Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    sebos
    Gość

    Domyślnie D80 - blokada przysłony w zoomie ?

    witam,
    z braku instrukcji proszę o pomoc czy jest to możliwe, mianowicie używałem dotychczas samych stałek zmuszony kupilem zooma i np. ustawie przesłone 4 jak kręce zoomem (zmieniam ogniskową) to się zmienia wartość przysłony czy jest możliwość zmiany tego ustawienia w D80 aby wybrana przesłona była na całym zakresie obiektywu?
    dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebos Zobacz posta
    zmuszony kupilem zooma i np. ustawie przesłone 4 jak kręce zoomem (zmieniam ogniskową) to się zmienia wartość przysłony
    Kupiłeś słaby zoom ze zmiennym światłem. Wraz ze wzrostem ogniskowej spada jasność. Nic nie zrobisz.
    D80

  3. #3

    Domyślnie

    Jest, jeżeli twój zoom ma światlo w zakresie np. 3.5 do 5.6 to ustaw na 5.6 i wtedy nic Ci się nie zmieni w całym zakresie ogniskowej. Pozdrawiam.
    NIKON D80 , EM | MB D80 | N18-135 | N50 1.8 | N70-300VR | T80-200 | S15 2.8 | S500 6.3 | TC x2 | SB 600 |

  4. #4

    Domyślnie

    Np. najtańszy zoom 18-55 3,5-5,6. To wartości przysłon. 3,5 na 18mm i 5,6 na 55mm (minimalnie).

    Ps. z ciekawości, jak zostałeś "zmuszony" do zakupu zooma?

  5. #5
    sebos
    Gość

    Domyślnie

    dziękuje za pomoc i za wyjaśnienie. Kupiłem 18-105 ( córeczka zaczeła chodzić i biegać ze stałkami nie wyrabiałem :/ kit sie ok sprawdza. Nie byłem przyzwyczajony do tych przeslon jak zaczeły mi się zmieniać Choć w F100 z zomem chyba dało się blowować ....

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli ma on stałe światło to nic się nie zmienia, a jeżeli zmienne to nawet F100 nie pomoże. Praw fizyki nie przeskoczysz .

  7. #7

    Domyślnie

    to nie prawo fizyki - to prawo konstruktora
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  8. #8

    Domyślnie

    Jedz na preselekcji przyslony z f/6.3 czy f/7.1 - obraz bedzie jak zyleta - na kazdej ogniskowej
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hijax_pl Zobacz posta
    Jedz na preselekcji przyslony z f/6.3 czy f/7.1 - obraz bedzie jak zyleta - na kazdej ogniskowej
    Tylko wymagane czasy dłuższe
    Przy ruchliwym dzieciaku, przysłona IMHO jak najszerzej (w akceptowalnym zakresie), a czasy jak najkrótsze... No chyba, że ktoś ten etap ma już za sobą i chce uzyskać wrażenie ruchu np rozmazanych rączek, nóżek itd.
    Tu chyba raczej preselekcja czasu - w zależnosci od aktualnej ruchliwości dzieciaka.
    Mam na myśli pomieszczenia, a nie popołudniowy nasłoneczniony plener.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •