Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Smile Domowe studio: lampa vs podstawowe ośw. mini studyjne

    Cześć - tym razem - mam na razie takie bardzo ogólnikowe pytanie - ale wiąże się to z różnymi pomysłami w glowie.

    Do sedna:

    Uzywam lampy Nissin - i teraz zastanawialem się nad zakupem lampy lub oświetlenia - w zasadzie myślełame o wydatku około 1000pln - nie dużo a może i dużo...
    Ale w zasadzie w takich i mniejszych oraz wyższych cenach są - takie zestawy do domowego podstawowego studio

    I teraz nie wiem w co lepiej zainwestować - nie zajmuję się fotogrfią zawodowo - to czysta amatorka - ale czasami po prostu lubię...

    Byłem świadkiem pracy w studio - i nawet probówaem - zabawa przednia

    Doradzicie coś ?

  2. #2

    Domyślnie

    Może - kilka sąsiednich wątków, nawet dziś były odpowiedzi na takie pytanie

  3. #3

    Domyślnie

    Chodziło mi czy dokupić drugą lampę błyskową ccy pojść w stronę mini studyjnego oświetlenia - to dwie odmienne sprawy.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronol Zobacz posta
    to dwie odmienne sprawy.
    idz za glosem serca - wtedy na pewno wybieresz dobrze
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  5. #5

    Domyślnie

    za 1000 kupisz dwie lampy 100ws + 68 ws na tło, oprawki, statywy, softboxy, tła (resztę gadżetów można dorobić DIY)

    za 1000 kupisz drugą lampę (powiedzmy sb-600) i statywy, parasolki, tła (resztę gadżetów można dorobić DIY)

    zależy na czym bardziej ci zależy - baterie i mobilność (plus zawsze masz lampe na sanki i CLS) czy więcej źródeł światła, statyczność i zasilanie z sieci
    ____________________
    D80/N50 1.8/N35 1.8/N18-55VR/N28-85/SB-400/SB-600/Benro A600EX-BH2

  6. #6

    Domyślnie

    Za 1000 kupisz trzy chińskie nowe manualne lampy YN460mkII (albo trzy używane manualne wynalazki z allegro), radiowe wyzwalacze, ze trzy statywy i jakieś parasolki :] Plus tego jest taki, że takie "studio" można spakować w torbę i zawieźć w plener.

  7. #7

    Domyślnie

    Wszystko zależy co będziesz fotografować . Ja zajmuje się fotografią studyjną ale kotów jest naprawdę fajna zabawa,całe wyposażenie studia zakupiłem w sklepie w Gdyni gdzie jest naprawdę duży wybór oczywiście każdy może napisać że brakuje tego czy tamtego ale do zabawy amatorskiej wystarczy w zupełności i wydasz nie więcej jak 500-700 złotych sklep jest dobrze zaopatrzony podaje namiar: http://afe.pl
    Nie jestem pracownikiem tego sklepu ale częstym klientem mogę go polecić z czystym sumieniem.
    Z lampy nie mogę korzystać za bardzo to przeszkadza moim modelom
    Ostatnio edytowane przez saxy ; 12-01-2010 o 14:30
    Nikon D5000,D40,D80,D300s.Nikon AF-S DX Nikkor 12-24,Nikon AF-S DX Nikkor 18-105,Nikon AF-S DX Nikkor 35.więcej nie pamiętam.

  8. #8

    Domyślnie

    wez sobie jakis zestaw fomei basic 200 czy 400. dwie lampy, statywy, soft, czasze, parasolka, wszystko jest. co wiecej jak na te cene to lampy pracuja niesamowicie rowno, a i bagnet taki ze jak stwierdzisz ze warto to bezbolesnie wejdziesz w bowensa
    old punks never die
    http://www.lightstalkers.org/krystian_maj
    leica M6, lomo, polaroid100, mamiya, field 5x7, cambo 4x5", schneider, yashica 35electro, D2H

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez saxy Zobacz posta
    Ja zajmuje się fotografią studyjną ale kotów jest naprawdę fajna zabawa,całe wyposażenie studia zakupiłem w sklepie w Gdyni
    Z lampy nie mogę korzystać za bardzo to przeszkadza moim modelom
    hmmmmmmm
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  10. #10

    Domyślnie

    sailor - kolega poprostu fotografuje te koty w studio ale przy zgaszonym swietle
    I'm a photographer, I make people immortal. What's Your superpower?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •