Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Obiektywy do D5000

    Cześć!

    Mam zamiar kupić lustraznkę D5000 (moja pierwsza jak się pewnie domyślacie). Zastanawiam się nad obiektywami - w tej chwili myślę o dwóch opcjach:
    - nikkory 18-55 i 55-200 (oba AF-S i VR)
    - nikkor 18-105 (AF-S i VR)

    Co radzicie? Dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emajkel Zobacz posta
    Cześć!

    Mam zamiar kupić lustraznkę D5000 (moja pierwsza jak się pewnie domyślacie). Zastanawiam się nad obiektywami - w tej chwili myślę o dwóch opcjach:
    - nikkory 18-55 i 55-200 (oba AF-S i VR)
    - nikkor 18-105 (AF-S i VR)

    Co radzicie? Dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam!

    nikkor 18-105 (AF-S i VR)
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  3. #3

    Domyślnie

    Nikkor 18-70.
    Lub 18-105, jeśli MUSISZ mieć VR (ma wolniejszy i bardziej denerwujący AF, bo nie ma wewnętrznego ogniskowania).
    Albo 18-200, który ma wszystko: wewnętrzne ogniskowanie, AF-S i VR. I wszystkie ogniskowe, jakie mogą się przydać w 99% przypadków.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    Albo 18-200, który ma wszystko: wewnętrzne ogniskowanie, AF-S i VR. I wszystkie ogniskowe, jakie mogą się przydać w 99% przypadków.
    i jest gorszy optycznie od 18-105
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  5. #5

    Domyślnie

    Strasznie gorszy?
    Moim zdaniem nie. Dla mnie 18-105 w zestawieniu z 18-70 i 18-200 to takie "niewiadomoco".
    No, ewentualnie dla tych, którym nie przeszkadza ślamazarny AF i nie muszą mieć ogniskowej 200.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolt Zobacz posta
    18-105, jeśli MUSISZ mieć VR (ma wolniejszy i bardziej denerwujący AF, bo nie ma wewnętrznego ogniskowania).
    Moim zdaniem jednak ma IF.

  7. #7

    Domyślnie

    moim zdaniem gorszy a o ostrości już nie wspomnę 10-105 jak na kit to żyleta
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  8. #8

    Domyślnie

    Ja na ostrość w 18-70 nie narzekam, jeśli widzę pojedyncze włoski na portretowanej twarzy przy 70mm na pełnej dziurze, to czego mam chcieć więcej? Nie wpadajmy w skrajności. Słupki na wykresach w testach to nie wszystko. Jeśli 18-105 ma tak samo szybki AF, jak 18-70 - OK. Ale z tego co pamiętam, to nie, i jest to jednak nieco niższa półka w kwestii jakości wykonania i AF właśnie. Niech emajkel po prostu sprawdzi przed zakupem i będzie wiedział Nikogo nie zmuszam, po prostu uważam, że warto to sprawdzić - są inne opcje, niż 18-105, nie zaszkodzi je obadać.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  9. #9

    Domyślnie

    karolt mógłbyś podesłać jakieś NEfy z tego szkła 18-70 najlepiej portrety
    marcin.developer<malpa>gmail.com

    Dziękuje i pozdrawiam
    Czarek

  10. #10

    Domyślnie

    http://www.terajewicz.pl/2006/02/fra...zeczywistosci/
    Zdjęcie nr 3 na przykład (chociaż i inne tutaj z tego co pamiętam są z tego szkła + D70).
    Jeszcze ostrzej chcesz? Po co? ja wolę szybszy AF i lepszą budowę
    Chyba, że ktoś woli po prostu zakres 18-105 i uważa, że mu się przyda VR. Mi nie, więc pokazuję jako opcję 18-70, moim zdaniem fajniejszy, nawet jeśli na wykresach nieco mniej ostry. Emajkel sobie sam już zdecyduje.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •