Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Szeroki kąt?

  1. #1

    Domyślnie Szeroki kąt?

    Witam może ktoś pomoże doradzi sensownie.
    Potrzebuję obiektywu z szerokim kątem (cenowo aby nie biło bardzo po kieszeni)

    Do D60 i to wtedy najlepiej żeby był AF czy MF?
    Stałka czy zmienno ogniskowa?
    Jasne szkło 2,8 czy np. 3,5 przy szerokim kącie to wystarczy? Szeroki kąt więcej swiatła i tak zbiera?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowart Zobacz posta
    Jasne szkło 2,8 czy np. 3,5 przy szerokim kącie to wystarczy?
    Zależy do czego. Skąd mamy wiedzieć czy Ci wystarczy?

    Cytat Zamieszczone przez sowart Zobacz posta
    Szeroki kąt więcej swiatła i tak zbiera?
    Nie.


    Szukałeś czegokolwiek na forum? Jest milion takich wątków i o każdym obiektywie powiedziano już chyba wszystko co się dało...

  3. #3

    Domyślnie

    masz dwa wyjścia które polecam, albo Falcon 8mm(Manual Focus) za około 795zł, albo Sigma 10-20(Auto Focus) za ponad 2000zł. Jakwidać cena jest ponad 2 razy większa, więc tutaj sobie odpowiesz na pytania czy MF czy AF. Osobiście doradziłbym Sigmę 10-20 ze stałym światłem 3.5 za 2699zł ale jest to już naprawdę duży wydatek, jednak jeżeli Masz pieniądze i szukasz bardzo dobrego szerokiego, będzie to bardzo dobry, jasny, uniwersalny obiektyw.

  4. #4

    Domyślnie

    Za ok.2900,-PLN masz Nikkora 10-24. Moim zdaniem lepszy od Sigmy ( miałem tę starszą ). Co prawda mniej wykrzywia N12-24/4, ale te 2 mm na dole, to naprawdę sporo ( z resztą cena podobna).

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jednoslowo Zobacz posta
    masz dwa wyjścia które polecam, albo Falcon 8mm(Manual Focus) za około 795zł, albo Sigma 10-20(Auto Focus) za ponad 2000zł. Jakwidać cena jest ponad 2 razy większa, więc tutaj sobie odpowiesz na pytania czy MF czy AF.
    przepraszam bardzo, ale do czego w 8mm AF? a co do jakości zdjęć poszukaj na forum
    z tym, że Falkon/Samyang to już rybka
    poza tym jest jeszcze Tokina 12-24/4 za 1100-1200, całkiem zacne szkło
    Ostatnio edytowane przez miron19j ; 14-02-2010 o 00:46

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowart Zobacz posta
    Dzieki panowie przeglądam dział optyki
    ;D i im dłużej będziesz czytał tym trudniej będzie podjąć decyzję...ja od pół roku zastanawiam się czy s10-20 3,5, tokina 11-16, n 10-24 czy n 12-24...ktoś mądry napisał...cokolwiek nie wybierzesz bedziesz zadowolony... ja chyba zdecyduję sie na n10-24, czyba że pomacam tokinę 11-16 i się zakocham
    700 i stałki

  8. #8

    Domyślnie

    Witam a więc po przejrzeniu wądków o szkiełkach z szerokim katem nadal mam problem z decyzją.
    W tych niskich cenach jak na razie upatrzyłem Samyang 8mm lub falcon 8mm
    Z tych droższych Tokina 11-16/2,8 lub tańszy Tokina 12-24/4
    Nikkor 10,5/2,8
    Potrzebuje ich do D60 lub D90 Głównym przeznaczeniem reporterka a głównie wesela
    Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem było by Tonika 11-16 ale cenowo to wysoko jest.
    Dopiero zaczynam zajmować się robieniami wesel i nie mogę się zdecydować. Czy inwestycjować w droższy lepszy obiektyw, czy na początek zakupić sobie tańszy z tych 8mm samyang lub falcon a później jak by mi się kręciło inwestować w ten lepszy co sądzicie?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowart Zobacz posta
    W tych niskich cenach jak na razie upatrzyłem Samyang 8mm lub falcon 8mm
    Z tych droższych Tokina 11-16/2,8 lub tańszy Tokina 12-24/4 Nikkor 10,5/2,8
    Potrzebuje ich do D60 lub D90 Głównym przeznaczeniem reporterka a głównie wesela
    Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem było by Tonika 11-16 ale cenowo to wysoko jest.
    ...Czy inwestycjować w droższy lepszy obiektyw, czy na początek zakupić sobie tańszy z tych 8mm samyang lub falcon a później jak by mi się kręciło inwestować w ten lepszy co sądzicie?
    ale Samyang to rybka. Ile takich zdjęć zrobisz z wesela? 5, 10? więcej to przegięcie (sic!)
    Mam Tokinę 12-24/4, polecam. Tej 11-16 ani Nikkora nie znam.
    A tak w ogóle to uważam, że na szkle nie ma co oszczędzać. Dobry obiektyw posłuży Ci przez lata.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    przepraszam bardzo, ale do czego w 8mm AF?
    Do precyzyjnego ustawiania ostrości chyba
    W każdym razie ja bym wolał Sigmę 10-20 HSM (którąś z dwóch wersji, pewnie tę 3,5).
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •