Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Ja myślę, że wzorek innych for można by u nas zogranizować coś takiego jak np. zakupy grupowe i zamówić/ kupić większą partię takich gum. Wtedy można by negocjować ceny, a i koszt wysyłki do PL rozłożyłby się na wiele osób...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enthropia Zobacz posta
    Teraz, z tego co można się dowiedzieć na polishnikonserwice.com, ceny gum wahają się w zależności od tego, kto odbierze telefon.
    Cytujac ekoneta: "Nie ma takiej strony"

  3. #13
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Cytujac ekoneta: "Nie ma takiej strony"
    O w mordę... przez 'w' napisałem... zupełnie nieświadomie, albo może z wrażenia...

    Bo oto przeżyłem dziś mały szok.
    Od 10 lutego wysłałem łącznie 7 maili na serwis@nikon.pl z pytaniem o koszt wymiany gum na D200, każdy wracał natychmiastowo z odpowiedzią, że dostarczenie maila niemożliwe.
    W międzyczasie jeden kolega doradził mi, aby napisać na service@nikon.pl - tak zrobiłem. Pierwszy mail 'nie wrócił', ale nie dostałem żadnej odpowiedzi, dzisiaj o 14:27 wysłałem drugiego. No i doznałem szoku, gdy o godz. 14:42 (po 15 minutach!) zadzwonił Pan z serwisu, z odpowiedzią na moje pytania! Byłem w takim szoku, że imienia Pana nie pamiętam, ale poinformował mnie on że koszt małej (kciukowej) gumy na D200 to 18 zł, a koszt dużej (tej z uchwytu) to 115 zł. Czyli licząc koszt samych gum to 133 zł, podczas gdy koszt wymiany w serwisie to ok. 140-150 zł łącznie + przesyłki rzecz jasna.

    No cóż, żałuję że do Warszawy mam jedyne 300 km, ale przyznam, że zaskoczony telefonem z serwisu byłem.
    Puszki nie chcę im wysyłać, także pewnie trzeba złożyć zamówienie na gumki.

    No i cóż, wychodzi na to, że mały postęp w obsłudze klienta jest, patrząc również przez pryzmat ostatnich wpisów na www.polishnikonservice.com, ale nie mogę skumać jednej rzeczy.
    Jak to możliwe, że Pani Magdalena Michalska-Szmidt, Kierownik Marketingu i PR Nikon Polska w odpowiedzi na list do serwisu podała adres e-mail, który mówiąc krótko... jest do bani.

  4. #14

    Domyślnie

    a tak się spytam - nie można przykleić raz jeszcze tych gum, które już masz i po prostu się odklejają ? Dlaczego należy kupować nowe gumy? Coś im się stało poza odklejeniem?


  5. #15
    Oszczędny w słowach Awatar kes25
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    Wyszków/Warszawa
    Posty
    65

    Domyślnie

    Mi w D200 jedna z gum się rozciągnęła. W serwisie na gwarancji wymienili mi więc na nową. Więc jednak czasem samo klejenie nie wystarczy. Trzeba wymienić gumę, ewentualnie odciąć to co wystaje ;pp
    D700, D200, Fuji S3 Pro, F80 i 5 słoików
    http://photokes.pl

  6. #16

    Domyślnie

    z ciekawostek, dzisiaj dostałem odpowiedź z Foto-Techniki na temat ceny gumy pierścienia zoom w tamronie 28-75. 110zł + przesyłka...
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  7. #17
    Oszczędny w słowach Awatar kes25
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    Wyszków/Warszawa
    Posty
    65

    Domyślnie

    Drogo... aż dziwne że jeszcze jakiś chinol nie zrobił lepszych jakościowo gum (np takich jakie są użyte w D3) do różnych modeli aparatów... niezły byłby to biznes ;>
    D700, D200, Fuji S3 Pro, F80 i 5 słoików
    http://photokes.pl

  8. #18

    Domyślnie gumy

    Cytat Zamieszczone przez wesol Zobacz posta
    a tak się spytam - nie można przykleić raz jeszcze tych gum, które już masz i po prostu się odklejają ? Dlaczego należy kupować nowe gumy? Coś im się stało poza odklejeniem?
    I tu jest pies pogrzebany !

    Ja używam już drugiego Nikona (poprzednim był nieszczęsny D80) i żadne gumy nie mają prawa się odklejać !
    Ale są ludzie, kochający tak bardzo swój sprzęt, że muszą go ściskać podczas używania. Pół biedy, gdy to robią niezbyt mocno - ale niektórzy (nawet o tym nie wiedząc) ściskają tak mocno (dodatkowo pocą im się palce), że gumy jak ciasto rozciągają się nierównomiernie i potem za nic nie chcą pasować - żaden klej nie wytrzyma takiej mordęgi !



    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    I tu jest pies pogrzebany !

    Ja używam już drugiego Nikona (poprzednim był nieszczęsny D80) i żadne gumy nie mają prawa się odklejać !
    Czemu nieszczęsny?
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Czemu nieszczęsny?
    No, jak czytam, to wydaje mi się, że na tym body każdy już się wyżył kilkukrotnie, a szczególnie w sprawie odklejających się gum, chociaż jest lżejsze od nieszczęsnego D200.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •