Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie obracanie pionowych zdjec d300

    W body oczywiscie opcja "obrot zdjec pionowych" na "on" ale to i tak nic nie daje.. Zdjecia robione pionowo nie obracaja sie automatycznie, w ogole sie nie obracaja .
    W czym tkwi problem?
    Dodam, ze dzis upgrade'owalam sobie firmeware w swoim d300.. Nie wiem, moze to bedzie powodem?
    d700

  2. #2

    Domyślnie

    Instrukcja str 251 Menu odtwarzania obrót zdjęć pionowych na on + menu ustawienia-automatyczny obrót zdjęć na on
    Ostatnio edytowane przez nokinnikon ; 10-06-2009 o 20:03
    D300 N18-200VR N35 1.8 S10-20 N 180/2.8 AF N 105 2.8D N 70-210 AF 1:4

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zuzus Zobacz posta
    W body oczywiscie opcja "obrot zdjec pionowych" na "on" ale to i tak nic nie daje.. Zdjecia robione pionowo nie obracaja sie automatycznie, w ogole sie nie obracaja .
    W czym tkwi problem?
    Dodam, ze dzis upgrade'owalam sobie firmeware w swoim d300.. Nie wiem, moze to bedzie powodem?
    Wszystko jest przemyślane i słuszne. Opcja jest dla fotografujących a nie dla ludzi, którzy bawią się aparatem. W pierwszej chwili sam nie mogłem tego zrozumieć, ale jak strzeliłem dwa kadry wszystko stało się jasne. Powiedzmy, że robisz portret. Jedna klatka, druga, trzecia. Korpus cały czas trzymasz w pionie i chcesz szybko zerknąć czy ostrość trafiła, lub spojrzeć na histogram. Bez sensu jest odwracanie aparatu do poziomu, oglądanie i znów celowanie. Po wykonaniu zdjęcia jest ono w pionie, zgodnie z ułożeniem aparatu, po to, żeby szybko na nie zerknąć nie zmieniając za bardzo pozycji. Idealne rozwiązanie według mnie. Później, podczas przeglądania zdjęć z aparatem na kolanach wszystko działa jak należy.

  4. #4

    Domyślnie

    To raz, a dwa, ze przy zdjeciu obroconym do pionu traci sie kawal wyswietlacza, co trudnia ocene zdjecia (szczegolnie ostrosci).
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  5. #5

    Domyślnie

    Macie racje, ale...
    Mam oczywiscie wlaczone "on" zarowno w menu odtwarzania, jak i w zakladce ustawienia, jednak zdjecia dalej nie sa w pionie podczas przegladania.
    Fushiro to co piszesz ma jak najbardzie sens, jednak podczas przegladania zdjec z aparatem "na kolanach" zdjecia dalej sie nie obrocily.. Oczywiscie wlaczalam opcje odtwarzania na nowo, gdy aparat zmnial pozycje z pionu na poziom.

    Hmm..
    d700

  6. #6

    Domyślnie

    ja z kolei mam tak, że przy przegladaniu obraca przy psyrykaniu nie. Też początkowo sie dziwiłem, w praktyce jednak tak jak pisali poprzednicy to wygodne

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomaszt81 Zobacz posta
    ja z kolei mam tak, że przy przegladaniu obraca przy psyrykaniu nie. Też początkowo sie dziwiłem, w praktyce jednak tak jak pisali poprzednicy to wygodne
    Tak właśnie jest w każdym poprawnie działającym D300
    D300 N18-200VR N35 1.8 S10-20 N 180/2.8 AF N 105 2.8D N 70-210 AF 1:4

  8. #8
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to zalezy to od wersji oprogramowania (w ostatniej 1.10 byla jakas zmiana).

  9. #9

    Domyślnie

    W d50 czasami mi się wieszał czujnik położenia aparatu ale wystarczyło potrząsnąć puchą i było wszystko ok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •