Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Lampy kompatybilne do nikona SB600 I SB800

    Witam,

    stoję przed zakupem kolejnych dwóch lampek, aktualnie posiadam SB 800 I SB600 i chciałbym dokupić najchętniej SB800 ale niestety kiepsko już z dostępnoscia nowych egzemplarzy. SB 900 to droga sprawa a potrzebuje nawet do 3 lampek na jednym uchwycie. Może macie jakieś doświadczenia z innymi kompatybilnymi producentami którzy cenowo i jakościowo dali by radę we współpracy z wyżej wymienionym sprzętem.

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Metz, np: 48 AF-1 badz 58 AF-1
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  3. #3

    Domyślnie

    Wybierz coś sobie:

    Nikon SB600/800/900
    Metz 48AF1/58AF1
    Sigma 530 DG SUPER
    Nissin Di866Pro (czekamy na nowy firmware, który ma naprawić to i owo, póki co nie polecam).

    Więcej lamp kompatybilnych z CLS/AWL nie kojarzę (nie liczę lamp do makro).
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 29-11-2009 o 10:49
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  4. #4

    Domyślnie

    A czy ten Metz działa z CLS-em?
    SORRY - miałem stronkę otwartą od rana i dopiero po moim poście zobaczyłem odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez Orkaniusz ; 29-11-2009 o 12:54 Powód: Wcześniejszy post
    Pozdrawiam, Piotr

  5. #5

    Domyślnie ...

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi, szukam jeszcze jakichś stronek opisujących jak podlączyc więcej lamp ze sobą przy pomocy kabli albo bezprzewodowo. Czy warto kupowac SU 800 bo czytalem, że z tą podczerwienia to czasami fiksuje.

    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jazzydave Zobacz posta
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi, szukam jeszcze jakichś stronek opisujących jak podlączyc więcej lamp ze sobą przy pomocy kabli albo bezprzewodowo. Czy warto kupowac SU 800 bo czytalem, że z tą podczerwienia to czasami fiksuje.

    pozdrawiam
    Osobiście bym sobie odpuścił SU i kupił używaną SB, również 800. Dlaczego ?? Bo masz obracany palnik i zoom, a możesz tak samo jak z SU sterować trzema grupami. Poza tym, w razie czego, zawsze masz dodatkową lampę - SU tak nie wykorzystasz
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  7. #7

    Domyślnie

    http://www.nikoncls.com/
    http://nikonclspracticalguide.blogsp...-metering.html
    Można się zapisać na płatny kurs: http://akademianikona.pl/akademia/?mod=course&id=27
    Poza tym książka McNally'ego "Z pamiętnika lampy błyskowej" (niestety, fatalnie przetłumaczona) lub ta http://www.amazon.co.uk/Speedlights-...9591505&sr=1-1.
    SU800 działa bezbłędnie (przynajmniej u mnie i McNally'ego). Jeśli komuś fiksuje, to znaczy, że nieprawidłowo go używa.

  8. #8

    Domyślnie

    markB, mozesz porownac obie ksiazki? jesli bys wybral jedna z nich to ktora? interesuja mnie tylko wydania oryginalne (anglojezyczne)
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  9. #9

    Domyślnie

    Czy posiadając obecnie SB-600 wyzwalaną radiowo i chcąc dokupić 2 lampę, którą również wyzwalałbym radiowo muszę brać pod uwagę w/w lampy kompatybilne z CLS czy może być np SB-28 lub jakiś inny model Nikona? Najważniejszym czynnikiem jest cena, chcę to kupić jak najmniejszym kosztem.
    Sam usunąłem komercyjną stopkę, choć to nieco absurdalne by na stronie o tematyce fotograficznej nie można było podać linku do własnej strony o tematyce fotograficznej...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Coin Zobacz posta
    Czy posiadając obecnie SB-600 wyzwalaną radiowo i chcąc dokupić 2 lampę, którą również wyzwalałbym radiowo muszę brać pod uwagę w/w lampy kompatybilne z CLS czy może być np SB-28 lub jakiś inny model Nikona? Najważniejszym czynnikiem jest cena, chcę to kupić jak najmniejszym kosztem.
    Do wyzwalania radiowego potrzebny jest odbiornik a na nim lampa z trybem M i podziałem mocy w tym trybie. Lampą taką jest np. SB28 (jak i SB25/26/28DX/80DX). Nie ma potrzeby zakupu lamp zgodnych z CLS.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •