Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Jarek S.
    Dołączył
    07 2008
    Miasto
    Świeradów Zdrój
    Posty
    56

    Domyślnie Pędzel w Photoshopie

    Nie wiem czy trafiłem z tematem ale mam prosty kłopot męcze się już troche z nim chodzi o prosty pędzel zrobić mianowicie już pokazuje oco mi chodzi:

    podany powyższy obrazek pochodzi ze strony:
    http://www.adobetutorialz.com/articl...-page-layout/2
    został zrobiony na bazie pióra nie wiem jak mogę uzyskać taki sam efekt.
    digart.pl
    D80 18-70 3.5
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba odrobinę zagmatwałeś pytanie, bo nie wiadomo:
    - czy chcesz z tego obrazka zrobić pędzel
    - czy chcesz narysować taki sam obiekt jak na ilustracji ?

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Jarek S.
    Dołączył
    07 2008
    Miasto
    Świeradów Zdrój
    Posty
    56

    Domyślnie

    taki sam obiekt chcem narysować sorki zapomniałem dopisać o co mi chodziło. Jak to po prostu zrobić
    digart.pl
    D80 18-70 3.5
    Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    W takim razie narysuj ścieżkę przy użyciu pióra - aby kształt był ładny to najlepiej przy użyciu tylko dwóch punktów kontrolnych.
    Teraz na chwilę przejdź do narzędzia pędzel i ustaw jego parametry (twardość, średnicę, kolor).
    Wróć do narzędzia pióro i kliknij nim, prawym przyciskiem na ścieżce - wybierz opcję obrysuj ścieżkę.
    Pojawi się okienko, w którym koniecznie zaznacz opcję symulacja nacisku - dzięki temu obrys będzie się zwężął na obu końcach obiektu.
    Ten kształt z przedstawionej przez Ciebie ilustracji nie jest płaskim obiektem. Sprawia wrażenie wypukłego i przebiegają po nim cienie. Uzyskasz takie efekty manipulując opcjami w stylu warstwy.
    Wsio

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar Jarek S.
    Dołączył
    07 2008
    Miasto
    Świeradów Zdrój
    Posty
    56

    Domyślnie

    dzięki serdeczne za wyczerpującą odpowiedź, już biorę się do dzieła.
    digart.pl
    D80 18-70 3.5
    Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak zrobisz to pokaż efekty, ok ? Jestem bardzo ciekaw i trzymam kciuki, żeby Ci to gładziutko poszło.

  7. #7

    Domyślnie

    A tak na prawdę , to do takich prac najlepszy tablet .

  8. #8

    Domyślnie

    Zgadza się, że tablet jest nieodzownym wyposażeniem każdego grzebiącego w aplikacjach graficznych.
    Ale w tym konretnym przypadku nie ma bezpośredniego oddziaływania wskaźnikiem na piksele, więc nie ma znaczenia czym się posługujemy.
    Najpierw operujemy punktami kontrolnymi ścieżki a następnie suwakami opcji stylu warstwy. Zatem, czy zrobimy to myszką, czy tabletem to jeden pies

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •