Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Question Nowy komputer czy nowy program?

    Uzytkuje od kilku lat PC pod windą XP- piratem + pirackie programy. Nie mieszkam w tej chwili w polsce to sie przyznam Moje pojecie o komputerach jest raczej mierne wiec borykam sie z roznymi problemami. Mam bardzo niestabilny system, wylacza sie, nie zapisuje danych i "świruje". Konczy mi sie wlasnie rok akademicki, jeszcze ten tydzien wytrzymam. Postanowilem jednak twardo ze w czasie wakacji cos z tym zrobie. Albo nowy komputer albo reanimacja i nowe oprogramowanie.

    Dane komp. plyta glowna: ASRock 775i65GV
    Ram 2x 1gb
    Dwa dyski twarde: 160 i 500gb
    Monitor Samsung SyncMaster 223bw
    Grafika tylko z plyty glownej 64mb slabo sobie radzi.

    Potzrebuje stabilny program, AutoCad, Photoshop, Office i takie tam lecz zdecydowanie oryginaly. Mam dosyc klopotow z piratami. Moge kupic tanio (okazja) Wiste Home Premium do tego karta graficzna i ciche chlodzenie procesora. Lub tez druga opcja sprzedac klamoty i zainwestowac w nowy np. iMac. Jestem studentem i mam znizke na Maki, chyba 15%.

    I tutaj mam pytanie; czy lepiej podrasowac starego? I dokupic tansze oprogramowanie na PC?
    Czy lepiej dolozyc kilka funtow i zaiwestowac w maca. Dodam ze nie jestem wielkim fanem oprogramowania Apple ale tez nie przeszkadza mi. Podoba sie za to slynna niezawodnosc i dobrze zgrane bebechy.
    I jeszcze jedno pytanie; jak to jest z linuksem? Jak wiele czasu trzeba poswiecic zeby nauczyc sie obslugi? Czy jest to program dla milosnikow grzebania sie w programach tudziez przeciwnikow Microsoftu. Waham sie i potrzebuje pogadac a nie mam zadnego kumpla obeznanego z problemem komputerow.

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro jesteś studentem, to zanim kupisz, zorientuj się na swojej uczelni czy nie obejmuje Cię program MSDNAA
    Na niektórych uczelniach programy MS są udostępniane za darmo.

    EDIT

    PS'a też można było kupić po "studenckiej" cenie. W PL było coś po 200 zł, ale już się ten program skończył. Może u Ciebie trwa nadal.
    Ostatnio edytowane przez Grzybu ; 24-05-2009 o 18:31

  3. #3
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Jak kupisz Maka, to i tak będziesz musiał dodatkowo zapłacić za licencję za Windowsa (AC nie chodzi pod MacOS X), więc nie wiem czy to ma sens. Nie wiem jak na Wyspach, ale w Polsce można kupić Office'a w wersji niekomercyjnej za ok. 200-250 zł, na wyspach też coś powinno takiego być, choć pewnie nieco drożej. Oprogramowanie Adobe o ile się nie mylę można kupić na Wyspach w wersji studenckiej, więc też możesz mieć legala dość tanio.
    Grzybu dobrze radzi, sprawdź czy na Twoim wydziale nie ma MSDN AA (pamiętaj, że to licencja tylko do wykorzystania niekomercyjnego!), Windę wtedy miałbyś za darmo, ale Office'a i tak będziesz musial kupić. AutoCADa legalnego dla studentów (poczytaj o ograniczeniach) możesz ściągnąć stąd: www.students.autodesk.com Rozumiem, że taką licencję miałeś na myśli? Bo legalny AC do zastosowań komercyjnych to ponad 10k zł czyli więcej niż nowy komp
    Z Vistą bym się wstrzymał, bo za niedlugo ma się pojawić Windows 7, który zapowiada się na o wiele lepszy system, a póki co MS nie oferuje darmowego upgrade'u z Visty na 7.
    Co do Linuksa, to jeśli nie chcesz tracić czasu na naukę nowego systemu, to ja bym się wstrzymał. Nawet "dystrybucje dla idiotów" (bez obrazy) takie jak Ubuntu gdy się posypią wymagają zabawy konsolą. Kto co lubi, ja jakoś nie mam parcia na system, ktory jak dla mnie jest bezużyteczny, więc nie widzę sensu, żeby się go uczyć (informatykiem nie jest).

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystkie programy Autodesk powinieneś mieć za free jeśli jesteś na uczelni technicznej, różnica jest taka, że na projektach masz napis że został wykonany wersją studencką, musisz mieć maila na serwerze uczelni, licencja niestety co rok do odnowienia jest więcej: http://students6.autodesk.com/
    Windows + Office też powinieneś dostać z uczelni,
    bynajmniej na PP tak jest
    NA macu zainstalujesz 2 systemy
    a tak w ogóle to sprawdź czemu się wyłącza, może się coś przegrzewa, sprawdz zasilacz, płytę i ramy, wyczyść rejestr
    D70 + S 18-50 f/2.8 + Micro N 55 f/3.5 + T 100-300 f/5-6.3 + pierdy

  5. #5
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SPLpolska Zobacz posta
    Windows + Office też powinieneś dostać z uczelni,
    bynajmniej na PP tak jest
    Ten Office to w ramach jakiego programu? Bo MSDN AA przecież go nie obejmuje...
    BTW: http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=bynajmniej

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SPLpolska Zobacz posta
    Wszystkie programy Autodesk powinieneś mieć za free jeśli jesteś na uczelni technicznej, różnica jest taka, że na projektach masz napis że został wykonany wersją studencką, musisz mieć maila na serwerze uczelni, licencja niestety co rok do odnowienia jest więcej: http://students6.autodesk.com/
    Windows + Office też powinieneś dostać z uczelni,
    bynajmniej na PP tak jest
    NA macu zainstalujesz 2 systemy
    a tak w ogóle to sprawdź czemu się wyłącza, może się coś przegrzewa, sprawdz zasilacz, płytę i ramy, wyczyść rejestr
    O widzę, że ktoś korzysta z Autodesk Student Community. Bardzo dobsie! Licencja jest na rok, a po roku ściągasz nową wersję i masz licencję na kolejny rok. Przynajmniej ja tak robię.

    Jakby ktoś miał z tym problemy niech da znać na PM.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  7. #7
    Bladyrunner*
    Gość

    Domyślnie

    PS'a też można było kupić po "studenckiej" cenie. W PL było coś po 200 zł, ale już się ten program skończył. Może u Ciebie trwa nadal.
    To była lipa, mieli bodaj kilkadziesiąt sztuk, a całą akcję przeprowadzono jako badania rynku. Wszystkie kopie rozeszły się w kilka godzin.

  8. #8

    Domyślnie

    Kolega zainstalowal mi Ubuntu, siedze wiec i sie ucze. Pierwsze wrazenie; podobny do oprogramowan maczka - nawet bardzo. Office dziala bez zarzutu, Gimp rowniez podobny do Photoshopa. . . Mam jednak problemy z odtwarzaniem filmow, to podobno przez wbudowana karte graficzna i ogolne z tzw, konsola. System jednak bardzo stabilny, nie zawiesza sie nie wylacza, spoko.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bladyrunner* Zobacz posta
    To była lipa, mieli bodaj kilkadziesiąt sztuk, a całą akcję przeprowadzono jako badania rynku. Wszystkie kopie rozeszły się w kilka godzin.
    Lipa, nie lipa. Zarówno w Media Markt, jak i Empiku Office domowy z możliwością zainstalowania na trzech komputerach kosztuje 250 złotych. Umówmy się- nie jest to majątek.
    Kiedyś Zenit, później Nikon i Canon, obecnie Leica wspierana Sony RX100 mk2 wraz z analogami.
    Prywatnie: http://lopal/blogspot.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •