Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie blad mechanizmu wybierania przyslony..d700

    Mam takie pytanko do szacownych forumowiczow.. z firmy od nas polecialy trzy aparaty do seriwsu w ramach corocznego bonusowego czyszczenia NPS i po chwili serwis info ze dwa (dwa mja ten sam blad?!) d700 maja zapisane " błędy mechanizmu wybierania przysłony". Zglupialem. Chodzilo bez zarzutu wszystko. Ktos mi moze powiedziec czy sie z czyms takim spotkal i z czym sie to je? Pomijam juz fakt ze pogwarancyjne to i kosztorys jednego body to ponad 5 stow. Hym.. no ktos mial takie cos ?
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Paput
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świnoujście
    Posty
    235

    Domyślnie

    Moment... skoro Tobie wszystko działa, to po kiej cholerę naprawiać coś, co jest sprawne?

    Wymyślili coś sobie, żeby dorobić do pensji i tyle.
    Nikon D2x| Nikon D60 | Sigma 70-200/2.8 | Soligor 19-35/3.5-4.5 | Tokina 150-500/5.6 | SB-28
    szczera chęć nauki i samokrytyka jest najważniejsza

  3. #3

    Domyślnie

    Najciekawsze jest to iż gdy padło pytanie czemu tak się stało - nie potrafili odpowiedzieć - tylko tyle że wystąpił błąd przy diagnostyce stwierdzający to uszkodzenie !

    Czy ktoś z was miał jakieś doświadczenia z serwisem i ewentualnymi z nimi utarczkami ?
    a-rtix
    Nikonik D 200 i kilka dziwadełek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paput Zobacz posta
    Moment... skoro Tobie wszystko działa, to po kiej cholerę naprawiać coś, co jest sprawne?

    Wymyślili coś sobie, żeby dorobić do pensji i tyle.
    no naprawa mechanizmu wybierania przyslony wg informacji uzyskanych w serwisie objawiac sie moze w blizszej lub dalszej przyszlosci awaria w zakresie doboru przyslon o hym..no ja juz zglupialem o co kaman
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

  5. #5

    Domyślnie

    Taki serwisant może tam siedział, że umiał jedynie podpiąć body pod komputer i przesłać wynik badania mailem...
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  6. #6

    Domyślnie

    Taki serwisant to jak informatyk. Usunie ci problrm o którym nie wiesz w sposób który nie rozumiesz.
    D300 N18-200VR N35 1.8 S10-20 N 180/2.8 AF N 105 2.8D N 70-210 AF 1:4

  7. #7

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej właśnie padł mi mechanizm przysłony w D700 :/ :/ ... Czy ktoś miał podobny problem ?

    Ile może kosztować naprawa i jak długo będzie trzeba czekać moze ktoś się orientuje coś bardziej szczegółowo i mial podobne przejścia.

    Dzięki

  8. #8

    Domyślnie

    Tutaj koledze to wymieniali w D300 - KLIK

  9. #9

    Domyślnie

    Ja miałem taki problem w moim d700 i opisałem go na forum - LINK Sprzęt po 10 dniach wrócił z naprawy gwarancyjnej, gdzie wymieniony zostal właśnie mechanizm wybierania przysłony. Póki co działa poprawnie.
    D700|N14-24|N16-35|N50|N70-200|SB-800

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    woj.Łódzkie
    Posty
    197

    Domyślnie

    Ciekawe o co kaman... i jak to zdiagnozować... Teoretycznie objaw który zdiagnozowali koledzy w linkach występuje i u mnie. Co jakiś czas (baaaardzo rzadko...) fakt przysłona zamyka się w niekontrolowany sposób powodując niedoświetlenie. Przedwczoraj "niekontrolowane zamykanie" przysłony zobaczyłem w 80-200/2,8 gdzie po poruszeniu bagnetem (jest mały luz wokół osi) wszystko wróciło do normy. Działo się to w ujęciu pionowym gdzie podparty był obiektyw, korpus nie przenosił żadego obciążenia...
    Może ktoś jeszcze ma takie przypadki, ja skłaniam się do przeczyszcenia styków... a co pokazałby komp diagnosty...
    F, D, SB i conieco do nich

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •