Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Historia o godności

    Miała zaledwie 6 lat, gdy poznała 14 -letniego Ludwika, jej przyszłego męża.
    Porucznik Anna Wyrwińska (l.90), w AK była łączniczką (pseudonim "Ludwika").
    Nosiła bibułę, ryzykowała życiem, przesłuchiwana przez gestapo cudem uniknęła śmierci.
    Narzeczonego ostatni raz widziała podczas kampanii wrześniowej. Czekała.


    Wrócił z Syberii 15 maja 1947 roku.
    Nie ten człowiek. Zgaszony, schorowany.
    Wzięli ślub. Urodziła córkę. Niebawem mąż zmarł na gruźlicę.
    Anna Wyrwińska na starość oddała miastu duże mieszkanie, dzięki czemu dostała przydział do znacznie mniejszego w Domu Spokojnej Starości w Radomiu. Chciała zamiany, bo był tam lekarz i dyżury pielęgniarek.


    Jednak z czasem te uprawnienia jej i innym kombatantom odebrano. Dziś jest to zwykły blok starych ludzi.
    Podobno wszystko jest zgodnie z prawem. Nieprzyzwoitość jest kategorią wyłącznie etyczną.

  2. #2

    Domyślnie

    historia fajna i wzruszająca
    ...zdjęcia niestety już nie...
    D700, N35/1.8, N50/1.8, S24-70/2.8, N85/1.8, T70-200/2.8, SB900

  3. #3

    Domyślnie

    na 1 widoczne "coś" na łóżku po lewej i tabletki na stoliku po prawej...a po co? Pokusiłabym sie o mniejszą GO...
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie

    Ano niestety ciekawa historia okraszona banalnymi zdjeciami
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  5. #5

    Domyślnie

    ok, zakumałem, na f. nikon będę pokazywał zdjęcia szerokie z mała GO bo dopiero wtedy są dobre, przysłona 3,5, już dyskwalifikuje

    pokazałem je na różnych portalach i miały różne przyjęcie, z tego dla mnie ciekawy wniosek że różne stylistyki w różnych miejscach królują, tyczy to także innych zdjęć

    niemniej, proszę mnie źle nie zrozumieć - Wasze opinie są dla mnie cenne, dziękuję

  6. #6

    Domyślnie

    zdjęcia mnie nie ruszają, nie potrafię zrozumieć tej ruszonej ręki na 2

    Cytat Zamieszczone przez pradut Zobacz posta
    ok, zakumałem, na f. nikon będę pokazywał zdjęcia szerokie z mała GO bo dopiero wtedy są dobre, przysłona 3,5, już dyskwalifikuje
    a kto wyżej tak napisał bo nie widzę tego posta...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pchelek Zobacz posta


    a kto wyżej tak napisał bo nie widzę tego posta...
    ajć, no skoro się wyśilamy na koleżeńską złośliwość to odpowiadam, nie wszystko co się mówi musi być poprzednio w postach na forum, odwołaj się do wikipedii i poszukaj słowa sarkazm

    ok, kapuje, foty się nie podobają

  8. #8

    Domyślnie

    A mi się podobają Banalne szczegóły w tle, na które ja nie zwróciłam uwagi na początku. Pochłonęła mnie historia.

  9. #9

    Domyślnie

    fiolka z lekarstwem w tle to niestety część życia, jedna bo symbolicznie, tam stała - została natomiast wykorzystana świadomie przy kadrowaniu i uwzględnieniu rozkładu zastanego światła - ma się równoważyć z jaśniejszym bokiem po lewej
    wystające elementy fragmenty - poduszka, trójnóg od lampy, część codzienności - zgodne ze "smaczkami" mojego ulubionego fotografa - Prażmowskiego, choć wiem że to zabawy niepopularne i uznawane za śmieci, na mniejszą GO też nie chciałem się zdecydować, na razie uczę się umieszczać modela w otoczeniu zamiast go przy pomocy obiektywu od otoczenia odseparowywać i wiem że ma to sens

    zdjęcie z drzwiami w tle - tu ruch ręką to jest nic innego jak gestykulacja podczas rozmowy wywołującej emocje, moge się zgodzić, że ruch jest mało wyrazisty i można było go pokazać lepiej skracając czas ( z tym ze wszystko jest bez statywu), natomiast zdumiewa mnie kłopot z odczytaniem tego gestu.

    Tło było jak najbardziej naturalne a zdjęcia niepozowane, wykonane podczas rozmowy. Co poważnie skopałem imho to albo na legitymacji kombatanta powinien leżeć medal, albo w ogole zamiast legitymacji powinien być.

    Serdecznie dziękuję za komentarze, mają dla mnie dużą wartość.

  10. #10

    Domyślnie

    Warto opowiadać takie historie o ludziach niezłomnych, niestety akurat ta..aż prosi się o rozwinięcie. Moim zdaniem pozostawiłeś odbiorcę z uczuciem niedosytu.
    Pozdrawiam Tomasz

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •