Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Warszawska Wola

  1. #1
    _igi
    Gość

    Domyślnie Warszawska Wola

    Witam na forum.

    Chciałbym zaprezentować tutaj swoje prace, oberwać paroma gorzkimi słowami, a jak ktoś chce chwalić, to i zapraszam.

    Wiem, że nie robione Nikon'em, ale w sumie - nie sprzęt się liczy, a "operator".

    W ramach wstępu, powiem tak - od zawsze chciałem fotografować pejzaże, bawić się w kadrowanie tego, czekanie na odpowiednie światło, ekspozycję, etc. Wszystko byłoby pięknie, ale niestety jestem wstrętnym mieszczuchem, a na ostatniej wycieczce w jakieś ciekawe miejsce byłem dwa lata temu. Więc zacząłem szukać tematów dookoła siebie. Najpierw był - niezbyt udany cykl zdjęć z metra warszawskiego, później jakoś szerzej poszedłem, aż w końcu trafiłem na Wolę. Co najzabawniejsze, miałem ją cały czas "pod nosem" - część zdjęć znajduje się w ścisłej okolicy mojego domu i mijam je praktycznie codziennie.
    Wola to dla mnie taka specyficzna dzielnica - bliziutko wszędzie, do centrum parę kilometrów, a architektura zupełnie "od czapy", w porównaniu do reszty miasta. W latach świetności, Wola była przemysłowo-kolejową dzielnicą, z masą hal, czy fabryczek od strony Warszawy Zachodniej i kamienic, dosłownie wszędzie. Dzisiaj wszystko niszczeje, opuszczone i zaniedbane, stopniowo wykupują to developerzy pod apartamenty.
    Więc, można powiedzieć że staram się "łapać chwilę", bo okolica mocno się zmienia w dosyć szybkim tępie. A szkoda.

    Po wielkich słowach, czas na zdjęcia - mam nadzieję, że się nie przejadę na swojej paplaninie

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    9.

    Mam nadzieję, miłego oglądania.

    Zapraszam do komentarzy - krytyki

  2. #2

    Domyślnie

    To jest jakiś pomysł na pokazanie i podkreślenie (agresywna obróbka) brzydoty miejsc.
    W pierwszej chwili wydawało mi się, że za ciemno, ale może to też ma swoje uzasadnienie.
    A w tytule umieściłbym jeszcze datę wykonania, poprzez którą wymowa zdjęć jeszcze bardziej się skrystalizuje.

    Do całości nie pasuje mi 7.

  3. #3

    Domyślnie

    Fajnie jak w koszmarach nocnych
    A jakbyś [4] dał tak tradycyjnie tam ładnie w kolorze pewnie by zagrały skrajności nowoczesność i ruina.

  4. #4

    Domyślnie

    zgadzam się z kolegą telly w kwestii agresywności obróbki - dobrze IMO pokazuje niezbyt szczególną atrakcyjność, jednak troszkę za ciemno na brzegach, czasami wchodzą w zbyt głęboką czerń i równie dobrze można by po prostu fotkę przyciąć
    Oranje S 18-50 2.8 EX, N 50 1.8 D, S 70-300 APO + Zorka 5 & Foca Sport

  5. #5
    _igi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Filip S. Zobacz posta
    zgadzam się z kolegą telly w kwestii agresywności obróbki - dobrze IMO pokazuje niezbyt szczególną atrakcyjność, jednak troszkę za ciemno na brzegach, czasami wchodzą w zbyt głęboką czerń i równie dobrze można by po prostu fotkę przyciąć
    Czernie, etc. są efektem zamierzonym, po prostu zdjęcia z założenia mają mieć lichą jakość i mocną, na normalne "standardy" za mocną. Niektóre muszę jeszcze oczyścić z syfu w środku, od tekstur i podnieść kontrasty, na wzór dziewiątki. Cykl na razie dopiero jest w fazie powstawania, prace nad nim planuję jakoś do marca, czy kwietnia.

    Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Dla mnie 4 jest bardzo wymowna. Jest w stolicy wiele miejsc, gdzie można takie kontrasty znaleźć. Ten jest wypatrzony naprawdę fajnie MZ. Ta kałuża robi też klimat.
    Pozdrawiam, MC
    zdjęcie życia jeszcze przede mną

  7. #7

    Domyślnie

    _igi fajnie ująłeś - sam się kiedyś przybierałem do fotek Woli i poległem z tematem tym bardzie duży szacunek.
    Najbardziej podobają mi się 4 i 6 (te ptaki kojarzą mi się z Hitchock' iem - może troszkę na wyrost)
    D90, troszkę szkieł i jedna lampka

  8. #8
    _igi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bouli Zobacz posta
    _igi fajnie ująłeś - sam się kiedyś przybierałem do fotek Woli i poległem z tematem tym bardzie duży szacunek.
    Najbardziej podobają mi się 4 i 6 (te ptaki kojarzą mi się z Hitchock' iem - może troszkę na wyrost)
    Powiem tak - mam masę frajdy z robienia tych fot, jeszcze więcej frajdy z czytania, dowiadywania się o tych miejscach. I nie powiem, ale miłe to jest, gdy dobrzy fotografowie mówią mi, że odwaliłem dobrą robotę.
    Tyle, że co jest już mniej miłe, to przyłapałem się na braku stanowczego dystansu do swoich fot, co pokazał mój drugi wątek - ostra krytyka troszkę zabolała, ale dobrze jest być czasem zmieszanym z błotem. Mam jednak nadzieję, że widać różnicę między tamtymi fotami, a tymi - mimo że Wola jako taka, jest dużo "zwyklejsza", przez co może cięższa do fotografowania, ale lubię wyzwania

    Znajomy fotograf podrzucił mi dobrą radę odnośnie tych zdjęć - żeby ich narobić dużo, a nawet jeszcze więcej i później poprzebierać. I finalnie, podczas robienia wydruków (planuję koło A3 się zmieścić), zmniejszyć dpi do takiego, żeby foty, pod względem technicznym, były adekwatne do budynków.

    I jeszcze, cholernie mi szkoda tego wszystkiego, jak łażę po tych miejscach. Budynek ze zdjęć 2 i 9 już całkiem niedługo będzie rozwalony, pod apartamenty, znaczna część odolanów będzie rozwalona, z tego samego powodu. Z jednej strony dobrze, bo dresiarstwa będzie mniej, z drugiej to kurde, drugi mokotów mi się tu zrobi. .

  9. #9
    _igi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Filip S. Zobacz posta
    zgadzam się z kolegą telly w kwestii agresywności obróbki - dobrze IMO pokazuje niezbyt szczególną atrakcyjność, jednak troszkę za ciemno na brzegach, czasami wchodzą w zbyt głęboką czerń i równie dobrze można by po prostu fotkę przyciąć
    Tutaj rację przyznaje całkowitą - na czwórce i szóstce przegiąłem. Zresztą tak czy siak czeka mnie ponowna obróbka zdjęć, bo pierwszą część robiłem tylko do 800px, co generalnie nie za bardzo można dalej wykorzystać

    Ps. przepraszam za post pod postem - dopiero się uczę forum i dopiero zauważyłem, że nie ma łączenia podwójnych wpisów.

  10. #10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •