Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: D40 | 1300zł

  1. #1

    Domyślnie D40 | 1300zł

    Witam,
    szykuję się do zmiany obiektywu, gdyż 18-55 mnie nie satysfakcjonuje.
    Robię zdjęcia krajobrazów jak i na co dzień. Makro też, ale to już inny obiektyw by się przydał.
    Zależy mi na obiektywie dla amatora na wszystkie pory roku, który nada się do wszystkiego (czyli to, co widzę, fotografuję -> wycieczka itp.).

    Do tego jakieś szkiełko UV, ale znać się nie znam. Takie na każdą pogodę (o ile takie istnieje) do 100zł.

    Ogólnie mówiąc szukam obiektywu dobrego na wypady oraz szkiełka, którego nie będę musiał zdejmować (chyba, że takiego nie ma).
    D80 | 50/1.8

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma lub jest, zależy co kto potrzebuje i ile ma kasy. Na mój gust wystarczy że kupisz znakomity 18-70/4.5-5.6 AF-S. Nie daj się zwieść - podobieństwo do Twojego 18-55 jest małe wbrew pozorom. Na nic innego raczej Cię nie będzie stać w 1300 zł. Do tego możesz potem kupić soczewkę makro (tylko jakąś lepszą, a nie taką co ja testowałem ostatnio w dziale testów). A filtr UV - HOYA SUPER HMC - nic więcej nie potrzeba.

    Jak się uprzesz i dołożysz kasy, to możesz pomyśleć o 18-200 VR. Wszystkie inne warianty raczej zakładają, że będziesz miał minimum 2-3 szkła i sporo więcej pieniędzy (np. Tokina 11-16/2.8 + N18-70 + N70-300 VR)
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  3. #3

    Domyślnie

    Jak brakuję Ci ogniskowej to może N 18-105 ?

  4. #4

    Domyślnie

    Trochę dziwne pytanie... na wycieczki 18-55 jest idealny... lekki, mały i zwłaszcza w wersji VR bardzo przyzwoity optycznie... do krajobrazu to zaryzykuję stwierdzenie że przy małych funduszach jest to najlepsze szkło... (18mm za 450zł jak kupowałem kiedyś...) - obecnie nawet na tapecie pulpitu mam taką panoramę, którą posklejałem ze zdjęć zrobionych właśnie 18-55VR i bardzo lubię to foto, a kita miło wspominam

    Musisz zdecydować się czego Ty w ogóle chcesz... bo z jednej strony za 1300zł można szukać czego w zakresie 17/18-50/55 i ze światłem 2.8 - tyle że to nie jest tak samo szkło
    do wszystkiego po trochu
    Bo do tego jest 18-200VR, którego za 1300zł raczej nie kupisz... chyba że jedynie Sigmę 18-125mm F3.8-5.6 DC OS HSM...
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  5. #5

    Domyślnie

    Na 18-200 mnie stać, bo od 1700zł się zaczynają.
    A ten 18-70 -> warto za niego dać kasę?
    Chyba, że zostawię sobie na razie 18-55, a kupię Nikkora AF-S DX 35 mm f/1.8G do makro.
    Jeszcze stać mnie na 18-105.
    Ostatnio edytowane przez Bos ; 06-07-2009 o 12:22
    D80 | 50/1.8

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bos Zobacz posta
    Na 18-200 mnie stać, bo od 1700zł się zaczynają.
    Jeśli chcesz rzeczywiście do wszystkiego to może dozbieraj te 400zł do tego 18-200. Większej uniwersalności nie znajdziesz, a jakościowo jest to całkiem niezły obiektyw.

    Cytat Zamieszczone przez Bos Zobacz posta
    a kupię Nikkora AF-S DX 35 mm f/1.8G do makro.
    Ten obiektyw kompletnie się nie nadaje do makro...

  7. #7

    Domyślnie

    W przeciwieństwie do nikkorów tamron 17-50 i sigma 17-70 mają niewielką odległość ostrzenia co jest bardzo fajne.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam

    Co do uniwersalnych zoomów to na fotopolis stoi:

    Sigma 18-125/3.8-5.6 DC OS HSM
    Sigma 18-200/3.5-6.3 DC OS HSM
    Nikkor AF-S DX18-200/3.5-5.6 VR G IF-ED + podsumowanie wszystkich 3

    To tak w ramach mącenia w głowie

    Pozdrawiam
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bos Zobacz posta
    Witam,
    szykuję się do zmiany obiektywu, gdyż 18-55 mnie nie satysfakcjonuje. [...]
    Co Cie w tym szkle nie satysfakcjonuje? Ogniskowa? Ostrość? Światło? Plastyka? Wszystko razem? Czy coś innego?
    Do widoczków robionych amatorsko ten obiektyw "daje radę" - sam go do tego typu fotek używam i nie narzekam (wiadomo, chciałoby się coś lepszego, ale... dla typowej amatorszczyzny, domowego albumu, internetowej galerii, itp. jest całkiem dobry. I tani!).
    Do fotek typowo okolicznościowo-rodzinnych też ujdzie (z lampą ) - byle uważać na brzegach: tam nie dzieje się najlepiej...
    Jeśli brakuje Ci zooma, to kup coś dłuższego i tyle. Ta Sigma 18-125, albo Nikon 18-105/18-200 to niegłupie pomysły (jeśli chodzi o ogniskową).
    Tego typu tematów jest na pęczki.

    Filtra UV do kitowego obiektywu ja nie kupowałbym (i nie kupiłem, i nie kupię - szkoda mi kasy). Dla cyfrówek jego właściwości są iluzoryczne, a chroni się coś, co jest narażone na zniszczenie i do tego jeszcze cenne. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym żałował braku UV na moim kitowym obiektywie. Zamiast tego mam filtr polaryzacyjny - 100 razy sensowniejszy wydatek jeśli robisz sporo krajobrazów.
    http://pawelwr7.flog.pl/
    D40; N:18-55VR i bez VR, 55-200VR, 50/1,8E; S50-150; SB-400

  10. #10

    Domyślnie

    Z tego wynika, że 18-200 będzie obiektywem, w którym od razu zauważę różnicę w jakości zdjęć.
    Więc chyba najlepiej będzie do niego dozbierać. Tylko Nikor, Nikon, Sigma?
    Gdzie najtaniej?
    D80 | 50/1.8

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •