Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Arrow Nikon D70 z manualnym obiektywem

    zastanawiam się nad kupnem fisha Falcon 8mm f/3.5 Aspherical ED MC i zastanawiam się jak będzie współpracował z aparatem tzn. czy gdy ustawie przesłonę na obiektywie, a potem taka sama w aparacie, to czy będzie dobierał właściwy czas migawki.
    I pytanie bonus mam lampę nikona sb 600 którą często używam w trybie bezprzewodowym czy inne tańsze lampy (np. Nissin) będą współpracowały bez problemów w tym samym systemie co lampa nikona?

    Thx

  2. #2

    Domyślnie

    tylko manual
    przez duże M
    z lampą podobnie.

  3. #3

    Domyślnie

    szukałem innych fisheye'ów i są bardzo drogie, czy macie jakieś propozycje np. fisha bez autofocusa, ale z przesłoną ustawianą przez aparat w rozsądniejszej cenie niż okolice 3000 zł?
    z lampą tzn. nie obejdzie się bez dodatkowych urządzeń typu pocketwizard?

  4. #4

    Domyślnie

    NIKONY trzycyfrowe mają pomiar światła z tym fishem.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MatDe Zobacz posta
    szukałem innych fisheye'ów i są bardzo drogie, czy macie jakieś propozycje np. fisha bez autofocusa, ale z przesłoną ustawianą przez aparat w rozsądniejszej cenie niż okolice 3000 zł?
    z lampą tzn. nie obejdzie się bez dodatkowych urządzeń typu pocketwizard?
    NIE. Obiektyw musi miec elektronike, zeby d70 z nim cokolwiek mierzyl.
    Nie wiem.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MatDe Zobacz posta
    szukałem innych fisheye'ów i są bardzo drogie, czy macie jakieś propozycje np. fisha bez autofocusa, ale z przesłoną ustawianą przez aparat w rozsądniejszej cenie niż okolice 3000 zł?
    z lampą tzn. nie obejdzie się bez dodatkowych urządzeń typu pocketwizard?
    Proponuję odrobinę wysiłku i tryb manual. Zakup jak za starych (nie)dobrych czasów światłomierz. Komis foto, giełdy itp, koszt około 50-100zł. Zmierz światło, ustaw aparat i rób zdjęcia. "Rybka" z procesorem jest nieprzytomnie droga a zapewne procent "używania" jej nie będzie wysoki. Światłomierz przyda się też do innych szkieł manualnych
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MYSZ Zobacz posta
    Zakup jak za starych (nie)dobrych czasów światłomierz. Komis foto, giełdy itp, koszt około 50-100zł. Zmierz światło, ustaw aparat i rób zdjęcia.
    proponuje zrezygnowac z dodatkowego swiatlomierza i zaczac robic kontrolne zdjecie, korygowac ustawienia aparatu i po prostu fotografowac. jest podglad na monitorze, jest histogram - swiatlomierz za 100zl bedzie lepszy?

  8. #8

    Domyślnie

    na pewno bedzie lepszy.

    zamist dwóch (przy dobrym oku i szczęściu), a zwykle trzech- czterech zmarnowanych pstryknięć na zdjęcie kontrolne ( i co najmniej minuty? ) pstryk swiatlomierzem i juz wiadomo co i jak.
    ef-ixy, de-ixy plus pare gratow starszych ode mnie.
    tomaszpietrek.carbonmade.com

  9. #9

    Domyślnie

    Aktualnie w "terenie" przyrząd niedoceniany, bo można "klepnąć" kilka fotek, histogram itd. Studio? Do tej pory używany, bo ustawić kilka lamp to już wyzwanie. Prosty ex-ruski światłomierz załatwi cały problem ze światłem, szczególnie jak "coś się dzieje" i nie ma czasu na eksperymenty z "klepaniem próbnych fotek".
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  10. #10

    Domyślnie

    dla mnie to się nie będzie sprawdzać ponieważ mam zamiar fisza dużo używać do zdjęć sportowych (snowboard, skateboard, bmx) nie mogę robić zdjęć kontrolnych, ponieważ szansa na dobre ujęcie nie jest raczej powtarzalna

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •