Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie pilot - wyzwalanie migawki przy użyciu pilota

    W instrukcji jest napisane, że powinieniem zakryć wizjer "nakładdką - DK5" kiedy chce wyzwalać migawkę przy użyciu pilota. Zakrycie pilota wg instrukcji (strona 6 ma nastąpić po wykadrowaniu zdjęcia.

    Nie rozumiem za bardzo czy jest to konieczne i po co trzeba to robić?

    Macie jakieś zdanie wyrobione na ten temat?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja stojac za statywem po prostu zblizam otwarta dlon, aby nie wpadalo swiatlo na odleglosc ok 1-2 cm od wlotu wizjera z tylu. Nie bawie sie w zadne przymykania wizjera dekielkami, bo co chwile musialbym zakladac i sciagac.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  3. #3

    Domyślnie

    Zależy od tego jaki masz czas ekspozycji ustawiony, jeżeli długi to i w nocnych zdjęciach można zakryć.
    Przy normalnej ekspozycji, do 1s wg mnie nie warto. Chyba, że ktoś wali foty o takim czasie w słoneczny dzień...
    Piotr

  4. #4

    Domyślnie

    ale czy rzeczywiście niezasłonięcie ma wpływ na ekspozycje... przecież czujnik światła działa nie z tej strony (chyba)?

  5. #5

    Domyślnie

    Przez wizjer wpada światło, po prostu. Niewiele, ale jednak. A im dłuższa ekspozycja, tym wpadnie go więcej i jego wpływ na niechciane naświetlenie będzie większy.
    Piotr

  6. #6

    Domyślnie

    Wydaje mi się że tu chodzi raczej o światło padające na czujnik autoekspozycji który jest umieszczony blisko wizjera:

    http://www.imaging-resource.com/PRODS/D3/D3A5.HTM (nie wiem czy w innych modelach też jest w tym miejscu)

    W takim przypadku długość ekspozycji chyba nie ma znaczenia.
    Ostatnio edytowane przez core ; 14-07-2009 o 19:03
    D610 | N24-70 f/2.8 | N50 f/1.8 | N70-300VR f/4.5-5.6 | SB-900 + MK-900 |

  7. #7

    Domyślnie

    Faktycznie nie ma...
    Piotr

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli ogólnie mówiąc trzeba zakrywać...

  9. #9
    pamada
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yorky Zobacz posta
    Czyli ogólnie mówiąc trzeba zakrywać...
    Problem powstaje tylko wtedy, gdy aparat sam dobiera parametry ekspozycji tuż przed zwolnieniem migawki pilotem (kiedy twarz nie przysłania wizjera), i aparat pracuje w którymkolwiek programie poza manualnym... prostym rozwiązaniem zamiast zasłaniania jest przełączenie aparatu na manual, i wcześniejszy dobór parametrów ekspozycji (patrząc w wizjer) a następnie zwolnienie migawki pilotem.

  10. #10

    Domyślnie

    Jakoś wcześniej nie korzystałem z zakrywania wizjera. Tak jak ktoś powyżej napisał do 1s można mieć spokojnie odkryte. Tak przynajmniej w D80. W D90 można skorzystać z LV
    SIGMA + PENTAX

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •