Close

Strona 957 z 979 PierwszyPierwszy ... 457857907947955956957958959967 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 561 do 9 570 z 9788
  1. #9561

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Aż się boję zamieszczać swoje poniższe przemyślenie... Otóż często lubię sobie oglądać zdjęcia z konkretnych modeli aparatów na przykład na juzaphoto. Zapewne część z Was również to robi, tym bardziej, że można znaleźć konkretne body z konkretnym szkłem. Wiadomo, że dużo zdjęć jest podrasowanych, ale oczywiście dotyczy to wszystkich, dlatego odczucia wizualne są (wydaje mi się) dość miarodajne. Do czego zmierzam? Ano do tego, że nowe bezlustra FF, mimo świetnych parametrów na papierze, wypadają wizualnie dosyć słabo. Najgorzej chyba Canon. Nikon nie wypada źle, ale w porównaniu do zdjęć z dajmy na to D750, te z Zetek wyglądają kiepsko. O co chodzi? Czym to jest spowodowane? Tym, że nie ma jeszcze odpowiednich "wtyczek" do oprogramowania, czy ten typ tak ma? Czy technologia matrycy do lustra i bezlustra różni się na tyle, że widać degradację jakości na zdjęciach? Wszyscy skupiają się na wizjerach, a moim zdaniem jest różnica w jakości obrazka. Może nie jakaś kolosalna, ale jest. Może po prostu dużo ludzi kupiło nowinkę i nie ogarniają jeszcze możliwości sprzętu? Sam nie wiem.
    Możesz coś bliżej o tych różnicach obrazka z DSLR i ML.
    Może jakieś przykłady ?
    To Twoja teoria, czy jest więcej osób, które widzą te różnice ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  2. #9562

    Domyślnie

    Odnoszę takie wrażenie. Głównie w portretach.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  3. #9563

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Odnoszę takie wrażenie. Głównie w portretach.
    Wrażenie, to za mało, aby formułować tak poważne zarzuty, które gdyby miały okazać się prawdziwe, mogłyby zachwiać rynkiem aparatöw fotograficznych.

    Możesz coś więcej o tych wrażeniach ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #9564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Odnoszę takie wrażenie. Głównie w portretach.
    Nie jest to kwestia po prostu innej matrycy, która trochę inaczej działa(nie wartościując tutaj na lepiej/gorzej, bo to już zależy od konkretnego przypadku zastosowania)?

  5. #9565

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Nie jest to kwestia po prostu innej matrycy, która trochę inaczej działa(nie wartościując tutaj na lepiej/gorzej, bo to już zależy od konkretnego przypadku zastosowania)?
    Kłopot w tym, że ja nie widzę istotnych różnic w obrazku generowanym przez D850 i Z7 z tym samym obiektywem, więc albo tych różnic nie ma, albo ja powinienem poprosić lekarza POZ o skierowanie do kliniki okulistycznej.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #9566

    Domyślnie

    Mnie się wydaje, że @Zelber może mieć sporo racji. Jakby nie patrzeć różne matryce są różnie programowane, różnie reagują na obróbkę. To, że ktoś nie zauważa różnic nie oznacza, że ich nie ma. Może dla kogoś są niezauważalne, może dla kogoś nieistotne... Różny obraz może też wynikać z różnego zaawansowania osoby która obrabia dane zdjęcia.

  7. #9567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Mnie się wydaje, że @Zelber może mieć sporo racji. Jakby nie patrzeć różne matryce są różnie programowane, różnie reagują na obróbkę. To, że ktoś nie zauważa różnic nie oznacza, że ich nie ma. Może dla kogoś są niezauważalne, może dla kogoś nieistotne... Różny obraz może też wynikać z różnego zaawansowania osoby która obrabia dane zdjęcia.
    Mnie nie o to chodzi, bo jasne, że obrazki z każdego korpusu ciut inaczej się woła, ale o jakieś istotne zaburzenia obrazu, które wpływają na jego inne postrzeganie.
    Takim zaburzeniem jest bez wątpienia banding, ale on występuje na Zetkach, tylko przy ekstremalnym forsowaniu.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  8. #9568

    Domyślnie

    Istotne, ja wiem? Mam wrażenie jakby faktura skóry była bardziej wygładzona. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach. Oglądając na juzaphoto jest to dość powszechne. Na próbę pooglądałem na 500px i tutaj już różnice są znacznie mniejsze, a nawet żadne.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  9. #9569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Istotne, ja wiem? Mam wrażenie jakby faktura skóry była bardziej wygładzona. Oczywiście nie we wszystkich przypadkach. Oglądając na juzaphoto jest to dość powszechne. Na próbę pooglądałem na 500px i tutaj już różnice są znacznie mniejsze, a nawet żadne.
    Doszukiwanie się różnic na obrazkach zamieszczanych w sieci ma małą wartość poznawczą, jako że są to już edytowane obrazy i noszą znamiona umiejętności fotoedytora.
    Takoż na jednym może być naturalna cera, a na drugim plastikowe nie wiadomo co.

    Osobiście przeżyłem szok, wchodząc w świat fotografii cyfrowej, prosto z fotografii tradycyjnej, gdzie autentycznie obraz jest inny, bo złożony z owalnego ziarna, a nie z bezdusznych kwadratów, generujących aliasing bez względu na rozdzielczość obrazu.
    Tak, to był prawdziwy szok.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #9570

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Mnie nie o to chodzi, bo jasne, że obrazki z każdego korpusu ciut inaczej się woła, ale o jakieś istotne zaburzenia obrazu, które wpływają na jego inne postrzeganie.
    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Mam wrażenie jakby faktura skóry była bardziej wygładzona.
    Teoretycznie nawet identyczna matryca założona do lustra i bezlustra powinna dać nieco inny obrazek. Wynika to z faktu że w bezlustrze matryca pracuje cały czas i z tego powodu się nagrzewa a więc szumy powinny być większe. Być może w bezlustrach jest stosowane trochę agresywniejsze odszumianie aby to skorygować. Oczywiście to tylko teoria ale chyba dość liogiczna.

Strona 957 z 979 PierwszyPierwszy ... 457857907947955956957958959967 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •