Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pierścień AIS do D90

    Mam szybkie pytanie czy jak założę taki pierścień do D90 to będę miał pomiar światła z np. N50 ?
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  2. #2

    Domyślnie

    Wg mnie to masz nikłe szans bo jeśli AIS to są manuale nie posiadające elektroniki a tym samym styków to jak taki pierścień ma przenosić pomiar światła ze szkła z CPU?
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #3

    Domyślnie

    No własnie nie wiem jak dokładnie to rozumieć skoro
    AIS to ozn. ob. manualnych Nikkor z systemem przekazywania informacji o położeniu przesłony
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  4. #4

    Domyślnie

    To jednak źle rozumiesz przekazywanie przysłony w manualach odbywa się poprzez zaczep na szkle który zahacza o taki "dzindzel" przy bagnecie i stąd np po zdefiniowaniu szkła w puszkach z "non CPU lens" puszka wie jak bardzo przymknięto/otwarto przysłonę jednak nie odbywa się to na drodze elektronicznej a taka była by konieczna w przypadku D90 żeby była pełna automatyka musiał byś mieć pierścienie (bo rozumiem że mówimy o pośrednich) ze stykami np Kenko
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  5. #5

    Domyślnie

    Rozumiem.
    Dzięki za szybkie wyjaśninie.
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  6. #6

    Domyślnie

    Tak tylko body musi mieć możliwość odebrania w sposób mechaniczny wartości przysłony. W aparatach potrafiących to odebrać , jest pierścień wokół złącza bagnetu , który ciągnie pierścień przysłon obiektywu . W menu dodatkowo definiujemy najmniejszą f obiektywu . D90 chyba nie posiada tego rozwiązania .

    P.S. Widzę zostałem ubiegnięty w odpowiedzi .
    Ostatnio edytowane przez MirekM ; 21-12-2009 o 17:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •