Close

Strona 479 z 979 PierwszyPierwszy ... 379429469477478479480481489529579 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 781 do 4 790 z 9788
  1. #4781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Jacku dlatego na nowy sezon będę kupował MF jeśli da radę to Mamka ZD, jak nie to tylko Pentax Pracowałem już trochę na MF w studio i w plenerze i jestem bardzo zadowolony z efektów, trochę się różniły od Nikosia czy nawet od Fufu a średniak to średniak, mimo wszystko wolę średni niż nawet d3x
    Mamiya ZD to chyba wybór najgorszy z możliwych albo pentax, no nie wiem po co Ci MF z dolnej półki? Jeśli masz sciankę LEAF albo PHASE ONE to zmienia to postać rzeczy na plus a ZD...gorsza ze 2x od D3x, d3x to naprawdę świetna puszka prawie dorównująca średniemu ( ale tonalność inna, pixele) , zresztą jaki jest sens stosować średni format bez dobrego światła? zakładam że masz -Połączenie MF z bronem, profoto, briese, ect dopiero daje efekty, chyba że landszafty
    Ostatnio edytowane przez christipoher ; 24-12-2011 o 16:38
    D3,85 1.4D,24-70 2.8, 135 2.0, 45 mm tilt/shift,70-200 VRII,profoto proB2x2 pro head x4,mamiya AFD+80mm,45 mm,150mm

  2. #4782

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez christipoher Zobacz posta
    zresztą jaki jest sens stosować średni format bez dobrego światła? zakładam że masz -Połączenie MF z bronem, profoto, briese, ect dopiero daje efekty, chyba że landszafty
    A o zastanym w portrecie w plenerze słyszałeś?

  3. #4783

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez christipoher Zobacz posta
    Mamiya ZD to chyba wybór najgorszy z możliwych albo pentax, no nie wiem po co Ci MF z dolnej półki? Jeśli masz sciankę LEAF albo PHASE ONE to zmienia to postać rzeczy na plus a ZD...gorsza ze 2x od D3x, d3x to naprawdę świetna puszka prawie dorównująca średniemu ( ale tonalność inna, pixele) , zresztą jaki jest sens stosować średni format bez dobrego światła? zakładam że masz -Połączenie MF z bronem, profoto, briese, ect dopiero daje efekty, chyba że landszafty
    Krzysiu nie stać mnie na takie zabaweczki jak ty masz tudzież sprzedajesz Mi starcza Quantuum i Bowens i daje sobie toto radę z MF

  4. #4784

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez christipoher Zobacz posta
    zresztą jaki jest sens stosować średni format bez dobrego światła? zakładam że masz -Połączenie MF z bronem, profoto, briese, ect dopiero daje efekty, chyba że landszafty
    Taki sam jak stosować super światło mając alfe 100 - wystarczy mieć pomysł na zdjęcie i umiejętnosci aby posiadany sprzęt wykorzystać.
    Miałem przez chwilę pentaka 645D i powiem ci że gdyby finanse mi pozwoliły-natychmiast bym kupił. A światło?
    Mam trochę lamp MArkoflesz - tu ważne są modyfikatory i wyobraźnia a nie to czy lampion jest bowensa czy hensla

  5. #4785

    Talking

    Właśnie dostałem faxa, że D800 będzie jednak w styczniu 2012r.
    Mieli trochę kłopotów, logistyczne i najgorsze bo z pracownikami, był pewien przestój ale już jest wszystko dobrze i mamy spokojnie czekać. O nas Polakach mają dobre zdanie, darzą nas nieustającą sympatią, proszą o wyrozumiałość i jeszcze odrobinę cierpliwości. Zapewniają, że na pewno nie będziemy zawiedzeni a wręcz przeciwnie.


    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim uczestnikom forum spokojnych i radosnych Świąt wśród najbliższych oraz św. Mikołaja z dużym workiem pełnym niespodzianek. Życzenia proszę przekazać swoim Rodzinom.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  6. #4786
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Jacku dlatego na nowy sezon będę kupował MF jeśli da radę to Mamka ZD, jak nie to tylko Pentax Pracowałem już trochę na MF w studio i w plenerze i jestem bardzo zadowolony z efektów, trochę się różniły od Nikosia czy nawet od Fufu a średniak to średniak, mimo wszystko wolę średni niż nawet d3x
    Ja sobie z plastyką daje spokój, bo i tak to co muszę robić na większe formaty to jest zrobione na przymknietej przysłonie, bo kilenci (reklama) nie chcą maciupińkiej GO (generalizuje). A przy przysłonie 8 to ja wolę D800 z 33 Mpx (lub D3x z 24 Mpx) niż Mamiye ZD która ma tylko 22 Mpx. I w dodatku Mamiya fatalnie pracuje na jakimkolwiek wyższym ISO niż najniższe. ISO 400 jest juz słabe. Podczas gdy na nikosiach jest spokojnie używalne, można nawet próbować robić na ISO 800 (mówię o bardzo dużych formatach).
    MF fajna rzecz, ale do zabawy, a nie do pracy.
    Nie wyobrażam sobie chodzenie z dwoma formatami, a to w praktyce jest potrzebne. Nie wyobrażam sobie, bo ... tak robiłem za analoga i bardzo źle to wspominam. Wręcz przeklinałem targanie bardzo dużego zestawu MF i nikosiem z zoomem + statyw itd. Chyba ponad 20 kg może skutecznie wyleczyć z chęci spacerowania ze sprzetem.

    Ostatni powód który może wyleczyć z MF - na allegro ostatnio były do kupienia dwa hasele H3D. Oba od uznanych nazwisk. Pytałem jednej z tych osób dlaczego sie pozbywa. Odpowiedź - brak klientów na tak duże pliki. I tak 99% robót było robione małym formatem a hasel leżał. Rozsądek zwycieżył - hasele poszły do ludzi. Tych co sądzą, że dzięki temu cos więcej zrobią
    Jak juz trzeba koniecznie MF to mozna go sobie wynając na jedną robotę w roku (za 2 tys.) Wyjdzie taniej niż mieć swój i sie stresować, że body mało używane, a jego cena spada.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #4787

    Domyślnie

    mi nie przeszkadza to że trzeba robić na najniższym iso. Nie przeszkadza ciężar. Nie przeszkadza że "tylko" 22Mpix. Nie przeszkadza że... można tak wymieniać

    Po prostu polubiłem pracę na MF i tyle może być tylko do zabawy, ale ta zabawa wg mnie jest przednia

  8. #4788
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  9. #4789
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Jak chodzi o zabawę to nie mam uwag, bo ich wtedy być nie może
    Są różne zboczenia ludzie lubią astrofotografię, lubią robić kamerkami otworkowymi czy np TLR, lubią technikę mokrego kolodionu albo gumę arabską. Artystom wszystko wolno
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #4790

    Domyślnie

    Jacku nawet jak miałbym mieć M jako jedyne body do pracy to i tak byłbym szczęśliwy. Sportu nie robię, śluby od wielkiego dzwonu... Najczęściej studio, produkty, wnętrza...

Strona 479 z 979 PierwszyPierwszy ... 379429469477478479480481489529579 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •