Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie D40 błąd, naciśnij ponownie spust migawki

    Witam serdecznie, od kilku tygodni jestem użytkownikiem lustrzanki nikon D40. Z aparatem nie było żadnych problemów, dopóki nie zacząłem bawić się w wymianę obiektywów, możliwe że do środka naleciało kurzu - widać pyłek na wizjerze. Aparat przez kilka dni robił normalnie zdjęcia, ale od paru dni zaczęły się problemy z migawką tzn. robi normalnie zdjęcia z flashem/bez migawka opada i już się nie podnosi (błąd naciśnij ponownie spust migawki) po naciśnięciu migawka z powrotem podnosi się zdjęcia wychodzą normalne, ostre itd. jedyny problem to migawka która się nie cofa. Lustro w trybie czyszczenia podnosi się normalnie. Co może być przyczyną ? Wada jest całkowicie niezależna od użytego obiektywu. Proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Może trzeba przeczyścić styki w body, a może coś nie tak z migawką. Jaki przebieg?

  3. #3

    Domyślnie

    Witam ponownie. Aparat ma na koncie ok. 5000 zdjęć wiec nie tak wcale dużo. styki w body raczej są czyste, sprawdzę to zaraz. Przypominam że aparat pięknie zamyka migawkę (zdjęcia wychodzą dobre), ale ma problem z ponownym automatycznym jej otwarciem (trzeba jeszcze raz nacisnąć spust).

  4. #4

    Domyślnie

    zresetuj aparat i zobacz czy problem minie
    podpis nieczytelny

  5. #5

    Domyślnie

    Witam. Styki w body wyczyszczone alkoholem - nie pomogło. Reset aparatu też nie pomaga. Jeszcze jakieś propozycje ? Mam zamiar przedmuchać go gruszka i pędzelkiem ale kończą mi się już pomysły.

  6. #6

    Domyślnie

    no to serwis sie klania
    podpis nieczytelny

  7. #7

    Domyślnie

    Czy migawka odbija na zasadzie jakiejś sprężyny ? może ktoś znający anatomię tej puszki mógłby się wypowiedzieć co może być przyczyną ?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fibbif Zobacz posta
    Czy migawka odbija na zasadzie jakiejś sprężyny ? może ktoś znający anatomię tej puszki mógłby się wypowiedzieć co może być przyczyną ?
    Po kazdym zrobionym zdjęciu migawka napina się do pozycji praca w połączeniu z mechanizmem lustra.
    Może Twoje kłopoty są związane z zasilaniem?
    Sprawdz, dokup, nowe accu.
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  9. #9

    Domyślnie

    Ze tak odkopie temat... Wyjalsnilo sie cos? Co bylo powodem? Cos padlo czy blad softu? Jak poszlo z naprawa i jakie byly koszta? :>
    D800 | X-Pro1 | GW690II | instax | www | flickr | tumblr

  10. #10

    Domyślnie

    Witam. Rowniez sie dołączę... Wyjasnilo sie cos ? Na elektrodzie znalazlem ze to raczej mechanizm podnoszenia lustra ale chodzi mi o dokladnie o taki przypadek jak tutaj - tzn po komunikacie wystarczy jeszcze raz "zrobic"zdjecie i aparatem mozna zrobic nastepne.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •