Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Nikon D90 jaki obiektyw?

    Witam, jestem nowy na forum mam pytanie dot zakupu obiektywu do tego modelu. kupilem samo body zeby nie postapic pochopnie i nie wybrac na szybko jakiegos obiektywu.. chodzi mi o polprofesjonalne zdjecia ktore bedzie mozna realizowac na imprezach takich jak chrzciny,wesela. wiem ze najlepszy obiektyw wybrac nie problem tylko chodzi mi o najlepszy wybor jakosc/cena.. Z góry dziekuje za wszystkie sugestie pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Tamron 17-50/2.8, jeszcze lepiej jeśli będzie ze stabilizacją VC.

  3. #3

    Domyślnie

    A jakie masz fundusze, bo to jest ważne.

    Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical (IF)
    Nikon Nikkor AF-S DX 35 mm f/1.8G

    I jeszcze coś dłuższego przydałoby się. Do tego jakaś dobra lampa błyskowa. Bo najjaśniejszy obiektyw nie zawsze wystarcza.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  4. #4

    Domyślnie

    szczerze mowiac na poczatku myslalem o Nikkor 18-200 VR II prosze o jakies wskazówki..


    @ obiektyw tak do 2500zl.. wiadomo jesli tanszy jakis lepszy bedzie to lepiej dla mnie..

  5. #5

    Domyślnie

    Nikkor 18-200 VR II do Twoich zastosowań będzie za ciemny.

  6. #6

    Domyślnie

    18-200 jest bardzo fajnym obiektywem na wycieczki. Sam jednak posiadam 18-55 i 55-200 i poza koniecznością zmieniania szkieł, jakość optyczna jest raczej podobna. Odnośnie szkieł na wesele... Jeżeli dysponujesz kasą rzędu 2,5k to warto pomyśleć nad zakupem lampy, np. SB-900 za 1400zł i pozostałą kasę wydać na szkło. Np. Sigma 17-70, wyjdzie w sumie jakieś 200zł wiecej niż przewidywany budżet, ale za to IMO zestawik idealny na początek.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja bym celował w 35/1.8 DX. Jakby mnie ktoś zmusił do robienia jednym jedynym szkłem, to właśnie tym. 18-200 VR słusznie, ale na wycieczki bardziej, podobnie 18-70. Tamron do przemyślenia. A może jakaś Sigma? Jeśli, to też jakaś jasna 35-tka, jest tam chyba taka 1.4, ale z tego co o niej wiem, to wolałbym Nikkora 35/1.8 DX.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  8. #8

    Domyślnie

    N18-200VR to bardzo dobre szkło na wycieczki. Jako "półprofesjonalne" do pomieszczeń może być zbyt ciemne. Może dołożyć ok.500,-PLN i poszukać używanego N17-55/2.8. Mnie nie powalił na kolana kontakt tym obiektywem, choć ma b. dobre opinie, ale zyskasz światło w pomieszczeniach i uniwersalny zakres.

  9. #9

    Domyślnie

    Tamron 17 50.

  10. #10

    Domyślnie

    no wlasnie tez sie nad nim zastanawialem a dokladnie nad

    Tamron SP AF 17-50 mm f/2,8 XR Di II VC LD Aspherical IF N2

    stosowal go ktos moze w takim celu jak wesela czy chociaz by w trudnych warunkach w pomieszczeniach ?

    Dodatkowo planuje kupic SB-900 jak to sie bedzie razem zgrywac w pomieszczeniach ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •