Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie ile gwarancji na lampę błyskową??

    jak w temacie - lampa nikona padła po roku użytkowania. Była kupiona na fakturę vat na firmę i powiedziano mi że gwarancja 2 letnia dotyczy tylko kupna na osobę fizyczną. Czy jest tak na prawdę czy nie? Proszę o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Heh, w gwarancji każdy producent może sobie napisać, co chce Jeśli koniecznie 2 lata, to zdaje się mówimy o niezgodności towaru z umową. Tu stroną jest Twój sprzedawca. W tym zakresie nigdzie nie doczytałem się o innym traktowaniu osób fizycznych i firm.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    ...
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żółto-czarny Zobacz posta
    Jeśli koniecznie 2 lata, to zdaje się mówimy o niezgodności towaru z umową. Tu stroną jest Twój sprzedawca. W tym zakresie nigdzie nie doczytałem się o innym traktowaniu osób fizycznych i firm.
    A reguluje to "Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny".

    Firma nie jest konsumentem. Wg KC jest to osoba fizyczna, która dokonuje czynności prawnej bezpośrednio nie związanej z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
    Ostatnio edytowane przez motzel ; 25-06-2009 o 15:06

  4. #4

    Domyślnie

    ergo, kupując na fakturkie nie występował kolega w roli konsumenta ^ ^
    FX MIKKA GOTUJE ZDJECIA !
    skinny nigga pretty flacko, niggas rippin that choppers

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez totmes Zobacz posta
    jak w temacie - lampa nikona padła po roku użytkowania. Była kupiona na fakturę vat na firmę i powiedziano mi że gwarancja 2 letnia dotyczy tylko kupna na osobę fizyczną. Czy jest tak na prawdę czy nie? Proszę o pomoc
    a spójrz pls na zapisy w tejże gwarancji, a nie słuchaj co mówi sprzedawca.
    pzdr. Bo.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli ktoś wystawi pisemną gwarancję to nie ma znaczenia, czy kupujący jest osobą fizyczną, czy podmiotem gospodarczym, żeby obowiązywała. Gwarancja zgodnie z kodeksem cywilnym przysługuje każdemu, bez względu na status.
    Podmiotowi gospodarczemu nie przysługuje rękojmia zgodnie z ustawą konsumencką.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •