Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie podłączenie urządzenia z HDMI do monitora bez HDMI

    Jesli monitor (np Eizo s2243W) ma złącza Display Port (cyfrowe), DVI-D (cyfrowe) i D-Sub (analogowe) a ja mam urządzenie z wyjsciem HDMI (kamerę cyfrową bądź np nikona D300s) to dam radzę jakoś to podłączyć? Trzeba szukac jakiegos kabelka z wtyczkami HDMI z jednej strony i z drugiej strony ... jakie ? Czy to nie takie proste i nie da sie podłączyc sprzętu?

    Co z kamerami mającymi wyjścia sVHS itp. jakie są możliwości w zakresach kabelkach - przejściówkach. Bo chyba kształt wtyczki to jedno, ale ważny jest sygnał (cyfrowy, analogowy), ilość styków itd. Nie znam się na tym (jak widac).
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 08-10-2009 o 12:00
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    Złącze DVI-D niesie w sobie również sygnał HDMI. Niestety, w drugą stronę musisz użyć przetwornika HDMI-DVI/VGA - innymi słowy około 1000PLN w plecy

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    tzn jeśli kamera/aparat ma wyjście HDMI to muszę kupic jakiś pierdołek za 1 tys zł by go podłączyć do monitora Eizo?
    Chyba poczekam na kolejną generacje monitorów Eizo. A juz chciałem kupić monitor.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli EIZO nie ma HDMI to kaszanka - używam takiego przetwornika HDMI-VGA codziennie, bo większość toru sygnałowego mam HDMI, a videowall wolę podłączać przez VGA. Jednak w Twoim wypadku chyba wolałbym kupić jakiś tani telewizor z HDMI - będzie większy od monitora i tańszy, a EIZO oczywiście swoją drogą podłączać tylko do kompa i już.

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    ja mam ciasno, kłopot z jednym większym monitorem. Dwa odpadają.
    A to Display Port - co to za wejście? Może tu da sie podłączyć HDMI ?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    HDMI = DVI + SPDIF

    Są przejściówki. Niech mi Pan da adres to wyślę na próbę. Kabel wówczas potrzebny HDMI-HDMI.

    Fajnie tylko byłoby jakby monitor miał dwa wejścia DVI, wówczas można podłączyć ww kamerę bez odłączania komputera i odglądać po naciśnięciu przełącznika wejść. Czasem nawet jest możliwe podglądanie drugiego wejścia w okienku.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 08-10-2009 o 12:34
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    HDMI = DVI + SPDIF

    Są przejściówki. Niech mi Pan da adres to wyślę na próbę. Kabel wówczas potrzebny HDMI-HDMI.

    Fajnie tylko byłoby jakby monitor miał dwa wejścia DVI, wówczas można podłączyć ww kamerę bez odłączania komputera i odglądać po naciśnięciu przełącznika wejść. Czasem nawet jest możliwe podglądanie drugiego wejścia w okienku.
    Teoretycznie tak, ale... no właśnie - dziwnym trafem nie chce to działać. Próby przeprowadzaliśmy na urządzeniach z HDCP, więc być może samo EIZO to jakoś omija. Ja testowałem na urządzeniach JVC i LG - nie działa

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    Teoretycznie tak, ale... no właśnie - dziwnym trafem nie chce to działać.
    Podłączałem w ten sposób laptoka z wyjściem HDMI do monitora z wejściem DVI i zadziałało. Kamery nie testowałem, ale sprawdzę.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Podłączałem w ten sposób laptoka z wyjściem HDMI do monitora z wejściem DVI i zadziałało. Kamery nie testowałem, ale sprawdzę.
    Sprawdź. HDMI jest pod tym względem w ogóle dziwnym standardem. Kilka rozwiązań, które stosowałem powinno zdaniem wszystkich dystrybutorów sprzętu działać, okazało się jednak, że nie działały Można powiedzieć, że uruchomienie przewoźnego systemu opartego na tym standardzie to kilka miesięcy wyjętych z mojego życia Dlatego wszelkie objawy braku sygnału, dropów, utraty jednej składowej, itp. mam już obcykane. Najważniejsze jednak, że 40-50 metrowe kable HDMI stały się faktem. Działają i to bardzo dobrze. Ograniczenie długości przewodów to był chyba największy problem. Żeby jeszcze bezprzewodówki HDMI staniały... echhhh rozmarzyłem się...

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Pytam przed zakupami, więc nie mam jak sprawdzić.
    Kamera miniDV jaką mam ma wyjścia/wejścia fire-wire, usb, s-VHS i zwykłe (cinch). Możliwe że zmienię kamerę, a najchętniej kupiłbym body z filmowaniem (następcę D700, mi to wystarczy) co oznacza wyjście HDMI.
    Laptop zmieniam jak wyjdzie Windows 7, nie wiem jakie będzie miał wyjścia, bo nie wiem jaki model kupię. Ale prawdopodobnie będzie miał HDMI i D-Sub.
    Monitor - mam zamiar nabyć Eizo 2243, ale widzę, że mogę mieć kłopot z urządzeniami z HDMI.
    Ma sens dobry monitor dostający sygnał z analogowego D-sub? Myślę, że tak. Ale szkoda, że "zwykłye" Flex Scany S nie mają HDMI. Wprowadzili je do FS HD i do Foris.
    No i jestem w kropce.
    może poczekać na następny model Flex Scana S 22xx - powinien mieć HDMI. Ba, przydały by się 2 wejścia HDMI.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •