Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    Radzyń Podlaski
    Posty
    20

    Domyślnie Sesja rodzinna w mieszkaniu w bloku- problem z oświetleniem...(?)

    Mam zleconko na sesję zdjęciową kilku rodzin mieszkających w bloku. Zastanawiam się nad zakupem oświetlenia, warunki są dość trudne, miejsca mało. Jak myślicie, czy doświetlać światłem z lampy odbitym np od sufitu czy ściany czy jednak kupić zestaw lamp? Co polecacie?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli możesz sobie pozwolić na wydatek to kilka małych lamp na pewno by nie zaszkodziło. Nawet ze 2 x 150W już znacznie ułatwi pracę, a lampki są małe i lekkie, jeśli mają światło poglądowe jakieś 50-100W to i grzać nie będą za bardzo. Tak myślę, chociaż sam wahając się długo wszedłem w końcu w 4 lampy w sumie 1800W, ale szczerze mówiąc nie mam na to miejsca.
    A jeśli już lampą błyskową, to odbite od sufitu da nieładne cienie, lepiej chyba po bokach walić i odbijać jakąś blendą, jednak prób na pewno będzie trzeba przeprowadzić więcej, chyba że masz 'oko' do kątów padania/odbicia

    pzdr
    mati

  3. #3

    Domyślnie

    Proponuję sprawdzić w jakim kolorze są ściany, bo jeśli inny niż biały to z odbitego światła wyjdzie kupa. Pozdrawiam
    S5 Pro | S 24-70 f/2.8 | N 85 f/1.8 Sb-800 | LP D300AW |cos tam w planach..

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez the-k Zobacz posta
    Proponuję sprawdzić w jakim kolorze są ściany, bo jeśli inny niż biały to z odbitego światła wyjdzie kupa. Pozdrawiam
    Niekoniecznie, proponuje ustawić balans bieli na szarą/białą kartkę w pokoju gdzie będą wykonywane foty i po sprawie.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    Radzyń Podlaski
    Posty
    20

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki za rady, muszę jeszcze problem przeanalizować

  6. #6

    Domyślnie

    A po jaką cholerę jakiś zestaw lamp - najczęściej najlepsze światło, klasycznie portretowe uzyskuje się korzystając z jednej lampy. Kup więc zwykłą białą parasolkę za 12zł, użyj CLSa i sprawa załatwiona.
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •