Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie czas synchronizacji błysku ....

    Witam serdecznie.Proszę o pomoc.Dlaczego w opcjach czas migawki dla błysku nie ma dłuższego niż 1/60 sek ?,a w opcjach czas synchronizacji błysku jest jest opcja 1/250 sek ?Robiąc zdjęcia z lampą w priorytecie przesłony max.czas jest 1/60 sek.Dlaczego ?
    Puszka300D90isłoiki.......

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BogdanSD Zobacz posta
    Witam serdecznie.Proszę o pomoc.Dlaczego w opcjach czas migawki dla błysku nie ma dłuższego niż 1/60 sek ?,a w opcjach czas synchronizacji błysku jest jest opcja 1/250 sek ?Robiąc zdjęcia z lampą w priorytecie przesłony max.czas jest 1/60 sek.Dlaczego ?
    Instrukcja... chyba, że do D300 nie jest dodawana?
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Albert44 Zobacz posta
    Instrukcja... chyba, że do D300 nie jest dodawana?
    jest dodawana,ale miałem Olympusa E-3 i czasy były wiele krótsze,a w nikonie (w instrukcji jest napisane) od 1/60s do 30 s .Niw wiem dlaczego tak jest
    Puszka300D90isłoiki.......

  4. #4

    Domyślnie

    Przecież masz możliwość ustawić 1/320, w opcjach menu.

  5. #5

    Domyślnie

    dluzszy czas niz 1/60 to raczej nie 1/320 :P
    ja robie tylko w A(wesome) i M(agnificent) - w tym ostatnim czas sie ustala jaki sie chce :P

  6. #6

    Domyślnie

    Czas synchronizacji błysku w D80 rowniez w trybie M wynosi max 1/200 lub dluzszy... nie wiem dokladnie dlaczego tak sie dzieje, pewnie jakas fizyka i inne uwarunkowania techniczne; D90 jak czytalem wlasnie na stronie nikona tez ma 1/200; natomiast wiem ze np D50 ma max czas synchornizacji migawki z lampa 1/500 lub dluzszy.
    Ostatnio edytowane przez Frywola ; 17-07-2009 o 11:26

  7. #7

    Domyślnie

    Przecież 1/500 to czas krótszy od 1/200 a nie dłuższy jak niektórzy piszą. Aparaty są ograniczone i niektóre mają krótsze czasy synchronizacji a niektóre dłuższe i zależy to bodajże od typu zastosowanej migawki.

  8. #8

    Domyślnie

    Chcesz mieć czas dłuższy niż 1/60 sek. to ustaw tak w trybie manual i taki będzie.

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar teodor2424
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    Sierakowice woj. pom.
    Posty
    22

    Domyślnie

    Właśnie że w trybie M i tak nie będzie krótszych czasów trzeba w opcji aparatu/ błysk lampy/ ustawić coś takiego jak Auto FP bodajże i w ten sposób możemy używać pełnych czasów migawki łącznie z 1/3200.

    I ogólnie chyba chodziło autorowi o krótsze czasy a nie dłuższe niż 1/60 bo takowe są zaraz
    D90 | 18-105VR | 70-300VR | MB-D80 | Lowepro Fastpack 200 | Lightsphere | F&U blenda 5w1 | \wszystko na sprzedaż\

  10. #10

    Domyślnie

    W priorytecie przesłony nie ma opcji synchronizacji z krótszymi czasami, tak jak nie ma opcji wyboru czasu naświetlania. Jak chcesz pełnej kontroli robisz to w M.
    Ostatnio edytowane przez Kardynał ; 08-02-2010 o 18:45

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •