Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie slajd do krajobrazu

    Witam ostatnio zakupiłem velvia 50 ( i w zasadzie tylko ten slajd miłlem ) i w zasadzie jestem jestem zadowolony , ale nie tylko fuji ma slajdy co polecacie może kodak ? I gdzie najtaniej kupić można , nie tylko chodzi o Polskę może USA . Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Velvia jest rewelacyjna "na ścianę". Skanuje się jednak już gorzej - jest gęstym, wymagającym materiałem, bardzo podkręcającym kolory. Po początkowym zachłyśnięciu się tym materiałem teraz skłaniałbym się jednak w stronę Kodaka E100VS lub Fuji Provii 100F (zwłaszcza przy długich czasach naświetlania). Przetestuj i sam określ, co Ci bardziej pasuje. Co do cen - ja kupuję albo na Allegro, albo w sklepiku we Wrocławiu, w zależności gdzie jest taniej. Także fotograf-sklep.pl ma bardzo przystępne ceny.
    And I am not frightened of dying. Any time will do, I don't mind.

  3. #3

    Domyślnie

    Ile filmów tyle opinii. Najlepiej wyrobić sobie preferencje metodą prób i błędów. Zresztą, eksperymentowanie z różnymi filmami jest dość ciekawe. Osobiście zamierzam wypróbować Fuji Sensie bo czytałem sporo pozytywnym opinii co do łatwości skanowania tego materiału.
    Materiały kupuję na fotograf-sklep.pl. Zazwyczaj większą ilość bo tak się najbardziej opłaca.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli np. zrobisz zdjęcie na Provii 100f w pochmurną pogodę, to zdjęcie będzie szare, płaskie, prawie wyprane z kolorów. Tak jest nawet gdy masz lekkie zachmurzenie i słońce będzie za chmurami. Natomaist Velvia 50 nawet przy takiej szarej pogodzie da nasycone kolory.
    D610+F100+MB-15+F90x+D70s+AF 50/1.8D+AF 28-105/3.5-4.5D IF+AF 80-200/2.8D ED+SB-28+055PROB+ 141RC=jakieś moje zdjęcia

  5. #5

    Domyślnie

    teraz mi się przypomniało miałem provie ale nic nie mogę o nim powiedzieć bo nie stety został z niewyjaśninych przyczyn zesputy ( i to z mojego wesela ). Ale teraz kupie kodaka e100 i własnie provie.

  6. #6

    Domyślnie

    W skrocie, Velvia podkreca kolory (vivid) i dlatego krajobrazy z niej wychodza tak jakbys chcial je widziec, lub tak jak je pamietasz. Ale twarze z bliska juz maja magentowy zafarb. Provia jest troche naturalniejsza ale robilem nia tylko w sloneczne dni i nie moge sie odniesc do tego, co kolega wyzej pisal. Moje doswiadczenia sa takie, ze w dni sloneczne Provia/Velvia, w gorszej widocznosci lub zachmurzeniu Sensia (100 lub 400). Generalnie jednak za Sensia nie przepadam, bo slajdy robie pod projektor a nie pod skaner.

    Robilem jeszcze na Kodaku Elitechrome EBX100, w sloneczny dzien wyszedl ladniutko. Sprawia wrazenie cieplejszego niz slajdy Fuji, jest to roznica taka jak miedzy negatywami Fuji i Kodaka - dosc subtelna i dostrzegalna indywidualnie.
    Kodaki sa chyba troche tansze.

    No a skoro masz mozliwosc kupna w USA to poszukaj Kodachrome 64. Mozna go wywolac do konca 2010 roku i choc juz zaczynaja za niego na rynku wtornym zadac chore kwoty to jest jeszcze szansa trafic w normalnej cenie (czyli do$20).

    X-T2 | 35/2 | 50/2 | ETRSi | 75/2.8
    radek.art.pl / facebook

  7. #7

    Domyślnie

    A czy ktoś próbował może Provie 400X?
    Ostatnio edytowane przez jordancity ; 12-01-2010 o 22:37 Powód: błąd ortograficzny;)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radekone Zobacz posta

    No a skoro masz mozliwosc kupna w USA to poszukaj Kodachrome 64. Mozna go wywolac do konca 2010 roku i choc juz zaczynaja za niego na rynku wtornym zadac chore kwoty to jest jeszcze szansa trafic w normalnej cenie (czyli do$20).
    ceny na ebay np. niemieckim dochodzą do 20 euro za sztukę, pewnie kupię sobie dla odmiany provie i kodaka e 100

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brylek Zobacz posta
    ceny na ebay np. niemieckim dochodzą do 20 euro za sztukę
    W tej cenie masz oplacony proces+ramkowanie.

    X-T2 | 35/2 | 50/2 | ETRSi | 75/2.8
    radek.art.pl / facebook

  10. #10

    Domyślnie

    Z innych filmów niż Fuji polecam... Fuji. Provia 100/400 do "wszystkiego", Astia do ludzi/portretów.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •