Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Fisheye Nikkor 16mm/2,8D na DX

    czy ktoś używa tego obiektywu z DX ? - z kalkulatora kąta widzenia wychodzi, że na DX będzie widział mniej więcej tyle co obiektywy szerkokątne 11mm, tylko dystorsje pewnie duuużo większe. Czyli chyba uzyska się coś pomiędzy rybim okiem a obiektywem szerokokątnym. jakieś opinie, uwagi ?

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Larson
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Poronin - ale to nie miasto
    Posty
    204

    Domyślnie

    Poglądowo:



    Kiedyś zrobiłem pstryk podpiętą od znajomego 16stką (do d300) Ot tak żeby zobaczyć. Wg mnie wygląda ani tak ani tak czyli nijak
    D777

  3. #3

    Domyślnie

    Jest dokładnie jak pokazał Larson , jako że w planach jest D700 przymierzałem się do sigmy 15mm , z drugiej strony najczęściej używa takiego szkła kobitka a ona zostaje przy DX , po szybkich testach padło na Nikkora 10,5 ( raz na pół roku mogę użyć siedemsetki w trybie dx ) , DX obcina najzabawniejszą część kadru przy pełnoklatkowej rybce więc taki zakup mija się z celem , z tego co zauważyłem efekt pod DX był prawie taki sam na sigmie 10-20 jak i na pełnoklatkowej rybie 15 mm , szeroko , mała beczka i bez efektu rybki .
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •