Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie problem z ostrzeniem Tamrona 70-200 2.8

    Witam, mam problem z obiektywem Tamron 70-200 2.8, nie wiem dlaczego, ale przy ustawieniu dużego zoomu np 200 gdy obiekt jest ok. 30-50 m od aparatu to obiektyw nie chce wyostrzyć, silnik chodzi, ale nie dojeżdża do końca, nie można uruchomić migawki. Gdy zmniejszę zoom lub zostawię na 200 a obiekt jest ok 20-25 m ode mnie ostrzy dobrze. Nie chce ostrzyć obiektów, które są daleko. Czasem wyostrzy, ale to jest raz ma jakieś 10 zdjęć. Ktoś mi mówił, że może być jakaś soczewka poruszona lub odkręcona. Nie wiem co o tym myśleć. Ma ktoś pomysł co się dzieję z tym obiektywem? Chodzi on z D80. mam inne obiektywy i działają bez problemów, a tego coś muli. Dzięki za jakąś podpowiedź. Paweł.

  2. #2

    Domyślnie

    Do szybkich ten obiektyw nigdy nie należał. ja nigdy nie miałem takiej przypadłości z tym szkłem. Być może to poluzowana jakaś soczewka. Ale sprawdzić możesz tylko poprzez serwis. W Polsce to zdaje się Foto-technika. Napisz e-mail i się zapytaj, może coś podpowiedzą. Może nie tylko to aby wysłać im szkło do obejrzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    kupiles to szklo uzywane? mam 2870AFS i tez nie ostrzy mi przy 70mm na nieskonczonosc - musze przestawic na 68mm okolo i wtedy jest ostry. Moja przypadlosc jest raczej spowodowana upadkiem (sporo juz przeszedl); lecz poza tą drobnostką śmiga jak zły :} . wiem ze dwa zupelnie rozne szkla ale przyczyny i skutki moga byc te same.
    d700 d300s d70 1755 1870 50 55micro 85 70200 200500 tc17 f90 f301 | quantumm move + pulse pro + generator Fomei panther pro 1500

  4. #4

    Domyślnie

    Fakt obiektyw kupiłem używany ale naprawdę nie widać po nim śladów strasznego używania, ale kto wie... A może ktoś wie gdzie w W-wie lub Łodzi jest dobry serwis albo jakiś fachowiec od obiektywów? Proszę o namiar.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •