Close

Strona 45 z 46 PierwszyPierwszy ... 3543444546 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 458
  1. #441
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Adapter miał być zaprezentowany razem z aparatem i pierwszymi obiektywami.
    Super że jest U1, U2, U3
    Stopki nie zmienili na jakąś inną, więc lampy będzie można używać co najwyżej bez nowych wodotrysków.
    Ekran fajnie że taki sprawdzony jak w D750, D7500 i D850.
    Górny wyświetlacz ciekłokrystaliczny ale graficzny co widać po ciemnym tle czyli cały może być wykorzystywany.
    Wielkość coś jak A7 2/3 ale większy grip na łapę, jak dla mnie ok, ciekawe czy będą niższe model mniejsze i wyższe większe.

  2. #442

    Domyślnie

    Do premiery pozostało 19 godzin https://www.nikonusa.com/en/nikon-pr...is-coming.page - okaże się wszystko.
    Adapter wygląda po prostu na tuleję bez elementów optycznych, za to z odpowiednią elektroniką i być może popychaczem przysłony. Popychacz byłby sensowny, bo obiektywów "E" z przysłoną sterowaną elektrycznie jest bardzo niewiele. Żadna optyka w adapterze nie jest po prostu potrzebna. Chodzi tylko o dopasowanie odległości roboczej (rejestrowej).
    @TOP67 słusznie zauważył, że na tańsze adaptery z Chin trzeba będzie trochę poczekać - pewnie będą to po prostu zwykłe metalowe tulejki, pozbawione jakiejkolwiek mechaniki czy elektryki, a pozwalające zamontować prawie dowolny obiektyw, kosztem sterowania przysłoną. Pewnie pojawią się też adaptery z pierścieniem do ręcznego sterowania przysłoną, pozwalające użyć np. obiektywów typu G.
    Ciekaw jestem, czy z czasem jakaś chińska firma rozkmini elektronikę systemu Z i wyprodukuje adaptery, pozwalające używać obiektywów np. od Canona EOSa.

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @chory,
    Soczewka w adapterach do obiektywów M42 do korpusów lustrzanek Nikona jest potrzebna dla dostosowania odległości rejestrowej - de facto jest ona słabiutkim telekonwerterem, pozwalającym nieco wysunąć obiektyw do przodu, jak to robią telekonwertery. Wynika to z tego, że Nikon ma jedną z największych odległości roboczych - 46,5 mm, podczas gdy M42 ma 45,5 mm - więc obiektyw M42 wetknięty po prostu w dziurę Nikona jest o 1 mm za daleko odsunięty od matrycy/błony.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #443

    Domyślnie

    @puch24, ja to wszystko wiem, jeśli chodzi o M42, tylko pytam jak to będzie na Z6/7 z obiektywami F. Jak rozumiem adapter ZTF "odsunie" obiektyw z mocowaniem F na dokładnie 46,5 mm od matrycy. Nie wiem czy tak to działa, choć wydaje się oczywiste. W bezlustrzanym świecie jestem kompletnym laikiem, dopiero jutrzejsza premiera przyciągnęła nieco moją uwagę.

  4. #444

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Pewnie pojawią się też adaptery z pierścieniem do ręcznego sterowania przysłoną, pozwalające użyć np. obiektywów typu G.
    Miałem coś takiego do Sony i było tragiczne. Jak już kupować adapter to lepiej dopłacić do czegoś porządnego z pełną automatyką by się później nie irytować.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #445

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    ...Pewnie pojawią się też adaptery z pierścieniem do ręcznego sterowania przysłoną, pozwalające użyć np. obiektywów typu G...
    Tego akurat możemy być pewni. Co prawda do innych mocowań, ale takie przelotki istnieją i są bardzo tanie. No chyba, że Nikon faktycznie będzie dodawał swoją przelotkę za darmo to wtedy raczej nikt nie kupi kawałka blachy z popychaczem skoro za darmoszkę będzie miał w pełni funkcjonalny oryginał i nie będzie sensu tego produkować.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 22-08-2018 o 11:52

  6. #446

    Domyślnie

    Na początek 35 i 50 1,8 to jest ok. Podoba mi się też wzornictwo, bez biżuterii.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  7. #447

    Domyślnie

    Jak to u Nikona...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Miałem coś takiego do Sony i było tragiczne. Jak już kupować adapter to lepiej dopłacić do czegoś porządnego z pełną automatyką by się później nie irytować.
    Ja mam takie ręczne do Samsunga NX, i lepsze to niż nic... Elektrycznych po prostu nie ma do tego systemu. Poza tym, taki adapter z pierścieniem przysłony przydaje się nawet przy używaniu starych obiektywów, które mają własny pierścień przysłony - w takim połączeniu działa to jak przysłona preselekcyjna np. starych obiektywów M42: na obiektywie ustawia się pożądaną przysłonę, np. 8, a pierścieniem na adapterze otwiera się ją do oporu, na ślepo, żeby ostrzyć, a przed zdjęciem, na ślepo domyka się ją do oporu, jak w starym Zenicie E.
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 22-08-2018 o 12:22

  8. #448

    Domyślnie

    Problemem z tymi wszystkimi adapterami z własnym pierścieniem przysłony do starych systemów jest to, że chyba w każdym z tych systemów przełożenie skoku dźwigni przysłony na wartości EV jest nieliniowe, tzn. w okolicy maksymalnego otworu duży skok dźwigni daje niewielkie przymknięcie przysłony, a w okolicy otworu minimalnego jest odwrotnie - bardzo niewielki skok dźwigni daje dużą zmianę przysłony. Skutek jest taki, że sterowanie w okolicy pełnego otworu może być bardzo precyzyjne, a w okolicy otworu minimalnego - bardzo mało precyzyjne.
    Tak samo zresztą jest w starych obiektywach bez przysłony automatycznej: kąt obrotu pierścienia pomiędzy np. 2 a 2,8 jest bardzo duży, a pomiędzy 16 a 22 - minimalny.

  9. #449
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Adaptery do wszelkich obiektywów manualnych zrobi każdy chińczyk za parę dolarów, pytanie jak będzie z adaptacją obiektywów AF, nikon swoje musi zrobić dobrze ale może będą jakieś pod canona EF albo sony FE, może się okazać że będzie drogo i kiepsko z af dlatego najważniejsze żeby dobrze działał ten pokazany FTZ.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 22-08-2018 o 13:19

  10. #450

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Adaptery..może będą jakieś pod canona EF albo sony FE...
    Do EF jakieś przejściówki spokojnie mogą powstać, ale pod FE to chyba by ją musieli wyciąć ze sreberka od czekolady Inna sprawa, że Nikon ma wszystko czego potrzeba w mocowaniu F więc takie przejściówki to chyba byłyby tylko jako ciekawostki. Albo dla desperatów, którzy nie poczekają 2 tygodnie do premiery bezlusterkowego Canona.

Strona 45 z 46 PierwszyPierwszy ... 3543444546 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podejście drugie
    By malunia in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 20:49
  2. [ Krajobraz ] Drugie podejście...
    By nothing in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-12-2012, 22:48
  3. [ Krajobraz ] drugie podejście...
    By bk2x in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 18:12
  4. [ Portret ] Drugie podejście :-)
    By :::kajtek::: in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 17:49
  5. drugie podejście
    By pawelfilipiak in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2009, 16:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •