Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie jakie oświetlenie

    Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem jakiegoś dodatkowego oświetlenia (lampy softboxy statywy itd). Mam do dyspozycji 1000zł (musiałby być to sprzęt nowy, ponieważ w grę wchodzą tylko raty). Póki co robię zdjęcia w plenerze także dobrze gdyby to był sprzęt przenośny (są to zdjęcia w różnych budynkach, przy jakiś ścianach, podczas wystaw motoryzacyjnych zlotów itd. ). Nie jest wykluczone, że kiedy kupie jakieś oświetlenie to w grę będą też wchodziły zdjęcia studyjne tak na szybko tzn rozkładam sprzęt na szybko w pokoju a po zdjęciach zwijam. Co byście mi polecili? Czy musiałbym jeszcze dołożyć? Przy pomocy jakich urządzeń można otrzymać fajne miękkie światło i co najbardziej mi pomoże przy takich zdjęciach.
    Nikon D700+nikkor 35/1.8+SB-900 Lowepro Stealth Reporter D650AW

  2. #2

    Domyślnie

    wez se chłopie poczytaj klika tematów podspodem bo to juz nudne jest odpowiadac ciagle na dokładnei te same pytania

  3. #3

    Domyślnie

    czytałem i troszke wiem, ale zaden tak do końca nie opisuje mojej sytuacji
    Nikon D700+nikkor 35/1.8+SB-900 Lowepro Stealth Reporter D650AW

  4. #4

    Domyślnie

    uniwersalne i szybko rozkladane to lampy systemowe + parasolki

    miekkie swiatło mozna uzyskac przy pomocy parasolki, disha, softboxa

    przenosne lampy to np quantumy z baterypackiem

    cen spobie poszukaj sam w zaleznosci co wybierzesz

  5. #5

    Domyślnie

    Jak masz 1000 zł do dyspozycji, to starczy na; http://www.quantuum.pl/detal.php?id=...ng=pl&curr=PLN
    Tak naprawdę 1000zł to same modyfikatory do lamp.

  6. #6

    Domyślnie

    Innervoice lampa wizualnie fajna ale powiedz mi jaka jest jakość tej lampy i czy jest dosyć gdyobym rozwiązaniem, ponieważ widzę, że jest z akumulatorem. to dobre rozwiązanie w plener, ale aby uzyskać dobre efekty co musiałbym jeszcze dokupić i ile by to kosztowało? Mam na myśli statyw softbox itp. I jeszcze kwestia dostępności i cen tych gadżetów. Interesuję mnie również trwałość tej lampy. Nie miałem jeszcze do czynienia z takim sprzętem i nie wiem czy coś takiego ulega przepaleniu czy innym uszkodzeniom. No i kwestia sterowania taką lampą jako to działa i czego bym potrzebował
    Nikon D700+nikkor 35/1.8+SB-900 Lowepro Stealth Reporter D650AW

  7. #7

    Domyślnie

    czytałem i troszke wiem, ale zaden tak do końca nie opisuje mojej sytuacji
    powiedz mi jaka jest jakość tej lampy i czy jest dosyć gdyobym rozwiązaniem, ponieważ widzę, że jest z akumulatorem. to dobre rozwiązanie w plener, ale aby uzyskać dobre efekty co musiałbym jeszcze dokupić i ile by to kosztowało? Mam na myśli statyw softbox itp. I jeszcze kwestia dostępności i cen tych gadżetów. Interesuję mnie również trwałość tej lampy. Nie miałem jeszcze do czynienia z takim sprzętem i nie wiem czy coś takiego ulega przepaleniu czy innym uszkodzeniom. No i kwestia sterowania taką lampą jako to działa i czego bym potrzebował
    a ten wpis udowadnia ze nie przeczytałes zadnego z kilku podspodem tematów - tam na prawde jest odp na kazde z Twoich pytan

  8. #8

    Domyślnie

    oj czytałem troszkę czytałem, ale ciężko przeglądać tysiąc postów aby znaleźć odpowiedź na pytanie które nas nurtuje. A i tak często znaleziona odpowiedź odbiega od naszej sytuacji. Albo cena danej lampy jest dużo wyższa, albo inny model. Wiadomo, że sprzęt droższy jest zawsze wytrzymalszy i znacznie lepiej wykonany. Co do sterowania owszem jest sporo, ale zazwyczaj jest to pisane do osób, które już coś wiedzą. U mnie jest inaczej jestem zielony i potrzebuję konkretnych linków np do sklepów z danym sprzętem żeby zobaczyć, apotem sam zaczynam szukać. Ważna kwestią jest też to iż chciałbym aby ktoś wytłumaczył mi różnice między poszczególnymi sposobami sterowania lampami
    Ostatnio edytowane przez bazej ; 05-12-2009 o 20:16
    Nikon D700+nikkor 35/1.8+SB-900 Lowepro Stealth Reporter D650AW

  9. #9

    Domyślnie

    e tam

    nie ma nic tanszego

    kup lampy systemowe

    za 1000zł kupisz 2 X sb 600 i jedziesz na cls-ie

    za 1000zł kupisz 2 X sb26 +2 statyw +2parasolki i jakis chinski wyzwalacz

    za 1000zł kupisz 2 X Vivitar 283 http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=123579 + 2 statywy + 2 parasolki + wyzwalacz powerluxa jednokanałowy

    kazdy z zestawów jest mobilny. po focisz wszedzie gdzie chcesz

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bazej Zobacz posta
    oj czytałem troszkę czytałem, ale ciężko przeglądać tysiąc postów aby znaleźć odpowiedź na pytanie które nas nurtuje. A i tak często znaleziona odpowiedź odbiega od naszej sytuacji. Albo cena danej lampy jest dużo wyższa, albo inny model. Wiadomo, że sprzęt droższy jest zawsze wytrzymalszy i znacznie lepiej wykonany. Co do sterowania owszem jest sporo, ale zazwyczaj jest to pisane do osób, które już coś wiedzą. U mnie jest inaczej jestem zielony i potrzebuję konkretnych linków np do sklepów z danym sprzętem żeby zobaczyć, apotem sam zaczynam szukać. Ważna kwestią jest też to iż chciałbym aby ktoś wytłumaczył mi różnice między poszczególnymi sposobami sterowania lampami
    Chyba kiepsko szukałeś; http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=92529

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •