Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pion poziom ?

  1. #1

    Domyślnie Pion poziom ?

    Heja

    Słuchajcie jak to jest w NiKonie P90, bo to mój pierwszy, z obracaniem zdjęć? Czasami jak robię zdjęcie nie horyzontalnie tylko wertykalnie zdjęcie mi się zapisuje odwrócone (tak ze jak mam podgląd to mam dobry kierunek zdjęcia) a głównie nie odwrócone (muszę ręcznie obracać). W poprzednim HPku ta opcja działała bez problemu? To od czegoś zależy w Nikonie P90 czy mam jakiś wadliwy?

  2. #2

    Domyślnie

    mają znaczenie programy tematyczne tj. robiąc na portretowym zapisuje w pionie a krajobrazy poziom.
    (wnioskuje na podstawie rocznego mękolenia się z p80)

  3. #3

    Domyślnie

    Tak ale to sie dzieje przy zdjeciach w trybie P

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę że czujnik jakiś "nie wylatany" jeszcze jest, pewnie musisz zrobić tak jak z telefonami, czyli jak obrócisz i chcesz zrobić zdjęcie , to lekko "potrząsnąć"

  5. #5

    Domyślnie

    jak się czasami nie działa to raczej normalne tez tak czasami mam najczęściej w jpg, rzadko w rawach
    D750 D700 D7000 + s10-20 + S20F1.8 N50F1.8 + N24-70 + N70-200 + uv SDEx:SD,CF + SB-800+SB900 PixelK + hexacoopter | Minolta D700si+28-200+5400xi| 300F4 + 120F2.8 + 80F2.8 + 50F4 + 30cm http://www.rafalbociek.rwbb.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Wiec tak ... dowiedziałem sie ... jesli aparat wykrywa twarz to bierze płaszczyzne oczu za poziom i w razie czego obraca zdjecie. W innych opcjach Nikon nie obraca zdjec

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •