, że motor, bo motocykli nie było powinien mieć tylko i aż dwa cylindry ..... ostatnie japońskie popularne konstrukcje chyba w myślę tego wracają do korzeni .




    ładne zdjęcie, fajna kompozycja kolorystyczna dobrych produktów

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 04-06-2023 o 14:02
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #14337

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    A propos filtra oleju ten na H ? jeśli tak to napisz tak, a ja obiecuje, że nic nie napiszę o tych ujjjowych filtrach Hiflo czy Hilfo pies z nimi tańcował. U szwagra w Bandicie się rozszczelnił u mnie w Suzuki też uszczelkę wypchało mimo dokładnego montażu filtra, a Pan Bogdan z ASO suzuki wyganiał klientów co przyjeżdżali z tym filtrem na wymiany oleju.
    I znowu, Jeżu kolczasty...sprostuje dla potomnych, zeby ten watek oprocz funkcji towarzyskiej, mial jednak jakas tam wartosc merytoryczna. Bo jeszcze ktos nowy wejdzie i uwierzy

    Jest sobie taka firma Larsson, najpopularniejszy sklep z czesciami motocyklowymi w Europie, obecny chyba w kazdym kraju w Europie. I oni maja filtry Hiflofiltro (praktycznie to ciezko jest znalezc sklep z czesciam i do mot, zeby nie mieli filtrow Hiflo!!!). Z ich uslug korzysta kazdy warsztat motocyklowy w Polsce lub z InterCars a konkretnei z motocyklowego oddzialu InterMoto, ktorzy tez maja filtry Hiflofiltro. W ASO oprocz "firmowych oryginalnych" maja tez cos tanszego jakby ktos sie uparl - na 90% bedzie to Hiflofiltro, bo po prostu jest najpopularniejsze i najszerzej dostepne.
    Jak stoi sobie gdzies zaparkowanych 10 motocykli, to 6-7 bedzie mialo filtry Hiflofiltro.

    Albo to, albo pies z nimi tancowal

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Dzisiejszy dzień(...)
    Przykra sprawa ze nikt z motocyklistow sie nei zainteresowal...kiedys to byloby ewenementem. Teraz niestety bardzo czesto sie zdarza. Motocykli jest o wiele wiecej niz 15-20 lat temu. Nawet jak macham mijajacym motocyklistom LWG, to tak 20-30% nie odpowiada.
    No coz, mozna miec bakcyla fotograficznego i cieszyc sie starszym aparatem ze robi fajne foty a mozna byc chwilowym gadzeciarzem bez zinteresowania fotografia, ot kolejna zabawka.
    Mozna miec benzyne we krwi i byc motocyklista a mozna tez miec moto jako chwilowa zajawke. Takze niestety tak jest obecnie...

    @bogdi64 da jznac co tam wyszlo z tym wyciekiem jak juz sprawdzisz (nie musisz pisac mark ifiltra ) Pewnei uszczelka sie zle ulozyla pod puszka filtra, albo pod dekielkeim jesli to wklad. One nei sa z tych co to same wskakuja, trzeba je precyzyjnie w tym rowku ukladac. Mogla jakos nie dojsc.
    No i co to za dluzszy wyjazd co sie szykujesz, Shadow czy NC?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #14338

    Domyślnie

    Właśnie troszkę dziwna sprawa, filtr był założony, moto odpalone, przejechane ok 3km wszystko OK, po trzech dniach spacerek, aby dotrzeć przednią oponą (drugi raz szlag w ten sam sposób trafił przednią oponę i było konieczność wymiany), pierwszy postój był po ok 10 km i wtedy był już wyciek, filtr był na tyle luźno że bez problemu mogłem go dokręcić ???, nie pomogło, ciekło dalej, po wyjęciu filtra uszczelka odkształcona i rozerwana (były jak by dwie, to znaczy w dwóch elementach, nie przerwana, tylko dwa oringi, sprawdzałem stary filtr wyjąłem z uszczelką, jeszcze nie został wyrzucony), i wypadła ?.
    Mógł być to błąd mój (choć naprawdę ciężko coś spieprzyć, lub błąd produkcji), dziś przetestuję
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #14339

    Domyślnie

    A u mnie problem problem. Po zaparkowaniu kutra, mocno czuć benzynę. Po jakiejś godzinie już jest kłopot z uruchomieniem. W zeszłym sezonie palił "od strzału" a teraz kręci i kręci. Jakaś nieszczelność w gaźniku? Co sprawdzić?
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  10. #14340

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Właśnie troszkę dziwna sprawa, filtr był założony, moto odpalone, przejechane ok 3km wszystko OK, po trzech dniach spacerek, aby dotrzeć przednią oponą (drugi raz szlag w ten sam sposób trafił przednią oponę i było konieczność wymiany), pierwszy postój był po ok 10 km i wtedy był już wyciek, filtr był na tyle luźno że bez problemu mogłem go dokręcić ???, nie pomogło, ciekło dalej, po wyjęciu filtra uszczelka odkształcona i rozerwana (były jak by dwie, to znaczy w dwóch elementach, nie przerwana, tylko dwa oringi, sprawdzałem stary filtr wyjąłem z uszczelką, jeszcze nie został wyrzucony), i wypadła ?.
    Mógł być to błąd mój (choć naprawdę ciężko coś spieprzyć, lub błąd produkcji), dziś przetestuję
    Cos tu przy montazu nie pyklo chyba. moze ta uszczelka w rowku zle sie ulozyla, zawinela. I dokrecales zapewne odpowiednio mocno i wlasnei wtedy uszczelka sie zle ulozyla, potem ja dalej uszkodzilo od cisnienia i efektem luzny filtr, ze mogles go dokrecac reka.
    Znaczy teraz doczytalem dokaldniej...miales 2 uszczelki zalozone? rutyna kazdego czasem gubi na prostych czynnosciach

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    A u mnie problem problem. Po zaparkowaniu kutra, mocno czuć benzynę. Po jakiejś godzinie już jest kłopot z uruchomieniem. W zeszłym sezonie palił "od strzału" a teraz kręci i kręci. Jakaś nieszczelność w gaźniku? Co sprawdzić?
    Zaworki iglicowe paliwa prawdopodobnie sa nieszczelne. Nie sa jakos drogie strasznie (znaczy w Kawasaki byly w normalnej cenei w ASO, a Yamaha to czasem potrafi przygwiazdorzyc z cenami).
    Nie warto brac zamiennikow. Bo maja skutecznosc 50%, albo beda trzymac, albo nie.

    Problemem porzy tym jest tylko to, ze zeby je zmienic to trzeba zdjac gazniki. A jak juz je mamy zdjete, to zgodnie ze sztuka p ozalozeniu trzeba je od nowa regulowac, synchronizowac. A zeby to robic to trzeba je przedtem wyczyscic.

    Czyli czeka cie full serwis gaznikow. Koszt za 4 cylindrowca to 350-450zl okolo. Ale tu tez jest problem powoli, zeby znalezc kogos kto to ogarnia i sie na tym zna. Coraz mniej sprzetow na gaznikach...
    Jakby co, to moge dac namiary na moj warsztat w Łomiankach, gdzie moj mechanik to ogarnia.

    P.S
    Mozliwe tez (i to sie powinno zakladac najpierw) ze wszystko z czesciami jakby jest ok a gazniki sa po prostu zasyfione, zawieszaja sie zaworki igklicowe lub plywaki od brudu. Przyszla pora gaznikow na full serwis. Jak to zrobisz, to spokoj na 30-35 tys km do nastepnego czyszczenia i regulacji.
    W Kawasaki tez tak mialem po 37 tys od regulacji gaznikow,zawork iiglicowe sie nie domykjaly od syfu. Benzyna lała sie do filtra powietrza czasem w jednym gazniku. A ze mailem stozkowe KN to widzialem kap, kap.
    Jesli gazniki masz czyste w miare i suche, to zobacz komore filtra powietrza, ten krociec co ja łaczy z gaaznikami, tam pewnei jest wacha i stad czujesz zapach benzyny.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 05-06-2023 o 09:58
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 1434 z 1535 PierwszyPierwszy ... 43493413341384142414321433143414351436144414841534 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •