Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Adapter Olympus OM - Nikon

    Poszukuję adaptera umożliwiającego podpięcie do mojego nikona, tej genialnej optyki Olympus OM. Jeżeli ktoś wie gdzie coś takiego kupić, to proszę o info.

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawa wyjaśniona. Zadzwoniłem do producenta adapterów, i porozmawiałem z Panem, który miał na ten temat ogromną wiedzę, wyjaśnił mi zawiłości tego tematu (jaki system, jaki adapter, jaka ogniskowa, jaka przysłona i co w efekcie uzyskamy). Prawda jest taka, że zabawa w stare obiektywy manualne tymu m42, zuiko, czy inne, na Nikonie poprostu mija się z celem. Nikon sie do tego kompletnie nie nadaje. Adaptery uniemożliwiają użycie obiektywów szerokokątnych do innych zastosowań niż macro, soczewki w adapterach powodują ogromne wady optyczne, problemy z ostrzeniem itd. (jak ktoś chce dowiedzieć się czegoś więcej mam nr tel.). Co ciekawe ten fachowiec polecił mi micro 4/3, powiedział, że jeżeli chodzi o używanie starych obiektywów, to ten system ma potężne możliwości, i można do niego podłączyć praktycznie wszystko. Właśnie się zastanawiałem skąd taki wysyp adapterów na m 4/3, no to teraz już wiem. Składam kasę na PENa, warto mieć takie cacko jako drugi mały aparacik, gdy się nie chce dźwigać lustrzanki.

  3. #3

    Domyślnie odgrzewam kotleta ale jednak się da

    odległość soczewki od matrycy w nikonie 46,5 w olympusie 46 mm więc należy obiektyw OM cofnąć jedynie o 0,5 mm
    zdaje się że można to zrobić szlifując dupkę od nikona

    a tutaj link do firmy która adapterami tego typu handluje http://leitax.com/OlympusOM-lens-for-Nikon-cameras.html
    rób co chcesz ale tylko wtedy gdy wiesz po co to robisz...
    D7000 + N 28/2.8 MF | N 75-150/3.5 MF | N 50/1.8 D AF

  4. #4

    Domyślnie

    Z Nikonem tak właśnie jest, że jego szkła bez problemu można zastosować z właściwymi adapterami, ale w drugą stronę to nie idzie, bo konstrukcyjnie korpusy Nikona są i za grube i mocowanie szkieł ma zbyt małą średnicę.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  5. #5

    Domyślnie

    Z drugiej strony to nikon Masz tonę szkieł manualnych u swojego producenta. Do tego sąsiedzi zza wschodniej granicy zrobili parę ciekawych obiektywów bezpośrednio z mocowaniem do nikona (35/2, 50/2, 135/2.8-3.5).
    No i jeszcze zostaje uniwersalny adaptall z szkłami Tamrona, które są równie wyśmienite co OMy
    Naucz się czytać

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaro_jk Zobacz posta
    Prawda jest taka, że zabawa w stare obiektywy manualne tymu m42, zuiko, czy inne, na Nikonie poprostu mija się z celem. Nikon sie do tego kompletnie nie nadaje.
    Wielu z nas (osób na forum) doszło do tego wniosku, po zainwestowaniu mniejszej lub większej kasy, głównie ze względu na problemy z odległością płaszczyzny bagnetu od matrycy oraz brak pomiaru światła w tańszej połowie korpusów, ale na szczęście Nikon (inaczej niż Canon czy Minolta) w swojej historii nie robił zmiany bagnetu i szkła manualne "N" sprzed lat pasują. Do wielu innych, jeszcze bardziej kultowych szkieł można w miejsce dupki na M42 wstawić dorabianą dupkę z bagnetem F.

    Podobno pewien sprytny magik przerobił korpus Nikona pod szkła M42 - wstawił bagnet z M42 (cofnięty w stronę matrycy) wraz z popychaczem od przysłony, ale to raczej skrajność.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •