Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Sound blaster, ktos ma pojęcie?

    hej

    Krew mnie zalewa po całym dniu konfiguracji nowej karty dźwiękowej. Jesli ktoś miałby ochotę i możliwości pomóc to rzucę w jego intencji jutro co nieco na tacę.

    Sprawa wygląda tak. Mam laptopa i , nowo zakupioną, Sound Blaster X-fi podłączoną do niego przez USB.
    Instalacja i aktualizacja przebiegła bezproblemowo. W manu "dźwięk" jest nowe wyjście do wybrania "SPDI-F x-fi surround 5.1".
    Całość podłączam do zestawu głośników 5.1 z wzmacniaczem kabelkiem optycznym (próbowałem przez chinche, ale róznicy nie ma). Tenże zestaw rozpoznaje automatycznie źródło dźwięku. I tak np w Xboxie360 jest 5.1 jak i ze stacjonarnego dvd.
    Niestety z karty dźwiękowej wzmacniacz "widzi" tylko stereo . I tak tez odtwarza filmy x264 oraz płytke testową z dzwękiem surround.
    O dziwo w opcjach dźwiek-spdif-właściwości-obsługiwane formaty wybierając DTS audio, lub Dolby Digital włącza sie na głośnikach ikonka 5.1 i test ładnie gra dźwięk surround. Po czym test sie kończy i włącza sie ponownie tylko stereo. Czyli hardware jest OK.
    Nic z tego nie rozumiem i już mi ręce opadły oraz skończyły sie pomysły.

    Liczę na pomoc kogoś obeznanego, choc wiem że łatwo nie będzie.
    Szary, cichy człowiek.

  2. #2

    Domyślnie

    przychodzą mi do głowy dwie sprawy;
    1. czy masz najnowsze sterowniki od SB pod system laptopa? te dołączane do sprzętu często są już stare
    2. czy laptop "obsługuje" dźwięk 5.1?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    przychodzą mi do głowy dwie sprawy;
    1. czy masz najnowsze sterowniki od SB pod system laptopa? te dołączane do sprzętu często są już stare
    2. czy laptop "obsługuje" dźwięk 5.1?
    1. Sterowniki są ze strony SB pod Vmój system, czyli Vista
    2. laptop nie, ale karta jak najbardziej
    Szary, cichy człowiek.

  4. #4

    Domyślnie

    A masz zainstalowany kodek (mikser) do AC3? w nim się ustawia, może np. domyśle dekodować dźwięk z filmów i innych źródeł na stereo bo laptop ma dwa głośniki i na spdif-a daje też stereo. Zobacz w panelu sterowania czy masz ac3 albo zobacz ustawienia dźwięku.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  5. #5

    Domyślnie

    w takim razie poddaję się, nie wiem gdzie tkwi zagwozdka.

  6. #6

    Domyślnie

    Miałem kiedyś podobny problem w XP. Nie wiem czy to pomoże w tym przypadku ale spróbuj skonfigurować dźwięk w programie, w którym odtwarzasz filmy nie (ja używałem chyba WinDVD czy PowerDVD i zadziałało - tam w opcjach trzeba wymusić dźwięk przestrzenny i będzie ok) największy problem był z Windows Media Playerem i jego nie udało mi się zmusić do obsługi dźwięku 5.1.
    Możesz też spróbować wyłączyć wbudowana kartę w Biosie (może jest jakiś konflikt sprzętowy?)
    Nikon D90 | Σ10-20/4-5.6 | N18-105 | N50/1.8 | N75-300 | SB900 | MC-DC2 | ML-L3 | Case Logic SLRC 4 | Benro Beyond Z40 | Canon PowerShot A80

  7. #7

    Domyślnie

    Czym odtwarzasz te filmy? Tam bym szukal problemu.
    Jestem leniwy, ale z tym walczę.
    Nie chce mi się włączyć komputera, ale jednak znajduje w sobie tyle siły, żeby go włączyć.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arttie Zobacz posta
    Miałem kiedyś podobny problem w XP. Nie wiem czy to pomoże w tym przypadku ale spróbuj skonfigurować dźwięk w programie, w którym odtwarzasz filmy nie (ja używałem chyba WinDVD czy PowerDVD i zadziałało - tam w opcjach trzeba wymusić dźwięk przestrzenny i będzie ok) największy problem był z Windows Media Playerem i jego nie udało mi się zmusić do obsługi dźwięku 5.1.
    Możesz też spróbować wyłączyć wbudowana kartę w Biosie (może jest jakiś konflikt sprzętowy?)
    Dzięki za sugestie. Jutro pokombinuje bo dzis juz nie mam siły na to.
    A w kodekach faktycznie nie grzebałem
    Szary, cichy człowiek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_laskowski Zobacz posta
    A w kodekach faktycznie nie grzebałem
    Jeśli używasz kodeka AC3Filter to tam znajdziesz ustawienia dźwięku. Bądź cierpliwy i się nie poddawaj. Mnie kiedyś kilka dni zajęło poprawne skonfigurowanie programów w celu odtwarzania plików dts, ale się udało i warto było.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mcl Zobacz posta
    Jeśli używasz kodeka AC3Filter to tam znajdziesz ustawienia dźwięku. Bądź cierpliwy i się nie poddawaj. Mnie kiedyś kilka dni zajęło poprawne skonfigurowanie programów w celu odtwarzania plików dts, ale się udało i warto było.
    Bardzo Wam dziekuję. Głośniki "widzą" kartę jako stereo tylko do momentu włączenia filmu. Po przestawieniu w kodekach audio na wyjście PLCM zamiast PCM wszystko zagrało jak trzeba.
    SURROUND 5.1 włącza się tylko w momencie otrzymania właściwego sygnału wielokanałowego.
    W czasie kiedy takowego nie otrzymuje głośniki świecą jako stereo.
    Ot i cała tajemnica.
    Łatwo nie było, ale ważne że sie udało.
    Szary, cichy człowiek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •