Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1

    Domyślnie Podróż Dookoła Świata. Co??

    Witam, to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość.
    Jak w temacie, od ponad roku przygotowuje się do podróży dookoła świata, rok oszczędzania, miliony forum z różnych dziedzin, nawet nie wiedziałem, że tyle sił i czasu mi to pochłonie i teraz przyszła pora na aparat. I tu moje pytanie: co wybrać?? w 11 miesięcznej podróży ważne jest żeby mieć jak najmniej bagażu, więc 4 obiektywy odpadają. ale z drugiej strony, pewnie będę robił krajobrazy jak i portrety, chciałbym znaleźć coś w miarę uniwersalnego, znajomi doradzają mi d300, albo d90 albo canona 7d. A ja nie mam pojęcia jakie body i obiektywy byłyby najlepsze. dodam że chciałbym wydaj jak najmniej, ale liczę się z 6 000 zl. Co można by było wymyślić oscylując wokół tej ceny??
    Z góry dziękuje za Pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    6k zł na body czy na body + szkła bo różnica jest bardzo istotna - domyślam się że im lżej i mniejszy tym lepiej ALE z drugiej strony zdecydowanie wolałbym mieć przy sobie D300 niż D90 a może D200? Solidny jak D300 a dużo tańszy... w końcu 6k zł na puszkę + zestaw różnych szkieł to "bez szału" - do tego D200 mógłbyś np dokupić S10-20 + jakieś 50mm + coś dłuższego np jakieś 150-180mm ew D300 + N18-70 + N70-300VR?
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #3

    Domyślnie

    A może coś z serii dxx i do tego 18-200. Wtedy masz i szeroko i dłuższy zoom. I w niedużych rozmiarach.
    FX był i się zmył...

  4. #4

    Domyślnie

    1. Zależy na którym miejscu w tej podróży stawiasz zdjęcia. Jeśli jest to nie pierwsze lecz któreś tam to polecam D90+18-200
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety 6000 zl. na całość.

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem D90 i 18-200 vr będzie w sam raz zresztą ten obiektyw ma opinię szkła dla podróżnika, jeśli możesz to napisz coś więcej o podróży.

  7. #7

    Domyślnie

    Po raz kolejny promuję mojego "kolegę" zza oceanu:

    http://www.pbase.com/happypoppeye


    W skrócie: jeździ on z d40X (obecnie d5000) oraz Nikkor 18-200VR i chyba czasem 35/1.8
    Ile to w sumie? 4 tysie?

    Pozdrawiam
    D800

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli nie jest to wyprawa fotograficzna i aparat ma udokumentować Twoją podróż, to ja wybrałbym kompakt. Pomyślałbym o czymś z zoomem x 18, trybami M, i zasilaniem na paluchy.
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Oooo właśnie - a Olympus EP-1 z "naleśnikiem" 17mm i zoomem bodajże 14-42? też zamkniesz się w 4k a aparat zajmuje miejsca tyle co nic...?
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •