Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Czy używa ktoś Lowepro Photo Trekker AW II ?

    Jak w temacie.
    Mam/miałem Fomei PVR-3 ale mi się rozlatuje ( zamki do wymiany, pruje się itp. duperele ) no i jest trochę mały.
    Potrzebuję coś solidniejszego i większego. Lowepro jest chyba ciut większy/głębszy. W Fomei jest płytko, D700 z gripem wypycha mi trochę plecak, brakuje mi już miejsca, no i jakość kiepskawa...proszę o jakieś wasze opinie o tym Photo Trekker AW II ? Mam torbę Commercial AW, wielka i pojemna i mam już wyrobione zdanie/zaufanie do Lowepro, ale potrzebny mi również plecak i stąd moja prośba o Wasze opinie ( bo to trochę kasy kosztuje...) ale TYLKO o tym Lowepro ! Z góry dziękuję !
    Pozdrawiam
    Piotr
    Piotr

  2. #2

    Domyślnie

    Różnica między Fomei a Photo Trekkerem nie jest "ciut", a raczej bardzo duża. Plecak Lowepro jest wielki, łatwo pomieści D700 z gripem (nic nie wystaje) i jeszcze sporo więcej. Jednak jest również ciężki (dobrze ponad 3 kg, nawet raczej blisko 4 kg). To spowodowało, że po jednym dniu przymierzania wymieniłem go na Nature Trekkera. Ogólnie jest dość wygodny w noszeniu, jakość Lowepro, t.zn., że nic się nie psuje, przynajmniej przez rozsądny okres czasu.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki!
    A powiedz mi jaka jest różnica "wagowa" pomiędzy nimi, aż tak znaczna ? Pytam bo po odpięciu DayPack'a chyba nie będzie tych 4 kg ?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pietruh57 ; 22-06-2009 o 13:40
    Piotr

  4. #4

    Domyślnie

    Day Pack nie jest przypięty, tylko wsadzony do przedniej dużej kieszeni. Różnica wagowa między Nature a Photo Trekkerem nie jest bardzo znacząca, jakieś 30 dkg. Jednak radzę obmacać Photo Trekkera. To jest naprawdę duży plecak, przynajmniej w stosunku do Fomei. Nawet z Nature Trekkerem rzadko wyprawiam się na rowerze, nawet nie z powodu ciężaru (tej wagi aż tak mocno się nie czuje, bardzo pomaga pas biodrowy), ale przez tą głębokość plecaka wyglądam jak z poważnym garbem. Jedyną prawdziwą wadą tych plecaków jest system mocowania statywu. Mocuje się za pomocą linek (dół statywu wchodzi do kieszonki), które na mnie sprawiają wrażenie plątaniny i nie trzymają sztywno statywu; czuje się jakby statyw sprężynował na tych linkach. Stara metoda z paskami była, imo, lepsza.

  5. #5

    Domyślnie

    Z chęcią bym go zobaczył "na żywo", ale niestety u mnie to nieosiągalne. Do najbliższego salonu w którym mógłbym go zobaczyć mam ponad 120 km ( Wrocław ) i nikt mi nie może zagwarantować że będzie, aktualnie go nie mają... Widzę że i Photo i Nature mają tę samą głębokość tj. 38 cm, domyślam się że z DayPackiem bo nominalna, wewnętrzna to 15 cm. No i jestem w rozterce, 38 cm to faktycznie na plecach jak tobół wygląda...
    Pozdrawiam
    Piotr

  6. #6

    Domyślnie

    Te 38 cm to chyba przesada. Akurat nie mam plecaka pod ręką, ale jak wrócę do domu to sprawdzę. Moim zdaniem raczej bliżej 30 cm. DayPack jest cieniutki, góra 3 cm, może nieco więcej jak dodać szelki. Już grubsza jest ochronna spodnia warstwa.

  7. #7

    Domyślnie

    Używam, nieszanuje napycham sprzetem(czasem wazy onad 20 kg) w miejscach gdzie nie ma hotelu z sejfem nosze całość na plecach i idzie przezyc.
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  8. #8

    Domyślnie

    Ok. dziękuję!
    W takim razie chyba zamawiam, poszukam jakieś ceny. Może coś taniej bedzie.
    mam tylko prośbę, gdybyście mogli zmierzyć głębokość z DayPack'iem i bez byłbym niezmiernie wdzięczny. Przeczytałem w specyfikacji na stronkach producenta że ma te 38 cm i się trochę wystraszyłem...
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
    Piotr

  9. #9

    Domyślnie

    Zmierzyłem (ale Nature Trekker, Photo Trekker będzie to samo): bez DayPacka położone na ziemi - 25 cm, jesli dodać kieszonkę na statyw (zdejmowalną) - 30 cm. Podejrzewam, że goście z LowePro zmierzyli głebokośc razem z podwiniętymi pod plecak szelkami i pasem biodrowym. Z DayPackiem wiele nie przybędzie, jesli pusty to góra 3-4 cm. Ten DayPack to placek wielkości mniej więcej pustego Camelbacka.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki śliczne!
    Szukam i kupuję.
    Pozdrawiam
    Piotr

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •