Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Adapter M42 z blokadą bolca przesłony - pytanie ?

    Witam
    Chcę nabyć adapter Nikon - M42 bez soczewki. Znalazłem coś takiego:
    http://www.systembank.pl/produkt,1001,2018.html

    Adapter ten posiada blokadę bolca przysłony.
    Czy ktoś z Was posiada taki adapter ?? czy nabyć wersję z blokadą bolca, czy zwykłą bez tej blokady ??
    Pozdrawiam Tomasz

  2. #2

    Domyślnie

    Jak masz szkło M42 z automatyką przesłony to pewnie lepiej kupić przejściówkę z blokadą. Inna sprawa, że ręczne zablokowanie to jakieś 15 min zabawy.
    Aha, lepsze są szkła bez automatyki przesłony, ponieważ wtedy często masz drugi pierścień do przymykania do przesłony roboczej.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #3

    Domyślnie

    mpwt dziękuje za wyjaśnienie !!!
    Pozdrawiam Tomasz

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    półwysep
    Posty
    23

    Domyślnie

    witam. kupilem sobie taki adapter do mojej d300tki. tylko mam problem z ostroscia, nie lapie jej, tzn nie idzie jej ustawic albo przy odleglosci np 0.3m musze ustawic ostrosc na nieskonczonosc.obiektyw jest sprawny.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konkl Zobacz posta
    witam. kupilem sobie taki adapter do mojej d300tki. tylko mam problem z ostroscia, nie lapie jej, tzn nie idzie jej ustawic albo przy odleglosci np 0.3m musze ustawic ostrosc na nieskonczonosc.obiektyw jest sprawny.
    I tak ma być.
    Nikon plus m42 to trudna kombinacja zwłaszcza na poczatek kariery.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    półwysep
    Posty
    23

    Domyślnie

    nie zamierzam bawić sie adapterami, znalazlem w domu obiektyw i chcialem zobaaczyc jakie beda efekty. jak będe miał chwilę czasdu to pobawie się więcej tym obiektywem. ma jedną zaletę, jest dosyć jasny jak szukałem adaptera to znalazłem kilka ciekawych obiektywów do makro w sumie za parę groszy można mięć fajne szkiełkonie ukrywam, przydałby się jakiś obiektyw nikona do makro, bo jakoś nie mam przekonania do filtrów i pierścieni. chociaż z mieszkiem mogłaby być ciekawa zabawa niestety szkło nikona musi staną w kolejcemoże będę zadowolony z jakiegos starszego makro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •