Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Sigma 50-150mm F2.8 APO EX DC HSM

    pojawiła się w sprzedaży i to w całkiem dobrej cenie, czy ktoś już może miał ja podpiętą najlepiej do D80, jesli tak to czy mógłbym prosić o opinię, ewentualnie jakieś sample
    pozdrawiam Piotr


  2. #2

    Domyślnie

    Witam.
    W rękach nie miałem, ale znalazłem to
    http://matthewsaville.smugmug.com/gallery/1998578
    )) ... być może ten obiektyw znajdzie się na mojej liście zakupów, zamiast S 70 2.8 lub drugiej cyfry.
    Pozdrawiam
    Grzegorz

  3. #3

    Domyślnie

    super się zapowiada.. Już się zdecydowałem na to szkło, także tym bardziej mnie to cieszy (tylko muszę czekać, bo z mocowaniem nikona jeszcze nie mają tam gdzie kupuję...)

  4. #4

    Domyślnie

    a jaka to jest ta dobra cena?
    bo poluje na jakies 70-210, a moze w zamian zaczne na to

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Czy ktoś z forumowiczów ma już szkiełko wymienione w tytule? Jakie wrażenia z użytkowania? Może ktoś ma możliwość wkleić kilka sampli. Albo napisać o swoich wrażeniach z pracy z tym obiektywem. Jak wypada w porownaniu do Sigmy 70-200 2.8 HSM? Czy jest sens kupowac tą dłuższą,bo cena jakoś podobna chyba. I dalej: Ta dluższa sigma jest dłuższa o 75 mm (dla pełnej klatki), wiec czy brak stabilizacji podobnej do VR Nikonowskiego bardzo przeszkadza? Jako oceniacie te szkła?

    Pozdrawiam Wszystkich

  7. #7

    Domyślnie

    Kupiłem niedawno Sigmę jak w stopce, poszukaj moich postów w watku o tej Tokinie, nieco niżej. Oglądalem Tokinę, doskonałe wykonanie, aż cieszy oczy. Sigma 70-200 jest droższa o 1000 złotych, ma HSM-Tokina troche wolna i się gubiła. Deliberowałem nad tymi szkłami dłuuugo w sklepie i wyszedłem z tą Sigmą-droższą o 300 PLN -kupiłem wersję bez macro-ma zerwowe CA, świetnie działa z moją puszką i ogólnia jakość obrazu fantastyczna! Polecam, jakkolwiek trochę mydli na 200 przy 2,8, to przy przymknieciu do f/4, f/5,6 jest miodnie...No i ma 200 a nie 135 mm.
    To trochę kwestia zastosowań-u mnie ludzie, w razie "W" kupię telekonwerter 1,4 APO Sigmy z 700-800 zł i mam tele prawie 300 ze światłem f/4. Tokina ma fajny zakres do zastosowań na codzień, takie uniwersalne szkło, jesli nie potrzebujesz dłuuugich ogniskowych i nie fotografujesz dynamicznych ujęć-Tokina.
    Sporo szwedzkiej blachy i trochę szkła...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Volver Zobacz posta
    ...poszukaj moich postów w watku o tej Tokinie...
    Hmmm... W tytule jest wymieniony Obiektyw SIGMA 50-150/2.8 APO HSM. Nie ma nic o tokinie... Chyba ktoś czegoś nie zrozumiał, być może ja, ale...
    pytałem, czy ktoś wie jak wypada w praktyce porownanie SIGMY TYTUŁOWEJ i SIGMY 70-200/2.8 HSM (obojętnie czy z makro, czy bez). Może ktoś ma doświadczenia z pracy z tymi szkłami albo dysponuje samplami. Na optyczne.pl jest test i jednego i drugiego, ale podpiętego do C 20D, więc średnio to wypada, bo Canon Sigmy chyba nie lubi i psikusy jej robi...

    Pozdrawiam Wszystkich

  9. #9

    Domyślnie sorki

    To przez tę zimę, oczywiście i dyskusję o Sigmie 50-150 na innych watkach, wybacz. Ja ma Sigmę jak w stopce, oglądałem też tę, która jest tym wątkiem. Jesli mogę pomóc co do mojej, to zapraszam. Z macro są CA (test optycznych), w mojej ich nie widzę, więc jest jakaś różnica.
    Sporo szwedzkiej blachy i trochę szkła...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Volver Zobacz posta
    Jesli mogę pomóc co do mojej, to zapraszam.
    A no to już pomęczę
    Czym sie różni, o ile wogole się różni DG od DC (oprocz tego, że DG jest dla FF, a DC dla cyfrowych body)? Czy nadal oba warianty sa produkowane? I wogole jakie są jeszcze rodzaje szkiel SIGMY 70-200 /2.8? Bo widzialem ze 4 warianty i nie wiem, czy to są różne nazewnictwa (tzn. czy w tych nazwach są użyte wszystkie możliwe skróty)? I dlaczego tego modelu SIGMA 70-200/2.8 w wersji HSM nie ma na oficjalnej stronie SIGMY,a są 70-200mm F2.8 DG MACRO i 70-200mm F2.8 DG (http://www.sigmaphoto.com/lenses/lenses_all.asp)? Czyżby już nie produkowana? Czy w przypadku wersji z HSM tez jest podział na macro i bez macro? Jak ktoś się orientuje to proszę o info jakieś...

    Aha, no i oczywiście jakie wrażenia z używania? Jak jakość fotek i ogolnie jaka miodność? ;]
    Z góry dziękuję, pozdrawiam Wszystkich.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •