Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Lightroom: kolor na jasnych partiach

    Jako że to mój pierwszy post na tym forum to chciałbym się przywitać!

    WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE

    Sen z oczu spędza mi próba nadania w lightroomie 2 koloru na jasnych partiach zdjęcia.
    W PSie dodałbym warstwę koloru, ustawił tryb multiply lub inny i wyregulował opacity
    W lightroomie macham suwakami kolorów i split toning, przeglądam presety i nic.. Szukałem w google i na forach i nie spotkałem podobnego "problemu".
    Czy ktoś zna na to sposób albo jest pewien że tak się poprostu w Lightroomie nie da zrobić?

    Przykładowe zdjęcia przed i po
    (zdjęcia nie są moje - służa tylko zobrazowaniu problemu)

    przed:
    po:

    pozdrawiam serdecznie
    --
    Adam

  2. #2

    Domyślnie

    myślę, że problem polega na tym że zdjęcie jest mało kontrastowe (spójrz na histogram). Wg mnie powinieneś użyć narzędzia split toning, ale wcześniej kontrastując kadr za pomocą krzywych. Jest jeszcze jedna metoda: wykorzystać pędzel i działać lokalnie.
    alexanderkozłowski ::: Nasza... Strona

  3. #3

    Domyślnie

    na moje oko to musi byc do zrobienia wlasnie przez split toning. a jak nie to mozesz probowac
    przez zrobienie sobie wlasnego profilu kalibracji aparatu (za pomoca narzedzia Adobe, ktorego
    nazwy juz nie pamietam). metoda z profilem jest o tyle dobra, ze chyba najszybsza do pozniejszej
    pracy i nie blokuje pozniejszych transformacji krzywych/splitow

    jakby cos przekonwertuj jakies przykladowy RAW, na ktorym chcesz taki efekt osiagnac,
    do formatu DNG i podeslij, to Ci taki profil zrobie.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie da się tego zrobić w LR (chyba, że strasznie po partyzancku). Profil też nic tu nie pomoże.

  5. #5

    Domyślnie

    Czornyj - da sie zrobic profil barwny, bo tam jest kalibracja przez modyfikacje poszczegolnych kolorow, wiec mozna bialy
    popchnac w zolty i jest z grubsza to o co kaman
    nie jest to rozwiazanie czysto metodami LR, ale tez nie zaburzajace worflow lightroomowego i oszczedzajace babrania sie
    w dodatkowe otwieranie szopki...

  6. #6

    Domyślnie

    To pojedź biały w żółty w DNG Profile Editorze - powodzenia

    Da się to zrobić inaczej. Trzeba wziąć Tone Curve>Point>Custom i ręcznie obniżyć punkt bieli tak, żeby biel była szarawa. A potem Split toning i w Highlights ustawiamy Hue na żółcień, oraz podnosimy Saturation.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 05-08-2009 o 16:07

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za rady chłopaki ale nie do końca o to chodzi.. chyba dałem nie do końca dobry przykład.. bo wszystko rozbija mi się o to, że gdy na zdjęciu są przepalenia to nie mogę im nadać koloru ani poprzez krzywe ani split toning, ani profile.

    Może są jakieś pluginy do LR, które pozwalają dodać coś w rodzaju barwnej warstwy na całym obszarze zdjęcia?
    Zagłębiam się w odmęty googla, a jakby ktoś coś takiego znał to będę wdzięczny

    Dam lepszy przykład obrazujący mój problem
    przed:
    po:
    --
    pozdrawiam
    Adam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thot Zobacz posta
    bo wszystko rozbija mi się o to, że gdy na zdjęciu są przepalenia to nie mogę im nadać koloru ani poprzez krzywe ani split toning, ani profile.
    A co ja wyżej napisałem?
    Cytat Zamieszczone przez czornyj
    Tone Curve>Point>Custom i ręcznie obniżyć punkt bieli tak, żeby biel była szarawa

  9. #9

    Domyślnie

    Czarnoryj, mam Lightrooma 2.2 i u mnie w Tone Curve>Point Curve są trzy opcje: Linear, Medium Contrast i Strong Contrast. Nie mam custom
    Coś mam zablokowane czy potrzebny jest update do nowszej wersji czy może poprostu nie umiem :/

  10. #10

    Domyślnie

    No to d... blada - Custom jest w ACR, myślałem że Lajtróm ma takie same nastawy curev.

    W takim razie trzeba se zrobić w DNG Profile Editorze profil z krzywą wyszarzącą biele i wtedy włączać split toning.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •