Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Co obsługuje CLS?

    Tak sobie czytam i czytam ten dział i nie mogę sobie tych informacji poukładać. Od lat robię lampami studyjnymi, ale myślę, że może mógłbym sobie sprawić bardziej poręczny zestaw błyskowy.

    Wiem, że można kupić lampy i do nich pocketwizardy, ale to zbyt skomplikowane, bo nie dość, że musiałbym martwić się o baterie w lampach to jeszcze w nadajniku i odbiornikach. Generalnie nie przekonuje mnie opcja podpinania tysięcy rzeczy do siebie skoro są lampy, które mają te funkcje wbudowane. Co ja wiem o CLS:

    1. Lampy SB-600, SB-800 i SB-900 mają CLS, ale odkąd kupiłem NOWĄ SB-600 dwa lata temu za 750zł a teraz mam za używkę tyle lub więcej zapłacić, to mnie jakoś obrzydza. Spodziewałem się czegoś w okolicy 500zł w końcu to tylko cholerna lampa.

    2. A czy SB-400 obsługuje nadawanie CLS? Wiadomo, że odbiornikiem nie jest, gdyż nie ma czujników, ale może podpięta pod aparat może nadawać błyski do lamp CLS? To ważne pytanie, bo by parę stówek zostało w kieszeni.

    3. Na forum bardzo popularny jest Nissin622 i 866. Czy one działają jak odbiorniki CLS? Bardziej mnie interesuje model 622, bo z wstrętem wydałbym kasę na 866. Po prostu żadna lampa nie zasługuje na ten wydatek...

    4. A może są jakieś inne firmy, które mają lampy z CLSem?

  2. #2

    Domyślnie

    nadajnikiem może być tylko sb-800 900 i Metz 58 oraz su-800

    odbiornikami w/w oraz sb-600 Metz 48 i SB-r200
    mój chory blog

  3. #3

    Domyślnie

    sb-400 nic nie obsluguje... nawet nie obsluzysz blysku z palca jak masz chec sobie poswiecic... jedyne co ona obsluguje to on/off i baterie AA

  4. #4

    Domyślnie

    wyzwolić możesz też wbudowaną
    mój chory blog

  5. #5

    Domyślnie

    Nissin 622 ma zwykłą fotocelę, która wymaga błysku TTl, z CLS nie ma to nic wspólnego. Słyszałem, że Metze dają minimalnie inną barwę światła, ale nie miałem okazji porównać. Nissina w ogóle bym sobie odpuścił, bo kosztuje tyle co metz/nikon, a jakość pracy nie ta.
    Jestem leniwy, ale z tym walczę.
    Nie chce mi się włączyć komputera, ale jednak znajduje w sobie tyle siły, żeby go włączyć.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    Spodziewałem się czegoś w okolicy 500zł w końcu to tylko cholerna lampa.
    I tu się mylisz, obecne lampy błyskowe to małe komputerki - palniki i kondensatory wsadzone w jedną obudowę były za czasów kamienia łupanego.....
    mój chory blog

  7. #7

    Domyślnie

    No i właśnie dlatego się spodziewam małej ceny. Skomplikowana karta graficzna, jakis Radeon czy inny, kosztuje 120zł a te niby lampy czyli 'małe komputerki' to nie szczt technologii elektronicznej tylko podstawowy układ, palnik i kondensator. Trochę się orientuję w elektronice bo lubię lutować i wiem, że ich koszt to nie więcej niż 60-100zł za lampę. Reszta to windowanie ceny. Dlatego tak mnie brzydzą te ceny.

  8. #8

    Domyślnie

    koszt to nie tylko materiały
    mój chory blog

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomitom Zobacz posta
    nadajnikiem może być tylko sb-800 900 i Metz 58 oraz su-800

    odbiornikami w/w oraz sb-600 Metz 48 i SB-r200
    Dodatkowo Nissin di866 może być zarówno nadajnikiem jak i odbiornikiem.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    18

    Domyślnie

    SB 400 oczywiscie obsluguje CLS, ale tylko na 'sznurku', CLS=wireless to skrot myslowy.
    Jak juz napisano wcześniej sterownikiem być nie może w żadnym wypadku.

    Z instrukcji PDF str 10.

    This Speedlight, which features the Nikon Creative Lighting System (CLS),
    provides i-TTL flash operations in combination with CLS-compatible
    cameras. Manual mode is also available with the D40 camera.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •