Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Dublin, Łańcut
    Posty
    12

    Domyślnie Filtr polaryzacyjny kołowy do N18-105

    Witam.

    Chcę kupić polara do N 18-105. Od początku używam Hoya UV Super HMC 67mm, którego w ogóle nie zdejmuje, gdyż służy mi jako ochronny. Poczytałem trochę opinii i np wg testu na optycznych w dość dobrej cenie ok 270 zl mozna kupić Marumi Pol-Cir DHG Super 67mm, który zajmuje w tymże teście 1 miejsce razem z ponad 200zl droższym B&W.
    W sumie ktoś by mógł się zapytać czemu nie chce polara od Hoyi skoro mam UV. Szczerze to chyba takie odczucie że Marumi będzie lepszy. No i Hoya jakoś rewelacyjnie w tym teście nie wypadła.
    W niedalekiej przyszłości i tak zamierzam wejść w system Cokin dla szarych i połówkoych, a od dobrego fachowca słyszałem, iż lepiej mieć polara nakręcanego, gdyż te do systemu Cokin nie sa zbyt rewelacyjne.
    Co Wy na to? Marumi czy jednak warto dołożyc prawie drugie tyle do B&W.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez dellas ; 10-01-2010 o 22:26

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam ten sam dylemat heheh potrzebny mi filtr, ale właśnie sam się zastanawiam czy ten marumi czy coś innego...
    może ktos coś podrzuci ciekawego w tym temacie...

  3. #3

    Domyślnie

    Na szybko znalazłem kolego w opcji "szukaj" że ten marumi super DHG itd. to dobry filtr i chyba ja sobie właśnie ten kupie.

  4. #4

    Domyślnie

    Dobra 2 godziny na necie i już wszystko wiem hehe Ja jednak dokładam do B&W i tej firmy kupuje polarka. Nie wiem tylko czy slim bo chyba ma gwint z jednej strony a chce jeszcze szary dokręcać, ale założe nowy wątek w tym temacie raczej.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Dublin, Łańcut
    Posty
    12

    Domyślnie

    Spoko a co Cię tak przekonało do B&W?
    Ja też zamierzam używać jeszcze szarego ale w systemie Cokin.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Na optycznych pl przeczytałem testy i ten B&W wygrywa jeśli chodzi o odblaski z marumi. I w sumie ogólnie B&W to porządna firma z tego co się naczytałem a jak już zainwestuje to żebym pózniej nie miał wątpliwości hehe szarego też chce nakręcanego, chyba że połówke to rzeczywiście cokin.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •