Close

Strona 1 z 63 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 621
  1. #1

    Domyślnie Pomiar światła w D80 - ten typ tak ma !

    Witam wszystkich,

    Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek podejmujący pozornie stary temat. Często wypowiadałem się już na temat pomiaru światła w D80, a dzisiaj doszedłem do pewnych wniosków, które mogą położyć kres niekończącym się sporom.

    Po pierwsze i najważniejsze - D80 to świetny sprzęt i na pewno pozwala robić świetne zdjęcia wszystkim, którzy tego chcą i potrafią. Jeżeli jednak chodzi o ową kość niezgody, którą jest pomiar światła w D80 a np. D70s, to, z tego co udało mi się przez ostatni miesiąc wywnioskować, pomiary te różnią się znacząco i nie jest to kwestia pojedynczego aparatu (a przynajmniej nie tylko ta kwestia). Dzisiaj miałem okazję testować dwa Nikonki D80 z rzędu (Sławek - dzięki za wyrozumiałość - polecam imfoto!), podczas gdy wcześniej miałem przez tydzień innego D80, i stwierdzam, że wszystkie sprzęty mierzą światło podobnie. Jednocześnie wszyskie aparaty naświetlają scenę na średnim ważonym, wg mnie, nieco za bardzo, niż powinny. Jeżeli chodzi o pomiar matrycowy, to jest on niestety nieużyteczny, chyba, że fotografujemy krajobraz. Wiem, że teraz część osób zdejmie ze mnie skalp, ale muszę to napisać - D80 niestety zawiódł, jeśli chodzi o ostatni z pomiarów światła - pomiar ten nie sprawdza się. Obserwując highlight aparat w 90% przypadków ochoczo błyska IMHO jeżeli sprzęt kosztuje 3k, a mierzy gorzej niż pospolita małpka, to jest coś nie tak.

    Ponieważ D80, jak już zaznaczyłem na wstępie, to świetny sprzęt, polecam go wszystkim. Wymaga on okiełznania pomiaru światła, ale wielu osobom może to nie przeszkadzać (tak jak mi, amatorowi), więc tym bardziej jest godny polecenia.

    Pozdrawiam,
    Zbyszek

    PS.: Po ponad miesiącu zabaw, robienia fotek, testów, czytania opinii, itp., wydaje się, że zrezygnuję z D80 i kupię sprawdzony w bojach D70s.

  2. #2

    Domyślnie

    A co tu taka cisza?! Nikt nic nie odpisał, nikt nie nawiązał, nikt nie odpiera zarzutów, nikt nie potwierdza zarzutów???!!! No tak; wszyscy właściciele D80 udali się ze spuszczoną głową do swoich samotni - sprawa się rypła!))))

    oj coś czuję, że niedługo będzie wysyp niedotartych D80 na allegro i innych giełdach.)))


    PS Ja z uporem wartym lepszej sprawy nie potwierdzam powyższej diagnozy, co niejednokrotnie udowodniłam rozmaitymi fotami (nie tylko krajobrazu).

    A d70s - to też z pewnością super aparat!

    Wyleźcie już z tych swoich samotni, będzie dobrze))

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o pomiar matrycowy, to jest on niestety nieużyteczny, chyba, że fotografujemy krajobraz. Wiem, że teraz część osób zdejmie ze mnie skalp, ale muszę to napisać - D80 niestety zawiódł, jeśli chodzi o ostatni z pomiarów światła - pomiar ten nie sprawdza sie.
    popatrz... a mi matrycowy ani razu nie chcial przepalic fotki.... powiem nawet inaczej! Niedoswietla podobnie jak w przypadku d70... no chyba ze ja "nie umiem" robic przeswietlonych zdjec:P

    ps. moze w mojej serii cos zmienili? chociaz watpie w to

    ps2. ale pamietaj, przegladalem i sledzilem stary temat i wiem, ze czesc z was (miedzy innymi ty) masz z matrycowym problemy, bo to fakt niezaprzeczalny po prostu chyba albo ja nie umiem przepalic fotki, albo cos zmienili w aparacie, albo mam szczescie? Pamietaj ze na poczatku wiele firm testowalo d80 i nikt nie stwierdzil problemu z pomiarem matrycowym. Wiec stwierdzenie ze te puszki wszystkie tak maja - z tym sie nie zgodzie

    /pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Zbigniew, kup, kup. Pol Polski kibicuje
    D90, S3pro, X10, T17-50, T28-75, S30/1.4, S105m, S50-200, SB800 i inne klamoty

  5. #5

    Domyślnie

    Karolina; No tak; wszyscy właściciele D80 udali się ze spuszczoną głową do swoich samotni - sprawa się rypła!))))

    Właściciele D80 nastawiają - 0,7 EV przy matrycwym i robią zdjęcia.
    Raczej nie spuszczam głowy kadrując.
    Rzeczywiście - najbardziej lubię samotne plenerki.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    41

    Domyślnie

    po prostu użytkownicy d80 mają w ..... testy tego i owego, szczególnie w osobie pana, który twierdzi, że pomiar matrycowy zachowuje sie dziwnie próbując zrobić w ciemnym pokoju dzień wedle drabinki - co w wielu aparatach jest normalne ale oczywiście nie w d80, który nie sp...ł mi żadnej foty, ale może ja jakiś inny jestem ? i nic już wiecej nie napiszę..................

    ............wracać do małpek jak nie umiecie wykorzystywać aparatu tego typu.
    D7000, D7100, Sigma 10-20 hsm, Tamron 17-50/2.8 VC, Nikon 70-300 VR, Nikon 35/1.8, Samyang 8, Sherpa 600, SB 800, Nissin 622 mk2, 32x2600mAh

  7. #7

    Domyślnie

    D80 - sprzet dla samotnych
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  8. #8
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzyniol Zobacz posta
    po prostu użytkownicy d80 mają w ..... testy tego i owego, szczególnie w osobie pana, który twierdzi, że pomiar matrycowy zachowuje sie dziwnie próbując zrobić w ciemnym pokoju dzień wedle drabinki - co w wielu aparatach jest normalne ale oczywiście nie w d80, który nie sp...ł mi żadnej foty, ale może ja jakiś inny jestem ? i nic już wiecej nie napiszę..................

    ............wracać do małpek jak nie umiecie wykorzystywać aparatu tego typu.
    Być może uwazamy zupełnie co innego za właściwie naświetlone klatki wykorzystując pomiar matrycowy, pomijam już programy tematyczne które nie działają moim zdaniem prawidłowo, a ostatnie zdanie było niepotrzebne.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2004
    Miasto
    okolice Opola
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzyniol Zobacz posta
    ale może ja jakiś inny jestem ? i nic już wiecej nie napiszę..................

    ............wracać do małpek jak nie umiecie wykorzystywać aparatu tego typu.

    Tak dokładnie jakis inny jesteś :cyniczny , nic wiecej już nie pisz.
    D7200*Nikkor 17-55 f2,8 *Nikkor 35 f 1,8*SB 800.*


  10. #10

    Domyślnie

    Większość mojego postu jest "z jajem" co udało mi sie prawidłowo zaznaczyć emotikonką)

    A Wy tak na poważnie?!

    Podoba mi się podsumowanie - że D80 to sprzęt dla samotnych - a ja właśnie z przekory zabieram całą zgraję na wycieczkę i będziemy wspólnie focić. Co więcej, również z przekory nie przepalę żadnej foty ani na CW ani na matrycowym Taka jestem! O!

Strona 1 z 63 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •