Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Jupiter 200

  1. #1

    Domyślnie Jupiter 200

    Witam

    Odgrzebałam starego jupitera 200/4 i zastanawiam się czy warto inwestować w niego np. chcąc dokupic jakiś adapter? Cięzki obiektyw, solidnie wykonany ale mam obawy czy utrzyma sie na body D60 czy może wypruje flaki pod swoim cięzarem. Ma ktos podobny obiektyw może?
    /*\
    [ O ] D90 N50 8.1 Sigma 10-20 4-5.6 Tamron 70-300 (bosh..) Nie moge tera pisac, jezdem za granicom

  2. #2

    Domyślnie

    szkło godne uwagi efekty teżpowinny byćzadowalające a co do wagi to trzymasz za obiektyw i po kłopocie.
    Ale to będzie fajnie wyglądaćwielkie szkoło z małym korpusikiem
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli jednak zrezygnujesz z latania z tą armatą, to chętnie bym ją odkupił - do swojego czołgu. W razie czego pisz na priv
    f90x+mb10, tak. 50/1.4, Σ 24-70mm/3.5-5.6, J. 135/3.5, pentax me super, petri 28/2.8

  4. #4

    Domyślnie

    Tair 11A 135 f2,8.. fajny i na dodatek z dupką F. Ciekawe czy do tego Jupitera mozna załozyć F-dupkę?
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Albert44 Zobacz posta
    Tair 11A 135 f2,8.. fajny i na dodatek z dupką F. Ciekawe czy do tego Jupitera mozna załozyć F-dupkę?
    Chyba niestety sie tak nie da a przy okazji nie wiesz gdzie taką f-dupkę można kupić ale radziecką, bo podobno z tymi japońskimi są problemy
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  6. #6

    Domyślnie

    Tair 11A ma wymienną dupkę pod postacią adapterów T2, ja śmigam na takiej od Falcona czy innego Samsianga i jest super
    A co do jupitera to może da się wymienić blaszkę z bagnetem? Z 135ką chyba dało się tak zrobić.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pytajaca Zobacz posta
    Witam

    Odgrzebałam starego jupitera 200/4 i zastanawiam się czy warto inwestować w niego np. chcąc dokupic jakiś adapter? Cięzki obiektyw, solidnie wykonany ale mam obawy czy utrzyma sie na body D60 czy może wypruje flaki pod swoim cięzarem. Ma ktos podobny obiektyw może?
    Mam takie szkło, używałem kiedyś z d50. Jak chcesz to w tygodniu moge Ci zrobic jakieś zdjęcia z tego szkła.

  8. #8

    Domyślnie

    sebaok - to ja poproszę jakies przyklady.

    i nadal pozostaje jaki mam adapter do tej armaty szukać, bo nie do końca po tej dyskusji jest jasne - T2?

    co do sprzedawania - jeśli będzie mi 'po drodze' z obiektywem to potrzymam go choć troche ku uciesze, a jak dopadnie mnie juz głód i kryzys to sprzedam informując wszystkich
    /*\
    [ O ] D90 N50 8.1 Sigma 10-20 4-5.6 Tamron 70-300 (bosh..) Nie moge tera pisac, jezdem za granicom

  9. #9
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pytajaca Zobacz posta
    sebaok - to ja poproszę jakies przyklady.

    i nadal pozostaje jaki mam adapter do tej armaty szukać, bo nie do końca po tej dyskusji jest jasne - T2?

    co do sprzedawania - jeśli będzie mi 'po drodze' z obiektywem to potrzymam go choć troche ku uciesze, a jak dopadnie mnie juz głód i kryzys to sprzedam informując wszystkich
    Adapter to "normalny" M-42 -> Nikon (z soczewka, jesli chcesz miec nieskonczonosc a gorsza jakosc, lub bez soczewki), co do drugiej czesci Twojej wypowiedzi, to raczej bardzo sie za cene tego szkla nie najesz ostatnio na pchlim targu mialem nowke w rece za 15 euro i nie wzialem, wolalem Tamrona Adaptalla 200/3.5 za te same pieniadze

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar MKCn
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    Gród Trzech Braci
    Posty
    57

    Domyślnie

    Jak nie miałem N70-210 to do D50 podpinałem Jupka przez adapter bez soczewki.
    Obrazki daje b.ładne, ciepłe, plastyczne. Ostrzy gdzieś do około 20- 25m.
    Dupki w J200 nie wymienisz tak jak w J135, nie da się!!!

    Znalazłem jakieś stare foty z J200:
    http://img213.imageshack.us/img213/6057/dsc2230peb6.jpg

    http://img209.imageshack.us/img209/1488/dsc2231pdx6.jpg

    http://img517.imageshack.us/img517/5817/dsc4853pfe7.jpg
    Ostatnio edytowane przez MKCn ; 23-09-2009 o 13:09
    Pozdrowienia!!! MKCn
    D50 + D7100 +S17-50 HSM OS + N18-55 + N35 + N70-210f4 + JUPITER 200 + JUPITER 135 + HELIOS 44 + MIR 35 + ZENIT ET + NISSIN Di622N

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •