Close

Strona 946 z 979 PierwszyPierwszy ... 446846896936944945946947948956 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 451 do 9 460 z 9788
  1. #9451

    Domyślnie

    Poza tym trefny D600 miał tylko jedną akcję serwisową a udany D750 chyba ze trzy

  2. #9452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Poza tym trefny D600 miał tylko jedną akcję serwisową a udany D750 chyba ze trzy
    Ja tam się cieszyłem z tych akcji serwisowych. Jak sprzedawałem D600 to pierwsze pytanie kupującego było w stylu "czy łapie się na wymianę migawki i czy była już robiona"
    Oba moje D750 łapią się od drugiej akcji serwisowej. Jednego może jakoś teraz wyślę, tak dla świętego spokoju. Drugi niech jeszcze złapie trochę przebiegu
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #9453
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nikon na tych wpadkach stracił więcej niż można przypuszczać i długo musieli odrabiać zaufanie do klienta, u nas może to nie było odczuwalne ale w usa było to głośne, to konsumenci musieli sądzić się z nikonem, który z czasem ugiął się i zrobił akcje serwisową, która odbiła się na kondycji firmy negatywnie.
    Dla mnie to tez bonus z D600 ale nie podchodziłbym do tego tak ogólnie bo nawet teraz ludzie coś tam gdzieś usłyszeli i są obecnie nastawieni negatywnie do nikona.

  4. #9454

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Kiedy patrzyłem na wysokość kashback na D750 i równoczesne wysokie upusty sklepów na ten aparat to pomyślałem, że chyba to jest wietrzenie magazynów na przyjęcie nowego modelu....
    I właśnie takie same spostrzeżenia skłoniły mnie do zapytania Was o następcę D750 czym wywołałem ciekawą jak widzę dyskusję Wprowadzenie do oferty modeli ML niewątpliwie sprawiło że w ofercie zrobiło się ciaśniej ale jak wielu wg mnie słusznie zauważyło, pewne różnice w parametrach sprawiają że inna jest grupa docelowa.

    Wracając do D750, jak będzie z jego następcą zobaczymy a rabaty pomimo zakończenia black friday i black weekend obowiązują dalej. Na chwilę obecną oprócz akcji CB 1300PLN można uzyskać 600-700zł rabatu przy zakupie więc pucha wychodzi za ok 5,5K PLN. Mętlik w głowie więc czytam o szklarni bo na coś będzie się trzeba zdecydować...
    D750 / N24-70 2.8G / SB900

    Do sprzedania D7100 + N35 1.8 + S17-50 2.8

  5. #9455
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie dziw się że D750 ma tak niską cenę bo na rynku masz o połowę tańszego pierwszego soniaka A7, a dwójka do wyrwania za 2/3 ceny D750, do tego zaczęły się ciekawe promocje na trojkę sony.
    D750 to obecnie budżetowy sprzęt dla zawodowca bo ma dostęp do w miarę taniej szklarni, a bezlustra FF wchłania teraz amator masowo bo podobno m4/3 i aps-c już nie robią zdjęć ładnych

  6. #9456

    Domyślnie

    Wracając do tematu przecieków.
    Przeciek nt D760:
    The new Nikon D760 will become the new entry-level full-frame DSLR camera.
    4k video
    The ISO button will move to the area near the shutter release.
    AF-ON button added to the back.
    Same knob AF control options as the D810.
    Minor changes to the button layout on the rear of the D760.
    Change in the number of AF points (no additional details yet).
    Improved AF system and IQ at high ISO.
    Prawdopodobna prezentacja na początku przyszłego roku. W sprzedaży na jesień.
    Źródło oczywiście NR.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #9457

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    co do uzytecznosci przelotki, to ja ufam bardziej takim osobom:
    https://www.sansmirror.com/cameras/c...ra-review.html

    jak ktos narzeka, ze mu kundle Sigmy nie dzialaja, to niech nie zwala winy na adapter
    A co ta "osoba" stwierdziła?

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Milo ze w koncu ktos to zauwazyl.
    Tylko sie teraz nie wykrecaj, ze to bylo ironicznie.

    Mz nie ma sensu patrze na lustra i bezlustra jako na jedna wspolna linie aparatow oferowanych przez Nikona.
    Lustro 5 tys, ML 6 tys, lustro 7 tys, ML 8 tys itd.
    Kto by to mial niby ukladac takie pozycjonowanie aparatow, to bez sensu.
    Bardziej logiczna jest linia luster od najtanszego do profi.
    I to samo w bezlustrach.
    I na obydwa rozwiazania beda chetni. W pewnych aspektach to lustro zawsze hedzie gora a w innych ML.
    Ja pozostane przy lustrach na 99% przez wizjer a nie telewizorek glownie.

    Bedzie miejsce na rynku na obie linie produktow. One beda w pewiem sposob ze soba konkurowac ale jednoczesnie istniec obok siebie.
    Na dłuższą metę IMHO nie ma na to szans. Dslry to przeżytek - to nie jest kwestia "czy" tylko "kiedy" znikną z rynku.
    BTW: w jakich aspektach "lustro zawsze będzie górą"?
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #9458

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A co ta "osoba" stwierdziła?
    poczytaj. to jest bardzo sensowny czlowiek, ktory dobrze testuje sprzet "obslugowo" a nie tylko bije piane nt. ficzerow.

    ogolnie, to przez FTZ wszystkie zmotoryzowane szkla Nikkor F dzialaja jak natywne. zdarzaja sie problemy z kundlami, ktore nie obsluguja firmowego protokolu AF, tylko jakos go emuluja. czyli to samo co w Canonie

    ale nie no... zaraz bedzie, ze ja znowu uprzedzony jestem do Sigmy i udowadnianie, ze wszelkie pomysly o Sigmach, ktore na przestrzenii lat przestawaly dzialac z body Canona, to fake news... (szkopul, ze zawsze ze strony tych mlodych junakow, co to DSLR moze od 5 lat uzywaja i nie moga pamietac poczatkow tego wieku, bo wtedy to co najwyzej na Xboksie lupali) i ze w Nikonie nigdy nic takiego nie mialo miejsca
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 05-12-2018 o 19:04

  9. #9459

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A co ta "osoba" stwierdziła?


    Na dłuższą metę IMHO nie ma na to szans. Dslry to przeżytek - to nie jest kwestia "czy" tylko "kiedy" znikną z rynku.
    BTW: w jakich aspektach "lustro zawsze będzie górą"?
    Pozwole sie w pelni nie zgodzic.
    W wydajnosci energetycznej, gospodarowaniu pradem. Do lustra i bezlustra mozesz wsadzic ta sama baterie i to lustrzanka zawsze dluzej na niej bedzie dzialac. Nie da sie tego przeskoczyc w bezlustrach. Zawsze moga byc lepsze i bardziej wydajne baterie...ale nic nie stoi na przeszkodzie zeby ja do lustrzanki wlozyc.

    Ja juz nie bede pisal po raz kolejny do znudzenia, ze dopoki sa klienci na jakies rozwiazanie, dopoty to rozwiazanie jest oferowane przez jakiegos producenta w celach zarobkowych.
    Takze podtrzymuje swoje zdanie ze bezlustra beda istniec obok luster. Pozycjonowanie na zakladke nie przejdzie, bo byloby za gesto.
    Najbardziej logiczne jest rozwijanie i utrzymanie obu lini.

    Czy dopuszczasz taka mozliwosc, ze sa ludzie ktorzy wola wizjer optyczny a nie elektroniczny?
    I czy dopuszczasz, ze nie jestem to tylko ja?
    To teraz pozwol tym ludziom wydac pieniadze na aparat jaki im pasuje. Mysle, ze producenci tacy jak Canon czy Nikon pozwola...niezaleznie od tego co by na forach nie pisali.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 05-12-2018 o 19:05
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #9460

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Czy dopuszczasz taka mozliwosc, ze sa ludzie ktorzy wola wizjer optyczny a nie elektroniczny?
    (...)
    Krzysiek,

    i ja i ww. Marcin (chociaz moze troche mniej) jestesmy w tej samej bajce, tez od lat uzywamy celownika optycznego. i mnie sie absolutnie nie pali do jego wymiany.

    ale tak samo ludziom nie palilo sie do zmiany aparatow na film, na takie na matryce. z biegiem lat ci drudzy mieli coraz mniej i mniej wyboru. nas czeka moze dluzsza zmiana-banana, ale to tez nastapi. modele lustrzanek beda coraz rzadsze i pewnie coraz drozsze. nie ma co plakac, bo ten sprzet osiagnal taki pulap, ze kupiony dzis DSLR na polce entuzjasty/pro bedzie przez najblisze 8-10 lat zupelnie wystarczajacy do robienia wypasionych zdjec.

    ale...

    ale jak popatrzysz na optyke do Z czy do R... i jakiej jakosci szkielka dostaniesz w tak malym opakowaniu... i ze to zaczyna schodzic do uczciwego poziomu cenowego... to koniec koncow kiedys tez kupisz ten aparat z bateryjka na 200 zdjec.



    u mnie jeden taki przeskok juz sie odbyl. w cropie. mialem 750D (z literka D po tej stronie numeru modelu!) w zestawie z 35/2 IS... ale premiera szkielka EF-M 32/1.4 sprawila, ze szybciutko pociagnalem za spust i wymienilem to na M5 + 32/1.4. zabawka nieskonczenie mniejsza, o sumarycznie krotszej zywotnosci baterii, oczywicie... ale to szkielko jest jeszcze lepsze (i dzialke jasniejsze), a gabarytowo calosc nieporownywalnie malenka. najzwyczajniej w swiecie kupili mnie jednym szklem, bez ktorego ten "system" (EOS M) kompletnie mnie ziebil.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 05-12-2018 o 19:14

Strona 946 z 979 PierwszyPierwszy ... 446846896936944945946947948956 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •