Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie d90 trwałość puszek nikona, okres gwarancji-pytanie do użytkowników

    otóż moja sytuacja wygląda tak-kupiłem d90+18-105 i sprzedawca wprowadził mnie w błąd...chodzi o gwarancje-zostałem poinformowany że body z obiektywem jest na gwarancji jeszcze 14miesięcy, jak sie okazało-pozostało tylko 4miechy....puszke z kitem kupiłem za 3800zł, przebieg ok 5tys klapnięć, stan bardzo dobry, wszystko śmiga jak należy, ale pojawia sie pytanie-czy sprzedać body za tyle ile kupiłem i zakupić nowe na gwarancji rocznej czy nie bawić sie w takie rzeczy i spokojnie użytkować puszke?? jakie są ewentualne koszty naprawy w takich puszkach, co sie w nich psuje najczęściej?? ok 300zł różnicy między nowym zestawem a tym co kupiłem--czy ewentualie te 300zł pokryje koszty naprawy podzespołów które psują sie najczęsciej??

    co mi doradzacie-sprzedać i dołożyć ok 300zł i kupić nowy zestaw czy pozostać przy tym i mieć nadzieje że nic sie nie popsuje.....?? co byście zrobili na moim miejscu??

    Pozdrawiam i z góry dziękuje za opinie

  2. #2

    Domyślnie

    Robić zdjęcia i cieszyć się z zakupu
    d300, szkiełko i lampa...

  3. #3

    Domyślnie

    osobiscie jestem zwolennikiem kupna nowego sprzetu, bo tak jak mowisz wady fabryczne i inne dziwne wypadki sie zdarzaja a gwarancja jest wtedy niezbedna. trzeba pamietac ze to tylko sprzet, aczkolwiek jesli kupiles ten zestaw i WSZYSTKO JEST OK to nie ma chyba sensu kombinowac. w razie czego masz jeszcze 4 miesiace na ewentualna odsylke.

    pamietaj, ze "wymieniajac" na nowy sprzet, mozesz dostac aparat z jakims problemem.. np z kilkoma hot pikselami.. a jesli na tym takich nie masz to bedziesz sie pieklil, bo mapowanie tez na krotko pomoze w takim wypadku.

    no i jeszcze kwestia wymiany.. 300zl roznicy to w najtanszych sklepach internetowych.. generalnie ja liczylbym 400 zl + koszty wysylki.. dokladasz pare groszy i kupujesz lampe albo 35mm

    reasumujac: jesli z aparatem wszystko ok to osobiscie bym go nie wymianial.. ale przeprowadzil tylko skrzetne dochodzenie czy aby napewno wszystko jest ok.

    pozdrawiam rzeszowiaka
    | korpus, optyka i pstryka |

    Trahit sua quemque voluptas

  4. #4

    Domyślnie

    zobaczyłem w opandzie że przebieg to tylko 1592 klapnięć

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek293 Zobacz posta
    otóż moja sytuacja wygląda tak-kupiłem d90+18-105 i sprzedawca wprowadził mnie w błąd...chodzi o gwarancje-zostałem poinformowany że body z obiektywem jest na gwarancji jeszcze 14miesięcy, jak sie okazało-pozostało tylko 4miechy....puszke z kitem kupiłem za 3800zł, przebieg ok 5tys klapnięć, stan bardzo dobry, wszystko śmiga jak należy, ale pojawia sie pytanie-czy sprzedać body za tyle ile kupiłem i zakupić nowe na gwarancji rocznej czy nie bawić sie w takie rzeczy i spokojnie użytkować puszke?? jakie są ewentualne koszty naprawy w takich puszkach, co sie w nich psuje najczęściej?? ok 300zł różnicy między nowym zestawem a tym co kupiłem--czy ewentualie te 300zł pokryje koszty naprawy podzespołów które psują sie najczęsciej??

    co mi doradzacie-sprzedać i dołożyć ok 300zł i kupić nowy zestaw czy pozostać przy tym i mieć nadzieje że nic sie nie popsuje.....?? co byście zrobili na moim miejscu??

    Pozdrawiam i z góry dziękuje za opinie
    Wszystko zależy od tego gdzie był kupiony i czy masz rachunek.
    Nikon Polska daje 12 miesięcy gwarancji, ale jest jeszcze tzw rękojmia sprzedawcy, która jest na 2 lata od daty zakupu.
    Więc jeżeli sprzęt był zakupiony w Polsce i masz na to rachunek to masz 2 lata gwarancji (od daty zakupu)
    Wracając do aparatu - sprawdziłbym go dokładnie i cieszyłbym się robieniem zdjęć
    MISTER
    ------------------------------------

  7. #7

    Domyślnie

    Ja swojego D80 katuje od prawie dwoch lat i nie mam z nim zadnych problemow. Chcesz kupic nowa puszke tylko dla gwarancji? Jak dla mnie poroniony pomysl, ale rob jak uwazasz
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  8. #8

    Domyślnie

    Mam D70s z 2005 roku, >50tys klapnięć, kilka gleb i działa jak nowy. Po co szukać dziury w całym?
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  9. #9

    Domyślnie

    dzięki wielkie za opinie...to jest pierwsza moja lustrzanka, a Pan z allegro mnie troszke oszukał co do gwarancji dlatego pytałem o trwałość) po Waszych opiniach stwierdzam, że lustro zostaje ze mną)

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mister Zobacz posta
    Wszystko zależy od tego gdzie był kupiony i czy masz rachunek.
    Nikon Polska daje 12 miesięcy gwarancji, ale jest jeszcze tzw rękojmia sprzedawcy, która jest na 2 lata od daty zakupu.
    Więc jeżeli sprzęt był zakupiony w Polsce i masz na to rachunek to masz 2 lata gwarancji (od daty zakupu)
    Wracając do aparatu - sprawdziłbym go dokładnie i cieszyłbym się robieniem zdjęć
    jeśli mnie pamięć nie myli to rękojmia obowiązuje 12 m-cy, chyba że jest dłuższa z dobrej woli sprzedającego.
    Jeśli rękojmia jest na dłużej to nie znaczy automatycznie, że gwarancja jest też dłuższa, rękojmia i gwarancja to 2 różne sprawy.

    Jeśli sprzęt działa to wolałbym wydać te 300-400 zł np. na 50/1.8 -fajna portetówka do D90, lampę lub browar.
    Fuji X I Kredyt hipoteczny w CHF

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •