Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie co wybrać Nikkor 18 -70 3.5 - 4.5 czy Sigma 17-70 2.8 - 4.5

    Z góry dziękuję za rady.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    A może byś się tak wysilił i poszukał troche na forum, bo zostalo już chyba wszystko na ten temat napisane... albo chociaż napisał do czego Ci ten obiektyw będzie służył... ?
    Hę? może choć troszeczke tego wysiłku?

  3. #3

    Domyślnie

    Że tak powiem szukam szkła jak najbardziej wszechstronnego (wiem że o takie ciężko) , a mają to byc zdjęcia typowo amatorskie posiadam D50 ...

  4. #4
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1976 Zobacz posta
    Że tak powiem szukam szkła jak najbardziej wszechstronnego (wiem że o takie ciężko) , a mają to byc zdjęcia typowo amatorskie posiadam D50 ...
    W tym przypadku wzialbym Sigme, jest troche jasniejsza i ma funkcje makro. Oczywiscie tego makro nie mozesz brac calkiem powaznie, ale zawsze to cos. No i o 1mm szersza

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Dąbrowa Tarnowska
    Posty
    3

    Domyślnie

    Panowie a powiedzcie mi jak oceniacie te Sigmę? mam D80 z kitowym Nikkorem 18-135 przekopałem całe optyczne.pl i forum ale opinie są tak skrajnie różne że juz sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć, nie ukrywam że szukam jakiegoś jasnego obiektywu o zmiennej ogniskowej do 2000 zł no i biore tą sigme poważnie pod uwagę. Może ktoś z was go używa? Jak go oceniacie?

    Z góry dziękuje za wszelką pomoc

  6. #6

    Domyślnie

    KmlFoto Jak chcesz coś to 2000zł to weź albo Nikkora 16-85 VR - tylko, że on nie jest jasnym obiektywem. Z jasnych obiektywów jest Tamron 17-50 (masa opinii na forum) lub Tamron 28-75 (tutaj tracisz szeroki kąt)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KmlFoto Zobacz posta
    Panowie a powiedzcie mi jak oceniacie te Sigmę? mam D80 z kitowym Nikkorem 18-135 przekopałem całe optyczne.pl i forum ale opinie są tak skrajnie różne że juz sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć, nie ukrywam że szukam jakiegoś jasnego obiektywu o zmiennej ogniskowej do 2000 zł no i biore tą sigme poważnie pod uwagę. Może ktoś z was go używa? Jak go oceniacie?

    Z góry dziękuje za wszelką pomoc
    Mam D80 i wspomnianą Sigmę.
    Moja opinia o tym obiektywie jest mocno wypaczona faktem, że na codzień używam stałek N35/1.8,N50/1.8,T100/2.8 więc oglądając zdjęcia z Sigmy mam duży niedosyt.
    Sam obiektw jest bardzo przyzwoity jak na swoją cenę. Jakość wykonania, światło, zakres ogniskowych, jakość zdjęć, szybkość AF, mechanika samego obiektywu, wszystko na 4+.
    Jeśli ktoś nie szuka wodotrysków, to polecam, jeśli jednak ktoś złapał wirusa pt. stałka, ten będzie czuł niedosyt.
    Ogólnie dobry podstawowy obiektyw dla amatora, lub uniwersalny dodatek/uzupełnienie do stałek.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KmlFoto Zobacz posta
    biore tą sigme poważnie pod uwagę. Może ktoś z was go używa? Jak go oceniacie?

    jak przedmówca, oceniam dobrze.
    Fajne, praktyczne - jak dla mnie - oko, jest teraz moim jedynym i podstawowym, nie będę zmieniał, bo pójde w szerszy kąt, zresztą tez w sigmę. Po sprawdzeniu BF/FF ew. regulacji w serwisie (akurat mnie to nie dotyczy) masz dobry obiektyw, który po lekkim przymknięciu zaczyna być naprawdę ostry. A jest juz z czego przymykać Poza tym mnie osobiście fotki robione tym szkłem na 17mm i f2,8 specjalnie nie odrzucają. Lubię je

    Wojtek
    D80, S17-70 f2,8-4,5; N 75-300; Panagor PMC 135 f2,8; Vivitar 300 f5,6 (Tokina)

  9. #9

    Domyślnie

    Bierz Sigmę, jakość optyczna - remis, jasność - 1:0 dla Sigmy, mechanika i szczelność - 1:0 dla Sigmy, reasumując 2:0 dla Sigmy. Pozdrawiam, photolo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •