Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63
  1. #1

    Domyślnie Przesiadka z D60 na D2h

    Witam wszystkich forumowiczów.
    Piszę dziś do was z prośbą o radę, mianowicie czy opłaca się wymiana Nikona D60 na D2h??
    Fotografuje głównie portret,fashion, reportaż, czasami sport.
    Nie wiem czy w dobrym dziale to napisałem, jeśli nie to proszę moda o przeniesienie.
    Pozdrawiam i liczę na wasze opinie

  2. #2

    Domyślnie

    sądzę że warto chodź by dlatego że D2H ma wbudowany AF, a D60 go nie ma. Niby D2H to starszy aparat, ale za to z wyższej półki... warto się zastanowić jeśli trafisz aparat w dobrym stanie.
    D300 | MB-D10 | N35 1.8G | SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    Fotografuje głównie portret,fashion, reportaż, czasami sport.
    To nie warto.... warto by było gdybyś robił głównie sport... jeśli bardziej portret i fashion to poszukaj np D80 który ma śrubokręt i będziesz miał dostęp do wszystkich śrubokrętowych portretówek
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko zależy w jakiej cenie d2h. Jeśli taniej lub w taniej samej cenie jak d80 to na pewno warto. Po pierwsze musisz się zgodzić na większe szumy w stosunku do d60 a po 2 musisz być świadomy że tak tani d2h będzie mocno "zajechany" ( pewnie coś koło 100 tys zdjęć). Przesiadka z plastikowego kastrata na profesjonalne body będzie naprawdę zauważalna, przede wszystkim w ergonomii, która w d2h jest idealna. MZ nie będzie to krok w tył, jak już gdzieś pisałem, przesiadłem się z d200 na d2h i niespecjalnie żałuję. 80-200 znacznie przyspieszył

  5. #5

    Domyślnie

    D2h jest lepiej wykonany, przyjemniej robi się nim zdjecia, ale obraz bedzie dużo słabszej jakosci. 2h fajnie mieć, ale nie jako głowne i jedyne body.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

    D700 + 35 + 85 i po co więcej?

  6. #6

    Domyślnie

    Owszem - ergonomia będzie lepsza - ale wszystko inne będzie porównywalne lub słabsze (no może nie licząc AF)... pamiętajmy że puszka to nie tylko wytrzymałość bo tego nie widać na zdjęciach - a akurat tutaj D2H nie powala tym co na zdjęciach się pojawia i ja tutaj np wolałbym 10MPx D80 czy D200 niż 4MPx z D2H... to jest puszka mocno kusząca ceną za tak wykonane body jednak nawet zakładając że będzie w idealnym stanie odstaje od obecnych standardów obrazowania
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  7. #7

    Domyślnie

    Nie demonizujmy matrycy d2h Szumy większe niż d200 jednak myślę że ISO 800 jest całkiem używalne. Mało pixeli jako wada będzie zależało indywidualnie od osoby, dla niektórych na pewno będzie to zaleta. Wydaje mi się, że d2h ma trochę mniejszą rozpiętość tonalną (nie potwierdzone żadnymi badaniami ). Obraz na ISO200 jest całkiem przyzwoity i można z niego wiele wyciągnąć.

  8. #8

    Domyślnie

    jeśli sport to tylko D2H, jeśli sport tylko czasem i niekoniecznie to do rozważenia inne korpusy. Śrubokręt autofocusa w D2H bije na głowę D300 i D80. To jest korpus dla reportera, nie do rozwalenia, szybki, pewny, etc. Zdjęcia z tej puszki ładnie dają się uciągnąć na format do A3, hoć ze świadomością ograniczeń. To jest bardzo fajny i niezawodny korpus. Ja osobiście polecam.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    odstaje od obecnych standardów obrazowania
    musze stwierdzić, że można posiedzięć nad RAWami z D2h tak, że będą wyglądały bardzo podobnie do plików z D700
    ale to w określonych warunkach

    Poza tym, kolega Pumexior ma rację z rozpiętością tonalną. Nie wiem dokładnie jak jest w przypadku D200, ale D700 bije D2h bardzo mocno pod tym względem. A im wyższe ISO, tym gorzej dla D2h.

    I wcalę nie bronie D2h. To ciągle dobry aparat, ale nie do wszystkiego. Na pewno nie jest tak uniwersalny jak D200, czy nawet D80, ale do pewnych zadań będzie ciągle bardzo dobry

  10. #10

    Domyślnie

    1. fashion i glamour - zdecydowanie nie, lepszy będzie d80, albo szukać d200 w dobrym stanie (prędzej się takiego znajdzie niż d2h) - czasem może brakować detalu, nie za duża dynamika.
    oczywiście dobre szkło i Ps i też się da, ale jeżeli ten temat ma przeważać to raczej nie
    2. sport - zależy jaki - w hali raczej nie polecam ze względu na słaby awb - trzeba dłużej przysiąść przy nefach, szumy wbrew pozorom nie takie straszne (przynajmniej w porównaniu do d80/d200 bo np. jeżeli uznać to co tu piszą: http://dxomark.com/index.php/eng/Ima...(brand2)/Nikon
    to 800 iso w d200 to tak naprawdę 759, a w d2h - 989! - więc porównujemy mniej więcej iso800 z d200 z iso640 z d2h)
    3. jeżeli sport outdoorowy to polecam, pewny af i 8fps - nic więcej nie trzeba
    4. do reportażu jak najbardziej TAK - wystarczy przypiąć 35 1.8 i jest szybko (fps i shutter lag), celnie, niezawodnie (pod warunkiem, że egzemplarz nie ma problemu pt. "Err"), ergonomicznie.
    w cięższych warunkach szum będzie widoczny, ale IMHO to nie przeszkadza; daje odpowiedni klimat, a reporterka musi bronić się przede wszystkim kadrem, zresztą można używać sabinki, a efekty tej pary są bardzo przyjemne.

    Podsumowując: jeżeli d2h znajdzie się w dobrym stanie za 1200-1400 (takie ostatnio widziałem) to zdecydowanie brać. Satysfakcja z wyników i przyjemności użytkowania będzie na pewno.
    Za więcej pln lepiej trafiać bardziej uniwersalnego d200
    Ostatnio edytowane przez JAP ; 14-03-2010 o 01:40
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •