Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Cosina 70-300/4.5-5.6

    Witam po bardzo długiej przerwie
    Miał ktoś do czynienia z obiektywem COSINA 70-300/4.5-5.6??

    Szukam tele do typowo amatorskich zastosowań (potrzebuję (sprawnego) obiektywu powyżej 70mm do fotek na strzelaniach ASG bez podchodzenia i zdradzania pozycji graczy...)

    Jeżeli nie ten to co z tańszych tele byście polecili ?

    Szukajka mi nic ciekawego nie wyrzuciła na forum
    Nikoś D50 +Nikkor 28-80 +Nikkor 70-300 / Zenit 11 i parę sowieckich szkiełek
    RATMAN

  2. #2

    Domyślnie

    widzę że masz jakąś sigme ale skoro interesujesz sie nowym telem to cos nie tak z nia ;p kup nowsza wersje z czerwonym paskiem o ile ta taka nie jest (apo) a jak Cie stac to nikkora.

  3. #3

    Domyślnie

    Sigmę mam ale poważnie uszkodzoną
    Rozumiem że odradzasz Cosinę..
    Nikoś D50 +Nikkor 28-80 +Nikkor 70-300 / Zenit 11 i parę sowieckich szkiełek
    RATMAN

  4. #4

    Domyślnie

    Przypuszczam, iż w tej zabawie chodzi o szybkość i celność fokusa oraz o małą ilość pomyłek przy słabszym świetle. Tu na pewno pomógłby Nikkor AF-S VR. Z uwagi na światło warta przemyslenia byłaby Cosina 70-300/2,8-4 w 3-cyfrowej cenie! Ale nie jestem pewny, czy istnieje aktualnie oficjalny dystrybutor na Polskę i pewnie będzie trudna do dostania.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  5. #5

    Domyślnie


    W pożyczonej (działającej) sigmie AF działał jak trzeba. Swiatło 4 - 5.6 też będzie musiało wystarczyć. Przyznam szczerze że ze względów czysto finansowych (czasem ciężko połączyć kilka kosztownych hobby) chcę kupić obiektyw który da mi długą ogniskową za mocno rozsądna cenę. "Pełnoklatkowe" 80 mm często okazuje się za małe.
    Liczę się z gorszą jakością
    A że dotychczasjakos Cosina mi w lapki nie pwadła.. - Ciekaw byłem "co to za zwierze"
    Nikoś D50 +Nikkor 28-80 +Nikkor 70-300 / Zenit 11 i parę sowieckich szkiełek
    RATMAN

  6. #6

    Domyślnie

    RatMan a już z ciekawości - co jest nie tak z Sigmą, którą posiadasz? Ona jest na śrubokręt, czy posiada własny napęd? Daj znać, może coś się uda na nią pomyśleć.
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  7. #7

    Domyślnie

    carloos - nawet już z manualu nie chce chodzić - jest po poważnym mechanicznym uszkodzeniu - AF w ogóle zblokowany pierścień zooma też..- Zoom działa przez wyciąganie na siłe części obiektywu.

    Generalnie szrot
    Z resztą - jak zwykle zamiast szkła kupiłem replikę :/
    Trudno ASG z fotografią połączyć.....
    Szczególnie jak się ma żonę - księgową :P
    Nikoś D50 +Nikkor 28-80 +Nikkor 70-300 / Zenit 11 i parę sowieckich szkiełek
    RATMAN

  8. #8

    Domyślnie

    cóż, faktycznie, mam podobnie, tylko z paintballem.

    Gdybys planował pozbycie się trupa Sigmy, daj znać, chętnie odkupię w celach naukowych.
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •