Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Awaria AF w Nikkor AF-S DX 18-70mm

    Witam.
    Zwracam się z prośbą o pomoc w ustaleniu co boli mojego Nikkora 18-70mm. Do rzeczy:
    obiektyw ostrzy tylko od ogniskowej 34 mm, na ogniskowej 18 mm nie widzi perspektywy i nie łapie ostrości na dalej położone obiekty - łapie ostrość tylko do 2 metrów. Powyżej ogniskowej 34 mm AF działa normalnie.
    Drugie pytanie czy gdzieś na śląsku znajdę zakład który ewentualnie to naprawić czy zostaje mi wysłać do serwisu nikona w Warszawie?
    Dziękuję i pozdrawiam
    "Jaki jest pożytek z ogromnej głębi ostrości, jeżeli nie towarzyszy jej stosowna głębia uczucia...?"
    W. Eugene Smith

  2. #2

    Domyślnie

    No to chyba pozostaje wizyta / telefon do serwisu Nikona (pewnie powiedzą, żeby przyjechać / przysłać sprzęt).
    Chyba że ktoś jednak zna na Śląsku jakiś zakład dobry...
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  3. #3

    Domyślnie

    Obawiam się że usterka która dopadła twój obiektyw jest ciężka do usunięcia....to przypadłość tych obiektywów.
    Jest to konstrukcja dość delikatna i z wiekiem się wyrabia dużo elementów.
    Serwis Nikon Polska skasuje cię jak za zborze, więc nie ma sensu tam nawet dzwonić...nie opłaca się...naprawa na pewno przewyższy cenę obiektywu.
    Jak masz trochę odwagi to możesz spróbować sam go rozkręcić i rozejrzeć się co mu dolega, jak dla mnie jest to uszkodzenie mechaniczne
    ....poluzowanie się którejś z teflonowych tulejek...jak rozbierzesz to zobaczysz, często pomaga.
    Jeśli nie masz nerwów do takiej roboty to odezwij się na PW.
    Pozdrawiam
    Tomek
    spfl.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •